Zeka Açan Dualar

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Zihin Açan Dua Zihin Açıcı Dua
    Zeka Açan Dualar

Yer gök dua ile duruyor diye boşuna dememiş büyükler :) El açıp Hak'ka dileklerini sunan bir müminden daha mutlu kim olabilir ki; Allah ona iste demiş te o da elini açmış Yaradan'a :)... Bu yazımızda zihin, zeka açan dualardan bazılarını sizlerle paylaşıyoruz melekler :)

Unutkanlıktan kurtulmak ve zekanın açılması için bu dua okunur
    "Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyumun, Hakemun, Adlün, Kuddüsün İyyake na'büdü ve iyyakenesta'in İnna fetehna leke fethen mubina" Dokuz defa okunacak

"Ya kebirü entellezi la tehdil ukulü livasfi azameti" Bin defa okunacak
    Sonra : "Subhane rabbiyel a'la" denecek Sonra, "Sübhane minennaril eflaki, biezkaril emlaki kema tüskinül arza biezkarizzakirine, kale li ezkari himiletin lil mahmuline, ve meskenetin lil miskinine, ve muherriketin lil mutehharrikine, sübhane men hüve külle yevmin hüve fi şe'nin" okunacak

"Cuma gecesi (perşembeyi cumaya bağlayan gece) olunca, gecenin son üçte birinde kalkabilirsen kalk Çünkü o an (meleklerin de hazır bulunduğu) meşhûd bir andır O anda yapılan dua müstecabtır Kardeşim Ya'kub da evlatlarına şöyle söyledi: "Sizin için Rabbime istiğfâr edeceğim, hele cuma gecesi bir gelsin" Eğer o vakitte kalkamazsan gecenin ortasında kalk Bunda da muvaffak olamazsan gecenin evvelinde kalk Dört rek'at namaz kıl Birinci rek'atte, Fâtiha ile Yâsin sûresini oku, ikinci rek'atte Fâtiha ile Hâmim, ed-Duhân sûresini oku, üçüncü rek'atte Fâtiha ile Eliflâmmîm Tenzîlü'ssecde'yi oku, dördüncü rek'atte Fâtiha ile Tebâreke'l-Mufassal'ı oku Teşehhüdden boşaldığın zaman Allah'a hamdet, Allah'a senayı da güzel yap, bana ve diğer peygamberlere salât oku, güzel yap Mü'min erkekler ve mü'min kadınlar ve senden önce gelip geçen mü'min kardeşlerin için istiğfat et Sonra bütün bu okuduğun duaların sonunda şu duayı oku:

"Allahım, bana günahları, beni hayatta baki kıldığın müddetçe ebediyen terkettirerek merhamet eyle Bana faydası olmayan şeylere teşebbüsüm sebebiyle bana acı Seni benden râzı kılacak şeylere hüsn-i nazar etmemi bana nasîb et Ey semâvât ve arzın yaratıcısı olan celâl, ikram ve dil uzatılamayan izzetin sâhibi olan Allahım Ey Allah! ey Rahman! celâlin hakkı için, yüzün nuru hakkı için kitabını bana öğrettiğin gibi hıfzına da kalbimi icbâr et Seni benden razı kılacak şekilde okumamı nasîb et Ey semâvât ve arzın yaratıcısı, celâlin ve yüzün nuru hakkı için kitabınla gözlerimi nurlandırmanı, onunla dilimi açmanı, onunla kalbimi yarmanı, göğsümü ferahlatmanı, bedenimi yıkamanı istiyorum Çünkü, hakkı bulmakta bana ancak sen yardım edersin, onu bana ancak sen nasib edersin Herşeye ulaşmada güç ve kuvvet ancak büyük ve yüce olan Allah'tandır"

2. LaViNYaM

LaViNYaM Editör Melek

Allahımın hem isimleri hem duaları muhteşem insana öle huzur veriyoki Allah razı olsun titoş ablamm :kiss:

Zeka Açan Dualar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. kamera açan kız çirkinse!

