gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Zecefilli armut tatlısı tarifi

Konu, 'Tatlılar' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

Zencefilli armut tatlısını çok beğeneceksiniz :) mutlaka deneyin melişler:) MALZEMELER( 4 kişilik )

300 gr çıprılmış krema
    50 gr toz şeker
    yarım tatlı kaşığı vanilya
    1/4 tatlı kaşığı toz tarçın
    hintistan cevizi rendesi
    1 tatlı kaşığı zencefil tozu

HAZIRLANIŞI:

Fırını 190 derecede ısıtın .Derin olmayan ısıya dayanıklı borcamı hafif yağlayın.Armutları soyup ikiye bölün .Çekirdeklerini çıkartın .Kesilmiş kısımlarından kabınıza kapatarak dizin.
    Krema ,şeker,vanilya,tarçın,zencefil ve hindistan cevizi rendesini karıştırıp armutların üzerine dökün.
    30 _35 dk pişirin.Armutlar yumşayıp kızarıncaya kadar ara ara kontrol ederek pişirin .Soğuk servis yapın.

NOT:Tam olgunlaşmamış sert armutlarla daha iyi bir tat elde edersiniz.

Zecefilli armut tatlısı tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çikolatalı armut tatlısı

Çikolatalı armut tatlısı

Malzemeler 3 adet armut 1 paket çikolata 1 su bardağı toz şeker 2 su bardağı su 1 yemek kaşığı ince çekilmiş ceviz içi Hazırlanışı Tencereye toz şeker ve suyu alın.Armutların kabuklarını soyup tencereye yerleştirin.Şerbet kaynamaya başladığında armutları tencereden çıkarın.Küçük bir fırın tepsisine yağlı kağıt serip armutları dizin.Önceden ısıtılmış fırında yaklaşık 15 dk armutlar...
  2. Armut Tatlısı Tarifi

Armut Tatlısı Tarifi

Piyasada hale hazırda armut varken bunun tatlısı harika olur diye düşündüm bu ramazanın ilk gününde. ARmut tatlısı tarifini vermek mümkün müdür =?
  3. Armut Tatlısı

Armut Tatlısı

tatlılar, armut tatlısı, tarifi, yapılışı,resimleri, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. ramazanda iftar menüleriniz için süper bir tatlı melekler armut tatlısı; YAPILIŞI: Armutlar yıkanır, kabukları soyulur. • Yayvan bir tencereye dizilir. 1,5 bardak su ilave edilir. • Hafif hararetli ateşte armutlar yumuşayıncaya kadar pişirilir. Ara sıra, kaşıkla suyundan alınıp...
  4. Midye Tatlısı Tarifi Resimli

Midye Tatlısı Tarifi Resimli

Midye Tatlısı Tarifi Resimli Selam kızlar sizden Midye Tatlısı Tarifini istiyorum şimdiden çok sağolun diyor ve tşklerimi sunuyorum.
  5. Tembel tatlısı tarifi

Tembel tatlısı tarifi

Bu konu; tembel tatlısı tarifi ile ilgili bilgi vermektedir. Biliyorum ismi pek bir tuhaf hahaha ama bu tatlı çok çok kolay yapılıyor o zaman da ‘tembel’ yakıştırmasına maruz kalıyor :D:D Her zaman limonlu susamlı tatlılarımız olmayabiliyor :DAma biz tembel tatlısı demeyelim de çalışan kadınlara kolay bir tatlı tarifi diyelim :D:D Bazen olur ya çat kapı misafirlerimizin gelesi tutar, işte o...

Sayfayı Paylaş