gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

zeki çocuk yetiştirmek sizin elinizde

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

zeki çocuk yetiştirme zeki çocuk yetiştirmek Sevgili meleklerim, Çocuğunuzun zeki olması için yapmanız gerekenler işte burda:deli:

Çok daha zeki çocuklar yetiştirmenin sade ve basit bir sırrını vereyim sizlere. Anne veya baba çocuklarına hitap ederken, onlarla konuşup onları severken sürekli “Benim oğlum çok akıllı!”, “Benim kızım çok zeki!” diye onları severse çocuklar daha zeki oluyorlar.

“Bu kadar basit mi yani?” diye düşünebilirsiniz.

Ancak kendinizi, henüz okula başlamamış, küçük bir çocuğun yerine koyun. O çocuk için bu dünyada her şeyin en iyisini ve en doğrusunu bilen sadece iki tane insan vardır. Biri annesi diğeri babası…

Bu iki insan ne derse doğrudur. Hiç kimse bir çocuğa anne ve babasının söylediklerinin aksini kabul ettiremez.

Tam aksi ifadelerin çocuk üzerindeki etkisini de düşünebilirsiniz.

“Sen ne kadar aptal bir çocuksun” sözünü, annesinden sürekli duyarak büyüyen bir çocuk içinden, “Annem bana aptal diyorsa mutlaka bir hikmeti vardır!” diye düşünmez mi?

Sürekli babasından “sen ne kadar geri zekalısın!” sözünü duyan bir çocuk, “babam bana geri zekalı olduğumu söylüyorsa mutlaka bir bildiği vardır” diye düşünmez mi?

Bu yaklaşım tarzına “kendini doğrulayan kehanet!” deniyor. Psikolojik kavramlar içerisinde en çok sevdiğim kavramlardan bir tanesidir.

Çocuklarınızın daha zeki olmasını istiyorsanız onlara bunu sürekli söyleyin. Sizin her dediğinizi mutlaka inanırlar.

Onları zeki olduklarına inandırın yeter.

Alntıdr.

2. Huri

Huri Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çocuklara sürekli onları teşvik edici cümleler kullanmalıyız

3. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    evet onların önemli olduğunu hissetmelerini sağlamalıyız

zeki çocuk yetiştirmek sizin elinizde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zeki çocuk

zeki çocuk

Üniversite yemekhanesine giren bir öğrenci tüm yerler dolu olduğundan gidip üniversite profesörünün oturduğu masaya oturmuş. Profesör kaşlarını çatarak: " Okuzler ve kuslar ayni masada oturamaz!" Ogrenci: "O zaman ben ucuyorum..." Profesor cevaba cok sinirlenmis, sinavda ogrenciye takmis ve sinavini basarisiz gecmesi icin elinden geleni yapmis. Yanliz...
  2. Mutlu Çocuklar Yetiştirmek İçin

Mutlu Çocuklar Yetiştirmek İçin

Çocuğunuza, ruhunu hayatı boyunca besleyecek "pozitif bakış açısı" kazandırın. Bu çocukları, kendinden emin, optimist ve başarılı yapıyor. İşte şu basit yolları deneyin... 1- Çocuğunuzla bire bir vakit geçirin. Onunla beraber yerde oturup yap boz yapın, mutfakta beraber omlet yapın, banyo yapmadan önce beraber yüzünüzü boyayın, parkta beraber kaydıraktan kayın. 2- Değer...
  3. Özgüven Sahibi Çocuk Yetiştirmek

Özgüven Sahibi Çocuk Yetiştirmek

özgüven anaokulu özgüven sahibi olmak çocuklarda güven eksikliği çocuklarda kendine güven eksikliği 6 yaş Tüm anne-babanın arzusu özgüven sahibi çocuk yetiştirmektir. Ancak çocuk öz güven sahibi olabilmesi için 6 yaşına kadar el becerisi, bilgi ve diğer bilmesi gerekenleri bilmelidir. Yani okula başladığı zaman bilmediği için güvenini kaybetmemelidir. Bilmesi gerekenler tabiiki ana okullarında...
  4. Çocuk Yetiştirmek Kolay mı ?

Çocuk Yetiştirmek Kolay mı ?

çocuk yetiştirmek, hakkında , bilgiler, nasıl çocuk yetiştirilir, anne ve babanın görevleri Çocuk yetiştirmek hiç te kolay değil özellikle bu devirde hem maddi açıdan hemde manevi. Bir bebeğiniz oldu ona bakmak ilk göreviniz bakmak derken para verip eline hadi evladım sana bakıyorum demek değildir. İlgi göstermektir, derdini dinlemektir, onunla üzülüp, sevilmektir. Anne-baba...
  5. Çocuğunuz Sizi Ele Geçirmesin!

Çocuğunuz Sizi Ele Geçirmesin!

çocuk eğitimi, sizi ele geçirmesin, yapılması gerekenler, nasıl davranmalı, öneriler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Bazı çocuklar annelerinde dediklerini yaptırmakta ustadırlar.Belki de bu rahatlığı onlara anneleri veriyordur.Şunu unutmamak lazım ki; çocuklar 2 yaşından itibaren ne yapıp ne yaptıramayacakları konusunda ebeveynlerini sınarlar. Küçük...

Sayfayı Paylaş