gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

ZENCEFİLLİ ve TARÇINLI KURABİYE

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

tarçınlı zencefilli kurabiye zencefilli tarçınlı kurabiye tarifi bisküvi tarifi Malzemeler (8 Kişilik):
    2 bardak kepekli tam buğday unu
    1 bardak beyaz un
    1 çay bardağı sıvı yağ
    3/4 su bardağı esmer şeker
    2 yumurta
    1 tatlı kaşığı zencefil
    1 tatlı kaşığı tarçın
    1 çay bardağı çekirdeksiz üzüm
    yarım paket kabartma tozu

Yapılışı:

Unları eleyerek ortasını açın, diğer tüm malzemelerle karıştırıp hamuru kulak memesi yumuşaklığında bir kıvama getiriniz. Şekil veriniz, üzerine karanfil tanelerini koyarak önceden ısıtılmış 175 derecelik fırında pişiriniz. Bu kurabiyeleri yanında sıcak açık çay veya bitki çayıyla beraber akşamüstü saatlerinde yiyebilirsiniz.

ZENCEFİLLİ ve TARÇINLI KURABİYE konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fistik Ezmeli Ve Pirinçli Kurabiye

Fistik Ezmeli Ve Pirinçli Kurabiye

Yemek Adı : Fıstık ezmeli ve pirinçli kura MALZEMELER 1 kahve fincanı esmer şeker 1 kahve fincanı şeker 1 kahve fincanı margarin 1 kahve fincanı fıstık ezmesi 2 yumurta akı 1-1/2 su bardağı un 1 çay bardağı yulaf 1 kahve fincanı Amerikan Pirinç kepeği 3/4 çay kaşığı kabartma tozu 1/4 çay kaşığı tuz 1 çay bardağı küçük yuvarlak çikolata HAZIRLANIŞI Fırını önceden 220 derece ısıtın. Esmer...
  2. Zencefilli Limonata

Zencefilli Limonata

Malzemeler Yarım demet zencefil 1 fincan limon suyu 1/2 fincan bal 2 lt su Yapilis TarifiÖncelikle suyu kaynatın. Zencefili 2,5 cm uzunluğunda kesin. Bir eşarbın içine yerleştirdiğiniz zencefilin eşarbın içinde ezerek suyunu çıkarın. Posasını atın. Diğer bir yanda suyu kaynatın. Su fokurdamaya başlayınca, limon ve zencefil suyunu ekleyin. 20 dakika kadar limonatayı dinlendirin. Daha...
  3. tarçınlı kurabiye

tarçınlı kurabiye

malzemeler: 1 paket margarin (oda sıcaklığında yumuşamış) 1 çay bardağı sıvı yağ 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu yarım su bardağı pudra şekeri üzerine: yarım su bardağı pudra şekeri 1 çorba kaşığı tarçın yapılışı: bütün malzemeleri karıştırıp kulak memesi yumuşaklığında bir hamur elde edin hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp elinizle yuvarlayın yağlanmış tepsiye dizin...
  4. Hurmalı ve Muzlu Kurabiye

Hurmalı ve Muzlu Kurabiye

muzlu kurabiye Pazar günü topladığım yirmi hurmalı tarifi tek tek açıp aralarından birini seçme çabalarıma başladım. Benim gibi seçim yapmak konusunda sıkıntılı biri için bu yemek etkinlikleri çok zor geçiyor. Her tarife en az 3 kere göz atıyorum "hangisini yapsam görüntüsü güzel olur ve evdekiler tarafından tüketilir?" diye düşünüyorum. Bu defa öncekilerdeki düşüncelerim yerine...
  5. Tarçınlı, Zencefilli Kurabiye

Tarçınlı, Zencefilli Kurabiye

tarçınlı zencefilli kurabiye zencefilli tarçınlı kurabiye tarifi tarifi Hamarat ve farklı tarifler denemeyi seven melekler çok güzel ve lezzetli bir tarif daha sizlere. Tarçınlı ,zencefilli kurabiye.. Farklı tatlar denemeyi seviyorsanız bu tarifi mutlaka deneyin. Malzemeler 1 pk. margarin (250 gr.) 1 yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 paket vanilya 1 pk. kabartma tozu 1 tatlı kaşığı toz...

Sayfayı Paylaş