gebe
  1. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Zeki Çoban...

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında ebraryksl tarafından paylaşıldı.

zeki çoban Çobanın biri dere kenarında koyunlarını otlatıyormuş.tam o anda yanına bir cherokee jeep yanaşmış.Brioni gömlek ,prada ayakkabılar giyen rey-ban gözlüklü ve stefano ricci kravatlı bir sürücü aşağıya inip çobana sormuş:
    -Kaç tane koyunun olduğunu bilirsem bana onlardan bi tane verir misin?

Çoban bir adama birde koyunlara bakmış ve tamam demiş.
    Genç adam arabasını park etmiş telefonunu bilgisayarına bağlayıp bir nasa sitesine girmiş.GPS ini kullanarak yeri taramış bir database ve logartma ile dondurulmuş 60 exel tablosunu açmış ve 150 sayfalık bir rapor basmış.Ardından çobana dönerek 983 koyunun var demiş.Çobanda doğru demiş koyunu alabilirsin.
    Bu kez çoban genç adama dönüp:

-peki... senin nerede ve ne iş yaptığını bilirsem koyunumu bana geri verir misin demiş.

Adamda evet neden olmasın diye yanıt vermiş.
    -Çoban sen IMF uzmanısın demiş.

Adam hayretle nasıl bildiğini sormuş.

-Çoban : çok basit.Buraya çağırılmadan geldin bu bir.İkincisi benim bildiğim bir şeyi bana söylemek için benden bir koyun istedin.Üçüncüsüne gelince bi b...tan anlamıyorsun çünkü köpeğimi aldın.....:dil:

Zeki Çoban... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kenan Çoban

Kenan Çoban

22 Ocak 1975’te Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamladı. Elazığ Ticaret ve Meslek Lisesi mezunu olan Çoban, Antalya ve Ankara’da spor işletmeciliği yaptı. Kurtlar Vadisi, Kenan Çoban’ın ilk dizi deneyimi. Atletizm, futbol, tekvando sporlarını ve ata binmeyi seviyor. Boş vakitlerinde spor yapıyor, sinemaya gidiyor. En çok aksiyon filmlerini seviyor. En beğendiği...
  2. Çoban yıldızı

Çoban yıldızı

Güzel, şöhretli ve yabancı bir kadınla, Bu yıldıya uzanmak, onu seyretmek, bu özellikleri bulunan bir kadınla evlenmeye yahut gönül vermeye, Bazen bu yıldız doğru kılavuza, hakka götüren görüş ve kişiye delalet eder.Rüyada çoban yildizim görmek, güzel kadindir. Bundan dolayi rüyada çoban yildizim gören kimse, halki fitneye düsürerek kendisine yakinligi bulunmayan güzel bir kadini nikah etme...
  3. Çoban

Çoban

Öğretmene, memura, yargıca, halkın büyüğüne; Çoban bazen adaletle hükmeden kimseye, Koyun çobanı olduğunu görmek velayete ve ehil olanlar için yüksek memurluğa, Domuz çobanı olduğunu görmek bid'ate, hıristiyan din ve dünya görüşüyle aile ve toplumu şekilllendirmeye çalışmaya, Çoban olmak sorumluluğa, ev halkının akibetinden dolayı hesap vermeye delalet eder. ( Çoban değneği için Bakınız;...
  4. Çoban deyneği

Çoban deyneği

Rüyada çoban degnegi görmek, kötülemeye ve bir seyi basa kakmaya isarettir. Eger degnek kamçi ve ona benzer baston ve sair seyler olursa, o zaman birisini zelil ve perisan etmeye, yükselmeye, mala, hayir ve kötülüge yardimci olmaya isarettir.
  5. Çoban çantası

Çoban çantası

çoban çantası çoban çantası faydaları ve zararları çoban çantası, çobançantası, faydaları, bitkisi, otunun zararları, neye iyi gelir, otu, çayı, nasıl kullanılır, bitki, ne işe yarar Daha önce çoban çantası diye bir bitki duydunuz mu bilmiyorum ama, ben henüz yeni duydum. Böyle bir bitkinin varlığından bihaberdim :D:D Şimdi gelin benimle birlikte, bu bitkinin nasıl bir ot olduğunu ve...

Sayfayı Paylaş