gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Zambiya'nın Başkenti Neresidir ?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Zambiya Başkenti Neresi Lusaka Hangi Ülkenin Başkentidir

Sevgili melekler, forumumuzda her türlü genel kültür bilgisini sizlere ulaştırmaya devam ediyoruz. Bu yaımızda ise Zambiya'nın başkenti hakkında sizleri kısaca bilgilendiriyoruz :)

Zambiya Başkenti - Lusaka'dır.

Lusaka, Zambiya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Şehir, 1905'te kurulmuştur. Lusaka'nın 2010 nüfus sayımına göre nüfusu 1,742,979'dur.Yüzölçümü ise 360 km²'dir.

Lusaka, adını şehrin kurucusu "Lusaka"dan almıştır. Bölge, 1900'lerin başına kadar bir yerli köyü olarak belirse de, 1905'de sömürgeci İngiliz ordusunun demiryolu inşasına başlamasıyla genişleyen bölge, bu tarihte itibaren bir şehir olarak anılmaya başlanmıştır. Bölge, zamanla ticaret yollarının üzerinde uğrak bir alanda yer alması nedeniyle, hızla gelişmiştir.

Zambiya'nın Başkenti Neresidir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. San Marino Başkenti Neresi

San Marino Başkenti Neresi

San Marino Başkenti Neresi arkadaşlar sorumun cevabını verecek olana şimdiden tşklerimi sunuyorum.
  2. Zambiya Başkenti Neresi

Zambiya Başkenti Neresi

Zambiya Başkenti Neresi sorumun cevabını verene çok tşk ederim.
  3. Suriyenin Başkenti Neresidir

Suriyenin Başkenti Neresidir

Suriyenin Başkenti Neresidir kızlar şam mı Suriyenin Başkenti yoksa yanılıyormuyum neresi ya?
  4. Gine Bissau Başkenti Neresi

Gine Bissau Başkenti Neresi

Gine Bissau Başkenti Neresi arkadaşlar bu sorumun cevabını bilen varsa bu sayfaya bekliyorum.
  5. Filipinler Başkenti Neresi acaba

Filipinler Başkenti Neresi acaba

Merhaba ben bir şeyi çok merak ettim ve merakımı da gidermek için size sormak istedim daha öncede bir konuda soru sormuştum ve sizde çok güzel bir cevap vermiştiniz. Şimdide size Filipinler Başkenti Neresi diye soruyorum ve cevap için şimdiden de tşk ediyorum.

Sayfayı Paylaş