gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Zekanızı Kuvvetlendirmek İçin Okuyabileceğiniz Dua

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; zekanın kuvvetlenmesi için okunacak dua ile ilgili bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, zeka Allahü Teala'nın biz insanlara verdiği en büyük nimetlerden biri. Hayvanlardan farkımızı ortaya koyan zekamızı en iyi şekilde kullanmamız gerekiyor. Tabi maneviyat hayatımızın her döneminde rol oynamalı. Bunun için de sık sık dua etmeli, Allah'tan yardım dilemeli, şükretmeliyiz. Şimdi sizlerle paylaşacağımız zekanın kuvvetlenmesi için dua bilgileri ise İmam-ı Gazali'den rivayetle geliyor...

Zekanın Kuvvetlenmesi İçin Okunacak Dua
    İmam-ı Gazali'nin İhyada zikrettiğine göre:

"Her kim uyuyacağı zaman, Bakara suresinden 163 ve 164. ayetleri okursa Allah(u Teala Hazretleri) o kişiye ku'an'dan ezberlediklerini unutturmaz..."

Ve ilâhukum ilâhun vâhid(vâhidun), lâ ilâhe illâ huver rahmânur rahîm(rahîmu). İnne fî halkıs semâvâti vel ardı vahtilâfil leyli ven nehâri vel fulkilletî tecrî fîl bahri bimâ yenfeun nâse ve mâ enzelallâhu mines semâi min mâin fe ahyâ bihil arda ba’de mevtihâ ve besse fîhâ min kulli dâbbe(dâbbetin), ve tasrîfir riyâhı ves sehâbil musahhari beynes semâi vel ardı le âyâtin li kavmin ya’kılûn(ya’kılûne).

BEYZA21 bunu beğendi.
  2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Allahın izniyle çok kuvvetli bir dua özellikle sık okunmalı fakat sınava girecekler bunu okumadan girmesin derim.Paylaşım için Allah razı olsun Titan:)

TİTAN bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Cümlemizden Beyzam, cümlemizden.. :)

BEYZA21 bunu beğendi.
Zekanızı Kuvvetlendirmek İçin Okuyabileceğiniz Dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Unutkanlık ve Zeka İçin Dua

Unutkanlık ve Zeka İçin Dua

unutkanlık duası unutkanlık için dua unutkanlik duasi için dualar unutkanlik dua Unutkanlıktan kurtulmak ve zekanın açılması için bu dua okunur. (Bismillahirrahmanirrahim) Ferdün, Hayyün, Kayyumun, Hakemun, Adlün, Kuddüsün. İyyake na'büdü ve iyyakenesta'in. İnna fetehna leke fethen mubina) Dokuz defa okunacak. (Ya kebirü entellezi la tehdil ukulü livasfi azameti.) Bin defa okunacak. Sonra...
  2. hafızayı kuvvetlendirmek için dualar

hafızayı kuvvetlendirmek için dualar

hafızayı güçlendirmek için dua, hafızayı kuvvetlendirmek için dualar hafızayı güçlendiren dua Merhaba Melek'ler... Bu sayfamızda sınav zamanlarında ve her an okuypta hafızamızı güçlendirdiğimiz duaları paylaşıyoruz. Evet aynen öyle hafızayı güçlendiren kuvetlendiren dualar burada Melek'ler:) Hafızayı kuvvetlendirmek için okunacak dualar Hz. İbnu Abbâs (r.â.) anlatıyor: "Hz. Ali...
  3. baş ağrısı için okuyabileceğim bir dua var mı ölüyorum

baş ağrısı için okuyabileceğim bir dua var mı ölüyorum

Migrenim var ve başımın ağrısından ölüyorum kızlar. İlaçlarımı da içtim ama bana mısın demedi, bu ağrı için okuyabileceğim bir dua var mı yazsanız.. :(
  4. Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin Okunması Gereken Dua

Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin Okunması Gereken Dua

bu konu hafıza için okunması gereken dualara yer vermektedir. Hafızanızı kuveetlendirmek için okunacak dualar arıyorsanız sizler için yer gök dua üzerine olduğunu hatırlatarak Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed s.a.v 'in tavsiye ettiği duaları paylaşıyoruz. Hafızayı kuvvetlendirmek için Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed s.a.v şu duaları tavsiyelerde bulunmuştur. Cuma gecesi (perşembeyi...
  5. Unutkanlık ve Zekanın Açılması İçin Dua

Unutkanlık ve Zekanın Açılması İçin Dua

zeka duası, unutkanlık duası, zekanın açılması için dua Çok fazla unutkan biriyseniz yada zekanızın daha açık bir hale gelmesini istiyorsanız sizlere unutkanlık ve zekanın açılması için okunması gereken dua bilgilerini paylaşıyoruz. Hz. İbnu Abbâs (radıyallâhu anhümâ) anlatıyor: "Hz. Ali İbnu Ebî Tâlib (radıyallâhu anh) Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'a gelerek: "Annem ve...

Sayfayı Paylaş