gebe
  1. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38

zembil

Konu, 'Z' kısmında HİDOŞ tarafından paylaşıldı.

Hasırdan örülerek yapılmış kulplu torlayı (zembili) görmek eş ve çocukları için arzu ettikleri şeyleri hazırlayan kimseye; Zembil bazen evin hanımına, çocuğa, hizmetçiye, dürüst ve güvenilir hamala; Tekke vb. yerlerde görülen zembil, oranın hizmetçisine ve vakfedilmiy yere delalet eder.Rüyada zembil görmek, bolluk ve berekete erisilecegine yorumlanir. Kirmani'ye göre, rüyada zembil görmek kadin, bir rivayete göre hizmetçi ile ve bir baska rivayete göre de mal ve nimet, uzun ömür, hayir ve bereket, miras ve din kuvveti ile ve bazilarinin söylediklerine göre erkek hizmetçi ile tabir edilir. Bir baska rivayete görede: Rüyada zembil görmek, aile ve çocuklari için arzu ettikleri seyi hazirlayan ev sahibi bir kimsedir. Bazen de, zembil görmek, zevceye, hizmetçiye veya çocuga isarettir. Zembil, dogru ve itimat edilen hamala da isarettir.

zembil konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Serdar Ortaç - Zembille

Serdar Ortaç - Zembille

Süzülür çırılçıplak Kırıtır gülümserken Hançer gibi kıvrımları Akmış kadehlerden Yanalım ateşlerde Kızgın güneşlerde Allah bilir sen kaç gönül yaktın ateşlerde Zembille gökten inmedi ya Cennetten gönderilmedi ya Zevkimden aşık olmadı ki kader sana Ah zilli Yasladım başımı Koynumda besledim yılanı Allah'tan ayrılınca bulur belasını Korkularım var, bana senden kalan Hatıralarla, maceralarla...
  2. Nazan Öncel - Kunduram Sandukam Zembilim

Nazan Öncel - Kunduram Sandukam Zembilim

Kunduram su aldı da yürüyemiyorum Diyorlar yar senden vazgeçmiş inanmıyorum İçime korku düştü derdimi dökemiyorum Kunduranı yama dertlerini yama Ne şan şöhret isterim he servette aklım kalır Sen gidersen can gider gerisi burda kalır Parası da pulu da yerin dibine batsın Sen bana ben sana hasret mi öleceğiz Düşümde seni gördüm Uzanmış yatıyorun Bal dudaktan öptüm sandukamda potur var...
  3. Zembil Otu Resimleri

Zembil Otu Resimleri

Zembil Otu Resimleri ya da hakkında varsa bilginiz özelliklerini yazarsanız çok sevinirim.
  4. Zembil Otu Özellikleri ve Resimleri

Zembil Otu Özellikleri ve Resimleri

Zembil Otu Fotoğrafları Zembil Otu Resim Galerisi Bahçe bakımıyla uğraşmaktan keyif alan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için zembil otu bitkisi özellikleri ve resimlerini paylaşıyoruz melekler :) Zembil Otu Buğdaygiller familyasındandır.Anayurdu bilinmeyen zembilotu (Briza) cinsi bitkilerin, Kuzey Yarıküre’nin ılıman iklim bölgelerinde yetişen on iki türü bulunmaktadır.

Sayfayı Paylaş