gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

zerdeçal tanıtırmısınız

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Zerdeçal bitkisi nedir, nerelerde kullanılır, faydaları var mıdır öğrenmek istiyorum :)

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Zerdeçal - zerdeçap : Zencefilgiller familyasindan; anavatani Dogu Hindistan olan çok yillik bir bitkidir. Yapraklari sivri uçlu, çiçekleri sari renktedir. Safrani andiran boyali bir madde çikarilir. Baharat olarak kullanilir.
    Zerdeçal Faydasi : Sinirleri uyarir. Vücutta biriken zehirli maddeleri atar. Nekahat devresini kisaltir. Verem gibi hastaliklarda faydalidir.

zerdeçal tanıtırmısınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zerdeçal koku

zerdeçal koku

hamilelikte zerdeçal kullanımı gebelikte zerdeçal resmi zerdeçalın çocuklarda kullanımı çocuklarda Rüyada zerdeçal kökü görmek, kendisiyle beraber hastalik bulunan mala delalet eder.
  2. Zerdeçal

Zerdeçal

hamilelikte zerdeçal gebelikte (Gelbwurzel / Kurkuma / Curcuma / Turmeric / Zerdeçöp / Hindsafrani / Curcuma longa) Sari çiçekli, büyük yaprakli, rizomlu çok yillik otsu bir bitki. Vatani Hindistan olmakla berâber çogu tropik bölgelerde yetisir. Bitkinin toprak altindaki ana rizomlari yumurta veya armut seklindedir. Yan rizomlari ise parmak seklindedir. Rizomlarin üst yüzü sarimsi, iç...
  3. Zerdeçal Bitkisi Hakkında

Zerdeçal Bitkisi Hakkında

zerdeçal zararları zerdecal bitkisi zerdeçalın zararları zerdeçal çayı nasıl yapılır kök nasıl kullanılır Hint zerdaçalı Kurkuma Sarıkök Sarıboya Familyası: Zencefilgillerden, Ingwergewachhse, Zingiberaceae Drugları: Zerdeçal yumrusu(kökü), curcumae longae rhizoma Zerdeçal yumrusu, çay, baharat, tentür ve natürel ilaç yapımında kullanılır. Giriş: zencefilgillerin bir alt grubuna dahil...
  4. zerdeçal çayı nasıl yapılır

zerdeçal çayı nasıl yapılır

Zerdeçal çayı nasıl yapılır ? Zerdeçal çayı yapmak istiyorum ama yapmayı beceremedim heralde. daha doğrusu bilmiyorum bu çayı nasıl yapıyoruz ? Yapılışında nelere dikkat etmemiz gerekiyor kızlar ?
  5. Zerdeçalın Özellikleri

Zerdeçalın Özellikleri

Zerdaçal nedir,ne işe yarar zerdaçalın faydaları zerdaçal ne işe yarar Alternatif tıp tedavilerinde olduğu kadar mutfaklarımızda da kullandığımız zerdeçalın faydaları ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) Zerdeçal nedir ve zerdeçal faydaları nelerdir? Hint safranı olarak da bilinen zerdeçal özelikle Pakistan Çin Hindistan gibi ülkelerde yetiştirilmektedir. Tropik ülkelerde kültürü...

Sayfayı Paylaş