gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Zekat Vermenin Zamanı Var mıdır?

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

zekat vermek zekat ne zaman verilir

Sevgili melekler, zekat vermek islamın şartlarından biridir ve bu konuda da son derece özenli olmak gerekir. Bu sayfamızda sizlere zekatın ne zaman verileceği hususunda bilgiler paylaşmak istiyoruz.

zekat-1.jpg

Zekât vermenin belli bir zamanı olmayıp, farz olduğu andan itibaren verilmesigerekir. Bunun için belli bir ayıveya Ramazanı beklemeye gerek yoktur. Zekât vermekle yükümlü olanların, yükümlü olduklarıandan itibaren en kısa zamanda zekâtlarını vermeleri uygun olur.

Diyanet İşleri Başkanlığı

Zekat Vermenin Zamanı Var mıdır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gebelik testi yapmanın zamanı var mıdır?

gebelik testi yapmanın zamanı var mıdır?

Gebelik testi kan testi Merhaba kızlar hamile kalıp kalmadığımızı beklemek çok yorucu bir süreç kabul ediyorum Biran önce öğrenmek istiyor insan ama herşeyin bir zamanı var Hamilelik testi yapmak için en uygun zaman adet gecikmesi yaşanan günlerdir. Adet zamanı gelmeden önce yani gecikme yaşanmadan önce yapılan testler hamilelik olduğunu genellikle gösteremez ve güvenilir değildir
  2. 2012 kurban bayramı tarihi ne zaman bilen var mı

2012 kurban bayramı tarihi ne zaman bilen var mı

Kızlar bu yıl Kurban Bayramı hangi aya ve hangi güne denk geliyor acaba 2012 kurban bayramı tarihi ne zaman bilen varsa yazsın lütfen.
  3. samsung galaxy s2 plus ne zaman çıkıyor bilgi var mı ?

samsung galaxy s2 plus ne zaman çıkıyor bilgi var mı ?

Merhabalar, samsung cep telefonu kullanıyorum çok memnunum ama artık değiştirmek istiyorum. Samsung galaxy s2 plus çıkacağını duydum ne zaman çıkacak ve fiyatı ne olacak bilgi var mı bu konuda acaba ?
  4. Zekat ne zaman verilir?

Zekat ne zaman verilir?

Zekât, farz olduktan sonra verilir. Nisaba ulaşan, zengin olduğu tarihi, kameri aya göre bir yere yazar. Mesela, 3 Recebde zengin olmuşsa, bir yıl sonra Recebin üçü gelince yine nisap kadar parası ve ticaret malı varsa zekâtını verir. Ramazan ayını beklemez. Günü gelmeden zekât vermekte de mahzur yoktur, çok iyi olur. Hatta gelecek birkaç yılın zekâtını önceden vermek de caizdir. Bir kimse,...
  5. Zekat borcu varken sadaka verilirmi?

Zekat borcu varken sadaka verilirmi?

Zekât borcu varken sadaka vermek, Ramazandan oruç borcu varken nafile oruç tutmak ve diğer farz borcu varken nafilesini yapmak caiz midir? CEVAP Caiz değildir. Çünkü farzın önemi büyüktür. Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki: (En faziletli cihad farzları ifa etmektir.) [İ. Ahmed] (Herkes nafile ile meşgul iken, siz farzları yapmaya çalışın!) [Miftah-ün-necat] (Farzı yapmakla Allahü teâlâya...

Sayfayı Paylaş