gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Zamlı emekliliği 307 kişi yakaladı

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 2000-2007 yılları arasında emeklilikten ayrılıp maaşında artış sağlayanların sayısının 1.395 kişi olduğunu söyledi. Çelik, bunlardan 1.088 emeklinin uzun dönem çalıştığı için sistemin açığını fark etmediğinin anlaşıldığını, kısa süreli çıkış yapan 307 kişinin ise sistemin açığını görerek hareket ettiğini vurguladı. Çelik, daha önce basına açıkladığı 10 bin 500 rakamının ise aylıklarında çeşitli nedenlerle değişiklik yapanları kapsadığını belirtti. Çelik, bu konu basında gündeme getirildikten sonra 15 gün içinde 4 bin 895 emeklinin aylığını kestirip yeniden çalışmaya başladığını açıkladı. Kanun yürürlüğe gireceği tarihe kadar başvuranlarla ilgili işlem yapılıp yapılmayacağına ilişkin soru üzerine Çelik, "Öyle bir şey tahmin etmiyorum. Bayrama girdik, hemen kanun çıkıyor. 4.895 kişiyle ilgili kurum, ciddi bir araştırma yapıyor. Burada eğer çalışmadan, sırf büyüme hızının büyüklüğünden istifadeyle bir maaş kestirip, dönüşü sağlayanlar varsa, bunlar istifade edemeyecekler" dedi.

Zamlı emekliliği 307 kişi yakaladı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Referanduma zamlı tarife

Referanduma zamlı tarife

22 Temmuz seçimlerinde Maliye Bakanlığı'nın belirlediği sınırın altında kaldığı için oy kullanmayanlara uygulanamayan 7.5 YTL'lik para cezası referandum için 17 YTL'ye çıkarıldı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muammer Aydın, aradan henüz üç ay geçmesine karşın seçmeni oy kullanmaya zorlayacak para cezasının iki kattan fazla artmasının, rakamların belirlenmesinde uygulanan katsayının farklı...
  2. Emeklilik

Emeklilik

Emeklilik, erkekler için en önemli stress'lerden biri sayılır, çünkü statü ve gelir kaybının yanısıra, uğraş kaybı da olur. Emeklilik batının endüstrileşmiş toplumlarına özgü bir fenomendir ve yeni ustalıkların öğrenilmesi ve yeniden eğitim gibi sorunlar, emeklinin çektiği güçlükleri arttırmaktadır. Atölyeler, bazı vakalarda yararlı olmakla birlikte, bugün gittikçe daha da karmaşıklaşan...
  3. Jennifer mutluluğu yeniden yakaladı

Jennifer mutluluğu yeniden yakaladı

FRİENDS DİZİSİNİN 29 YAŞINDAKİ YILDIZI JENNİFER ANİSTON, ESKİ SEVGİLİSİ ÜNLÜ ROCKÇI JOHN MAYER’LE YENİDEN BİRLİKTE. Jennifer'la barışmak için mesjlar atan ve duygusal şarkılar ithaf eden şarkıcı Mayer, ayrılığı hiçbir zaman kabul etmedi ve çift sonunda barıştı. Aniston'ın yakın çevresi 'John'a çok değer veriyor. Onu kaybetmek istemediği için tekrar görüşmek istiyor' şeklinde konuşuyor....
  4. Yakaladım Seni Tişörtü (Komik Tişörtler)

Yakaladım Seni Tişörtü (Komik Tişörtler)

yazılı hamile tişörtleri komik tişörtler komik yazılı tişörtler hamile tişörtleri bebek Yeni trend yeni moda gençliğin modası sobe tişörtü yani yakaladım tişörtü :D Birisi sizi yakalamış gibi gözüksede aslında hayatta herkes birbirini bir yerlerinden yakalıyor :) Da farkında değiliz :dil:

Sayfayı Paylaş