gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Zenginin çorabı

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Çok zengin bir adamcağız, ölümünün yaklaştığını hissedince, oğlunu yanına çağırmış. Evvelâ en mühim vasiyetini bildirmiş. Demiş ki : “Beni mezara çoraplarımla gömün.”
    Anlamamakla berâber kabul etmiş oğlu. Adam bir de mektup tutuşturmuş oğlunun eline.
    “Ölümümden sonra, ilk başın sıkıştığında bu mektubu açarsın” demiş sonra.
    Ona da “Peki” demiş çocukcağız.
    Neyse hak vâkî olmuş, adam rûhunu teslim etmiş. Eş dost toplanıp ağıt yakarken,
    oğlanı almış bir düşünce. “Ben şimdi bu adamı çoraplarıyla nasıl gömerim” diye. Bir
    hoca bulup sormuş acele tarafından. Ama müspet cevap alamamış. “Olmaz” demiş hoca,
    Dinimizce uygun değil böyle bir şey.” Başka hocaya sormuş, o da “Olmaz” demiş. Çocuk çâresiz, ölüyü de artık bekletmeden gömmek lâzım. Aklına birden babasının “İlk başın
    sıkıştığında aç” diyerek bıraktığı mektup gelmiş. Hemen mektubu arayıp, bulmuş.
    ektupta şunlar yazılıymış:
    “Oğlum, gördüğün gibi ben bunca zenginliğime rağmen yanımda bir çorap bile
    götüremiyorum. Sen düşün gerisini...”
    Alıntı..

2. ayseler

ayseler Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel bir yazı

Zenginin çorabı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zengin Corabi

Zengin Corabi

ZENGİNİN ÇORABI Çok zengin bir adamcağız, ölümünün yaklaştığını hissedince, oğlunu yanına çağırmış. Evvelâ en mühim vasiyetini bildirmiş. Demiş ki : “Beni mezara çoraplarımla gömün.” Anlamamakla berâber kabul etmiş oğlu. Adam bir de mektup tutuşturmuş oğlunun eline. “Ölümümden sonra, ilk başın sıkıştığında bu mektubu açarsın” demiş sonra. Ona da “Peki” demiş çocukcağız. Neyse hak vâkî olmuş,...
  2. Zengin Avcısı

Zengin Avcısı

Zengin Avcısı Filmin Konusu. Maceracı Irène (Audrey Tautou), büyük bir otelde garson olarak çalışan utangaç Jean’ın (Gad Elmaleh) bir milyarder olduğunu sanar. Gerçekte kim olduğunu öğrenir öğrenmez de ondan kaçar. Fakat Jean Irène’ye aşık olmuştur ve onu Fransa sahiline kadar takip edip bulur. Parasız kalmış olmasına rağmen aşık olduğu kızın yaşam tarzını benimser ve şaşalı bir konakta...
  3. zengin mezarı

zengin mezarı

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Çorap

Çorap

rüyada yün çorap görmek rüyada örgü görmek kirli corap kirli kokulu oyunları Yeni çorap giymek, malın zekatını vererek onu güvence altına almaya, Güzel çorap övgüye layık şahsiyete, Çorap bazen kadın ve hizmetçiye, Eski çorap şükrü eda edilmeyen ve zekatı verilmediği için zarar görülecek mala, Pis kokulu çorap kötü şöhrete delaleet eder.Rüyada çorap satın almak maddi kazanca işarettir. Hediye...
  5. zengin

zengin

Paralı kimse görmek hayra delalet eden şeyler de görülürse ticarette para kazanmaya, hayra delalet eden şeyler görünmes ise iflas etmeye, Kişinin kendisine 'paralı adam' dendiğini görmesi, salih biri ise sermayesiz kar ve kazanç elde etmesine, fasık birii ise sözüne güvenilmez biri olduğuna; Zengin biri olduğunu görmek yoksulluğa, kanaat sahibi olmaya delalet eder.Rüyada zengin birini görmek...

Sayfayı Paylaş