gebe
  1. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113

Zeytinle Basim Dertte!!

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında karakuzu tarafından paylaşıldı.

Kizlar yaa babam koca bi tenekede zeytin almis azda bana verdiler. Cok tuzlu. Sürekli suyunu degistiriyorum ama ayni. Ne yapsam bilemedim bi fikir verin !

2. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

bol bol limonla kuzu zaten az vermıs az az ye gıtsın sende :D:D bol bol lımonla az da pul bıberı dök :tik:

karakuzu bunu beğendi.
  3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Kiz sosuda hazir. Biraz zeytinyag kekik pulbiber limon... ama cok tuzlu yAa

4. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

akasamda suda beklet o suyu dok baktın yıne gecmemıs yıne yap bak nasıl gecıyo sonra bır guzel lımonlaa

5. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Yafrum kac gundur kirk sefer suyunu degistirdim yok gitmiyo ya

6. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Ben de çok tuzlu zeytinleri akşamdan suda bekletirim geçiyor senin zeytinin tuzu niye geçmiyor anlamadım:S

7. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Azcik kendine gelmis bol bol limonladim koydum sofraya artik yiyen yesin :)

Zeytinle Basim Dertte!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dert

Dert

Her türlü gam ve keder sevinç ve sürura, Dertli olduğunu görmek, hak ve gerçek doğrular uğruma kafa yormaya, insan olma erdemini kendi şahsında yaşatmaya delalet eder.Rüyada dertlenmek, sevince işaret eder.
  2. Bas

Bas

Danyal Aleyhisselama göre, bas büyük adam demek-tir. Elinde bir bas görmek, elinden büyük bir kimsenin tutacagina delildir. Basindan ayrildigini gören, büyük olarak tanidigi kimse-yi kaybeder. Boynunun vuruldugunu görmek, servetinin gidecegini anlatir. Kesik basinin cesedine tekrar iade edildigini görmek, kaybolan servetine veya isine yeniden kavusacagini anlatir. Bir kesik bas ile konusmak,...
  3. Edebıyatta zeytın

Edebıyatta zeytın

zeytinle ilgili güzel sözler zeytin ile ilgili sözler zeytinyağı ile zeytinle "... Yani, öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı, yetmişinde bile, mesela, zeytin dikeceksin hem de öyle çocuklara falan kalır diye değil, ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için, Yaşamak yani ağır bastığından..." Nazım Hikmet "Ben ağaçların hepsini severim, ama zeytin ağacı bir başka....
  4. Anonslar baslar

Anonslar baslar

İstanbul kabataş-yalova iskelesi - Sayın yolcular, lütfen tek sıra halinde ilerleyelim..... - Alooo....kime diyorum!! - .... İstanbul Eminönü - Beyazıt istikametindeki tramvay : - Sayın yolcular lütfen kapılara yaslanmayınız!!! bir kaç dakika sonra: - Arkadaşım yaslanmayın diyoruz kapılara, ne var o kapılarda anlamadım ki? -?? İstanbul Eminönü-Zeytinburnu arası tramwayda; makinist: -...
  5. Zeytın Ezmelı Ekmek

Zeytın Ezmelı Ekmek

zeytin ezmeli ekmek Malzemeler 1\3 su bardagı su 1 kucuk kavonoz sıyah zeytın ezmesı 1 kucuk kavonoz yesıl zeytın ezmesı 3.5 veya 4 bardak un 1 yemekkasıgı toz seker 1 tatlı kasıgı yas yada kuru maya Yapılışı once mayamızı ılık suyla ılıtalım.sonra unumuzun ortasına alalım.dıger malzemelrıde ekleyıp hamur yapalım yumusak olan hamurumuz dınlendırelım. sonra tepsımıze veya ekmek...

Sayfayı Paylaş