kamerada konuşan kız kamerada konuşan kızlar amını açan kızlar amını acan kız açan resimleri insanın çirkini güzeliyle dalga geçilmez ama geyik buya Farzedin ki msnde bir kızla konuşuyorsunuz.Ve kamera muhabbetine sıra geldi. Kamera açıldı ve bi baktınız kız çirkin mi çirkin Bu olay karşısında olası diyaloglar Kız : nasıl görünüyorum ? erkek : istersen camsız devam edelim , hatta en iyisi...
  2. iştah açan havlular

iştah açan havlular Everything yine çok yeni bir ürünle vitrini zenginleştirmeye devam ediyor. Showroomlarında satışına yeni başlanan bir innovasyon ürünü olan pasta görünümlü havlular çok yeni olmasına rağmen müşteriler tarafından oldukça ilgi görüyor. Paketlemede pasta şeklini almış olan bu ürünler aslında havlu. Bu esprili sunumu fark edebilmek için sadece biraz daha dikkatli...
  3. açan çiçekler ilahisi

açan çiçekler ilahisi açan çiçek ilahisi çiçekler sözleri çiçeklere meyve ilahisinin sözleri Açan çiçeklere meyve Verilmiyor Muhammed'siz Hakk'tan gelen derde derman Bulunmuyor Muhammed'siz Cok mesgul ol kur-an ile Seherlerde figan iyle Son nefeste îman ile Ölünmüyor Muhammed'siz Uzak Cennet'in yollari Gider muttaki kullari Cennette tugba dallari Egilmiyor Muhammed'siz Garip kulun sana âsi...
  4. kamera acan kız cirkinse...

kamerası açık kızlar kamera açan kızlar kamerası açık olanlar her yerini açan kadınlar olan bayanlar Kız : nasıl görünüyorum ? erkek : istersen camsız devam edelim , hatta en iyisi sen beni listenden sil ! Kız : nasıl görünüyorum ? erkek : waw mükemmelsin ! Kız : tşk ederim erkek : şaka kız şaka , evrimini tamamla sonra görüşelim senle Kız : evet ne düşünüyorsun benim için ? erkek :...
  5. Telefon açan bitkiler

telefon açan bitkiler tüpleri açan bitkiler NYU Üniversitesi'nin bu özel çalışması, bitkilerin sahiplerini aramasına izin veriyor. Bitkiniz susuz kaldığında, bunu belirlenmiş bir numarayı arayarak haber veriyor. Belirlenmiş ses dosyası size dinletiliyor ve gelişmelerden haberiniz oluyor. Aslında çok basit olabilecek bu fikir, canlı ama konuşamayan bitkileri anlamak için oldukça enteresan...
  6. Zeka Testini kim buldu, zeka testinin bulunuşu

Bu yazı: Zeka Testini kim buldu, zeka testinin bulunuşu içerik kısaca.. zeka testini ilk kim buldu, zeka testi nezaman bulundu, zeka testini ilk bulan kimdir gibi merak edilen bilgiler içermektedir. Günümüz de oldukça sık uygulanan zeka testini, ilk kim ve hangi tarihte bulmuştur Melek'lerim? Bilmiyorsunuz değil mi? O hadle gelinde az bir öğrenin :D:D zeka testini ilk kim buldu, zeka...
  7. Zihin Açan Dua

Zihin Açan Dua istiyorum sizden lütfen bana Zihin Açan Duayı yazın.
  8. çiçek açan aydınlatmalar

Aydınlatma modelleri Çiçekli avize modelleri Çok modern avize modelleri mevcut ama ben bu çiçek açmış avize modellerini çok değişik ve çok modern buldum. Salon için fazla renkli olabilir ama cıvıl cıvıl oturma odaları ile hoş bir kombinasyon sağlayabilir diye düşünüyorum.
  9. Çiçek açan pencereler

Pencere önü çiçekleri Balkon saksıları ahşap panjurlu pencere modellerine uygun ahşap saksıda pencere önü çiçeği yetiştirebilirsiniz meleklerim. Balkonada asılabilir ama ben en çok pencere önü saksılarını beğeniyorum. Sizcede çok hoş bir görüntü sağlamamışlar mı?

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. zihni acan muhtesem dua