Zeynep Özal ile ilgili bilgi

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Zeynep Özal ile ilgili bilgi
Zeynep Özal Turgut Özal'ın kızıydı sanırım.Hani şu davulcuyla evlenen.Bana Zeynep Özalla ilgili bilgi verebilirmisiniz?

Zeynep Özal'ın Annesi Semra Hanım babası Turgut Özal'dır. Ahmet ve Efe adında iki erkek kardeşi vardır. Kardeşi Efe Özal'ın eski eşi Zeynep hanım ile adaş olmaları karışıklığa yol açıyor. Bu nedenle birçok yerde Turgut Özal'ın kızı ön ifadesi ile zikredilir.

Emlak ve arsa işleriyle uğraşan Zeynep hanım kendi bağlarımdan yetiştirdiğim üzümlerle yapıldı dediği "Zeynep Kiraze" şarabından kendi ismiyle alınmış sitede bahseder.

Başından üç evlilik geçti. Bunlardan Asım EKREM ile evliliklerinden 2 çocukları oldu bazı yerlerde bir de Ayşe isimli evlatlık çocuğunun olduğu bilgisi geçiyor.

Zeynep Hanımın oğlu Yağız Ekrem babası gibi müzikle ilgilendi ve batarist oldu. Taksim'de grubuyla konser dahi vermiştir.

Müge Anlı tarafından yazılan Zeynep Özal: "Bir Kadın Bir Kaç Hayat" isimli kitap Grinet Yayın tarafından Mayıs 2004 'de basılmıştır.

Haziran 2011'de İranda bir AVM inşaatına ortağı Beşir Yayla ile girdiği yönünde bilgiler internete yayılmıştı. DHA haber ajansının da verdiği haberde Zeynep hanımın ağzından Beşir bey için 30 yıllık aile dostumuzdur ve Selçuk İnşaat’ın sahibidir diye bahsediyor.

Kendi ağzından (Haziran 2011'de) :
Evim Tahran’da. İki-üç ayda bir Türkiye’ye geliyorum. Kalan zamanlarım İran’da geçiyor. Biraz önce de dediğim gibi orada yabancılık çekmiyorum. Bir kere herkes Türkçe kanalları izliyor. Tüm dizilerimizi takip ediyor ve çok iyi Türkçe konuşuyorlar.

Geri