gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Zeytin Reçeli

Konu, 'Reçeller - Marmelatlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 1 kg yeşil dolgu kokteyl zeytin 750 gr toz şeker
    1 Adet portakal kabuğu
    3-4 tane
    karanfil
    1/2 limon suyu
    1/2 su bardağı su

Yapilis Tarifi
    Salamurada işlendikten sonra çekirdeği alınıp satışa sunulan dolgu kokteyl zeytinlerden bir kavanoz alınız. Zeytinleri çıkarıp, kırmamaya özen göstererek içini boşaltınız. Bir tencere içinde zeytinleri sıcak su ile haşlayınız. Bir başka tencere içinde,şekeri 1/2 su bardağı su ile kaynatınız. Elma soyar gibi soyduğunuz portakalın kabuklarını ve karanfilleri ekleyiniz. İnce köpük kaynamaya başlayınca önceden süzüp kuruladığınız zeytinleri katınız ve limon suyunu dökünüz. Kıvamına bakarak 12-15 dakika daha kaynatınız.

Zeytin Reçeli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zeytin

zeytin

Mal ve eşyaya, kolay elde edilen rızka, mutluluk içinde bol geçime; günahkar için iman nuruna, hidayete, ilme ve irfana, çocuklar için zekaya; Ham zeytin üzüntü, şiddet ve borca, Sarı renkli zeytin dinde üzüntü ve kedere; Zeytin ağacı eş ve çocukları içiin mübarek ve hayırlı kimseye, şerefli bir kadına, ileride yönetici olacak çocuğa ya da yüksek mevkiye delalet eder.Rüyada zeytin para...
  2. Reçel

Reçel

Bakınız; Komposto.Rüyada reçel yemek , işlerinde yapacağı kâr ve kazanca; reçeli evde yapmak, çok sevinçli bir haberi müjdeler. Rüyada reçel yemek, işlerinde kâr yapacağı ve kazanacağına işaret eder. Evde reçel yapmak, çok mutluluk veren haber almak demektir. Rüyada reçel yediğinizi gördüyseniz, hoş sürprizlerle karşılaşacak ve güzel seyahatlere çıkacaksınız.Rüyada reçel yapmak çok önemli...
  3. zemin

zemin

Günlük hayatı temsil eder. Yerin rengine ve durumuna göre günlük hayatla ilgili yorumlanır.
  4. Greyfurt reçeli

Greyfurt reçeli

Melişlerim bu reçeli deneyin :) Malzemeler 3 adet portakal 2.5 kg toz şeker 7 su bardağı su 1 adet greyfurt 2 adet limon Hazırlanışı Meyvelerin kabuklarını temizleyin.Meyveleri küçük küçük doğrayın.Su ilave edip 24 saat bekletin.Sonra hafif pişirip 24 saat daha bekletin.Şekeri atıp kaynatın.( çok koyu olması gerekmez soğuyuncada koyulaşçaktır)
  5. zeytiN

zeytiN

Ben şu an hamileyim ve omega 3 olan besinleri tüketemiyorum fakat. Şeyini yiyorum bu ihtiyacımi karşılar mi

Sayfayı Paylaş