gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Zekat ve Fitreyi Hayır Kurumlarına Verebilirmiyiz?

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

zekat kimlere verilir fitre kimlere verilir hayır kurumlarına zekat ve fitre vermek

Ramazan ayı içinde verilen fitre ve malınızın belli bir kısmını yardımı ihtiyacı olan kişilere verilmesi gereken zekatı hayır kurumlarına bağışlamak ve vermek istiyorsanız ve bu konuda dini hükümleri merak ediyorsanız sizlere gereken bilgileri paylaşıyoruz.

zekat.jpg

Zekat ve Fitrelerin hayır kurumlarına yardım kuruluşlarına verilmesinde dinen bir sakınca görülmemiştir.

Ayrıca Aldıkları zekat ve fitreleri bir fonda toplayıp bunu yalnızca Tevbe suresinin 60. ayetinde belirtilen yerlere sarf ettikleri bilinen ve kendilerine her bakımdan güvenilen kimseler eliyle yönetilen dernek, kurum ve yardımlaşma fonlarına zekat ve fitre verilmesinde dinen bir sakınca bulunmamaktadır.

Zekat ve Fitreyi Hayır Kurumlarına Verebilirmiyiz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fitre ve Zekatlarımızı nasıl hesaplayacağız?

Fitre ve Zekatlarımızı nasıl hesaplayacağız?

Bu sene merak ettiğim şeylerden biride Fitre ve Zekat? Mesela 1 öğün yemek bedeli olarak Fitre verilir diye duydum.. Ne derece doğru bilmiyorum tabiki. Birde zekatta neye dikat etmeliyiz. Kredi ile aldığım eve zekat düşermi mesela? Kira almadığım konuta zekat düşermi? Yani zekatını vereceğim şeyler için nelere dikkat etmek gerekir. Teşekürler bu arada.
  2. Zekat ve fitre hayır kurumlarına verilebilir mi?

Zekat ve fitre hayır kurumlarına verilebilir mi?

fitre kuruma verilir mi Zekat ve fitreyi kişi yada kişilere değilde belirli hayır kurumlarına vermek uygunmudur sorusuna yanıt olarak sizlere gerekli olan bilgileri aktarıyorum Aldıkları zekat ve fitreleri bir fonda toplayıp bunu yalnızca Tevbe Suresi'nin 60. ayetinde belirtilen yerlere sarf ettikleri bilinen ve kendilerine her bakımdan güvenilen kimseler eliyle yönetilen dernek, kurum ve...
  3. Fitre ve zekat miktarı 2011

Fitre ve zekat miktarı 2011

Arkadaşlarım fitre ve zekat miktarlarını biliyor musunuz bu yıl tam olarak ne kadar fitre ve zekat vereceğiz aydınlatırsanız sevinirim.
  4. Fitre ve Zekat Hayır Kurumlarına Verilebilir mi?

Fitre ve Zekat Hayır Kurumlarına Verilebilir mi?

fitre ve zekat fitre hayır kurumlarına verilir mi zekat hayır kurumlarına verilir mi Sevgili melekler, zekat ve fitrelerine verecekleri yerler hususunda kafalarında soru işareti oluşanlar için, fitre ve zekatın hayır kurumlarına verilip verilmeyeciği sorusunun cevabını veriyoruz.. Zekat ve Fitrelerin hayır kurumlarına yardım kuruluşlarına verilmesinde dinen bir sakınca görülmemiştir....
  5. Fitre ve Zekat Nasıl Hesaplanır?

Fitre ve Zekat Nasıl Hesaplanır?

fitre nasıl hesaplanır, zekat nasıl hesaplanır, fitre ve zekat hesaplama Sevgili melekleri fitrenin hesaplanış şekli kısaca şöyledir: Fitre, uğday, arpa, üzüm ve hurma olmak üzere dört gıda maddesinden verilir. Yaşadığımız yerde bunların hangisi daha kıymetli ise fitreyi onun üzerinden vermek uygundur. Fitre, buğdaydan ise yaklaşık olarak 1460 gr; arpa, üzüm ve hurmadan ise yaklaşık...

Sayfayı Paylaş