gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Zayıflama hapları işe yarıyor mu ?

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

zayıflama haplarıyla kilo verilir mi , zayıflama ilaçları kullanmak doğru mudur , hangi zayıflama hapı daha iyidir , zayıflama hapıyla zayıflanır mı
    zayiflama-hapi.jpg

Zayıflama haplarının farklı işleyişleri vardır. Kimi iştah merkezini kontrol eder, kimi tokluk hissi verir, kimi ise hormonal bir takım değişikliklere neden olur. Farklı durumlar için farklı zayıflama hapları bulunmaktadır. Zayıflama hapları, iştah merkezimi kontrol etsin, midemi kontrol etsin gibi düşüncelerle kendi kafamıza göre hareket ederek gidip eczaneden alabileceğimiz haplar değildir. Bunların öncelikle hekimler veya beslenme uzmanları tarafından değerlendirilerek, bize konulacak teşhise göre ayarlanacak tedavi programında ciddi bir şekilde kullanılması gereken son derece önemli ilaçlardır.
    Zayıflama hapı kullanması gereken kişiler 5-15 kilo fazlası varsa bunu bir beslenme uzmanı ile danışarak, beslenme uzmanının da beraberinde bir endokrinoloğa, dahiliye uzmanına veya gerekirse bir kardiyoloğa yönlendirerek kişinin fazla kilo almasında , fazla kiloya sahip olmasının altında farklı bir neden var olup olmadığı araştırıldıktan sonra ilaçlar alınabilir. Fakat bu da önceden de söylediğimiz gibi bir program çerçevesinde olabilir. Her ilaç, her insanın bünyesine uygun değildir ve her zaman kullanılmaz. Eğer kişide tansiyon varsa, diyabet öyküsü varsa, böbrekleriyle veya midesiyle ilgili bir problem yaşıyorsa belirlenen dozlar hekim kontrolünde gözlemlenir. Bu dozlar ışığında kişide bir yan etki oluşturmuyorsa beslenme planıyla beraber kullandırılabilir. Her şeyden önce kişinin doğru beslenmesi sağlanmalıdır. Eski beslenme planımızı değiştirmeden, sağlık problemlerimizi hiçe sayarak, televizyonlardan veya kullanıp zayıfladığını söyleyen kişilerden duyarak kendi kafasından aldığı zayıflama haplarından yarar görmeyecektir aksine zarar göreceği kesindir.

Zayıflama hapları işe yarıyor mu ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ömer Çoşkun'un 21 günlük dolunay diyeti işe yarıyor mu?

Ömer Çoşkun'un 21 günlük dolunay diyeti işe yarıyor mu?

dolunay resimleri dolunay resmi ömer coşkun ömer coşkun diyeti Merhaba meleklerim bu gün İkbal Gürpınar'ın programında izledim bu diyeti anlattı Ömer Coşkun.Genelde her gün izliyorum ve resmen hayran kalıyorum bu adamın bilgisine.Bu da çok dikkatimi çekti bu gün.Acaba denesem mi diye düşünmekten kendimi alamadım. Eeee şimdi bu konuyu hem bilgilenelim ,bilgi verelim diye açtım hem deeee...
  2. zayıflama hapları

zayıflama hapları

tengda diye bir hap çinden geliyormuş bir arkadaş 3,5 ayda 14 kilo verdi bende korkuyorum almaya nolur yardım edin
  3. Sivilcelere Limon Suyu Sürmek İşe Yarıyor mu?

Sivilcelere Limon Suyu Sürmek İşe Yarıyor mu?

sivilcelere limon suyu, sivilceler için, sivilceleri geçirmek için Sevgili melekler, başı sivilcelerle dertte olanların en çok kullandıkları doğal ilaçlardan biri limon suyudur. Herkes limon suyunun sivilceleri geçirmede etkili bir öntem lduğunu bilir ama bu ne dece doğru? Her cilt limon suyuna aynı tepkiyi gösterir mi? Tüm bu soruların cevaplarını makalemizde bulabilirsiniz......
  4. Saç Bakım Ürünleri İşe Yarıyor mu?

Saç Bakım Ürünleri İşe Yarıyor mu?

saç bakımı, saç bakım ürünleri, saç bakımı için Sevgili melekler, saçlarınızın çok daha gözalıcı ve sağlıklı görünmesi için saçlarınıza türlü bakımlar yaparsınız. Çeşitli kozmetikler, saç bakım ürünleri ve maskelerle yaptığınız ve küçük bir servet harcadığınız bu bakımlar acaba saçlarınıza gerçekten fayda sağlıyor mu? Şampuanlar Saçlarınızın şampuansız nasıl görüneceğini bir düşünün....

Sayfayı Paylaş