gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Zeytinli Yayma Börek (resimli)

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

zeytinli yayma börek, tarifi, malzemeleri, yapılışı, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler

Malzemeler

4 adet Yumurta
    1 su bardağı Yoğurt
    3,5 su bardağı Un
    1/2 su bardağı Sıvı Yağ
    1 paket Kabartma Tozu
    1 su baradğı dilimlenmiş Siyah Zeytin
    3 adet orta boy Domates (küp doğranmış)
    4 adet Karabiber
    12 adet Çarliston Biberi (ince doğranmış)
    Tuz
    Üzerine Haşhaş tohumu

Hazırlanışı
    Bir kapta yumurta, yoğurt, un, yağ ve kabartma tozunu çırpın. Dilimlenmiş siyah zeytin, domates, biber ve tuz ekleyin. Bir kaşık ile bütün malzemeleri birbirine yedirin. 32 cm çapındaki yağlanmış fırın tepsisine yayın. Üzerine haşhaş serpin. 175 derece fırında 25-30 dakika pişirin. Dilimleyip servi yapın.

Zeytinli Yayma Börek (resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mektup böreği ...harika bişey...resimli..

mektup böreği ...harika bişey...resimli..

mektup böreği resimli börek çeşitleri börek çeşitleri resimli mektup böreği tarifi cesitleri ***MEKTUP BÖREĞİ*** MALZEME: Yarım çay bardağı sıvı yağ Yarım çay bardağı sirke 2 su bardağı su 1 tatlı kaşığı tuz 6 su bardağı un İÇ MALZEME: 250 gram beyaz peynir Maydanoz 1 paket margarin(250gram)eritilmiş YAPILIŞI: Sıvı yağ,sirke,Su ve tuzu yoğurma kabına alın..Un ilave ederek...
  2. Kolay Pırasalı Börek (Resimli)

Kolay Pırasalı Börek (Resimli)

pırasa böreği resimli pırasalı börek pırasa böreği pirasali börek prasalı Birazdan bu böreği yapıcam arkadaşlar tarif hep elimin altında olsun diye sizlerle paylaşayım dedim. Siz de deneyin çok kolay.:) Malzemeler: 3 adet yufka 1 adet yumurta 500 gr pırasa 2 adet orta boy havuç Yarım çay bardağı sıvıyağ 2 su bardağı yoğurt tuz fırın tepsisini yağlamak için margarin Yapılışı: Pırasaların...
  3. Zeytinli Cevizli Kurabiye (resimli)

Zeytinli Cevizli Kurabiye (resimli)

zeytinli cevizli kurabiye, tarifi, nasıl yapılır, reçetesi, malzemeleri, ile ilgili bilgiler burada melekler MALZEMELER: 2 yemek kaşığı sirke 1 cay kaşığı seker 125gr oda ısısına getirilmiş yumuşak tereyağı veya margarin 1/2 su bardağı yoğurt 1/3 su bardağı sıvı yağ 2 yumurta (birisinin sarisini üstüne sürmek için ayır) 3-4 su bardağı aldığı kadar un...
  4. $ul€'nin Börekleri [[ Resimli ]]

$ul€'nin Börekleri [[ Resimli ]]

börek tarifi paçanga nasıl yapılır kolay tarifler börek yapılışı resimli hakkında merak ettiğiniz herşey burada. Merhaba sevgili melekler; Bugün canım acayip şekilde börek istedi. Anneme söyledim gidip hemen 2 paket yufka aldım. Ve hemen hazırlıklara başladım. Öneclikle malzemeleri hazırlamaya koyuldum. Sosu için; 2 yumurta 1 su bardağı süt 4 yemek kaşığı sıvıyağ... bunların hepsini derin...
  5. Makarna Böreği Tarifi Resimli

Makarna Böreği Tarifi Resimli

Makarna Böreği Tarifi Resimli Merhaba kızlar daha önce yediniz mi bilmiyorum ama sizden makarna böreği tarifi istiyorum. resimli olursa makbule geçer

Sayfayı Paylaş