gebe
  1. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38

zeytinyağı

Konu, 'Z' kısmında HİDOŞ tarafından paylaşıldı.

İlme, berekete, hidayete, batın" nura, helal rızka, göz ve kalp nuruna, Bununla yağlanmak şifaya, Temiz zeytinyağının kötü kokması sözü bozmaya; Zeytinyağı satan kimseyi görmek meliklere yakın olmaya, ilim sahiplerine hizmet etmeye; hidayet ve ilme delallet eder.Berrak, temiz şişede zeytinyağı bolluk ve berekettir.Rüyada görülen zeytin yagi, helal rizktir. Rüyasinda zeytin yagi içtigini gören, hafif bir hastaliga yakalanir. Abdülgani Nablusi'ye göre; Zeytinyagi görmek, kalp nuruna, yeni çocuga veya eski esyalarin degistirilmesine delalet eder. Rüyada berrak bir zeytinyagi görmek, kendisi için iyi niyetli kisiler tarafindan iyilik düsünüldügüne, bulanik zeytinyagi görmek ise kendisi hakkinda dedikodu yapildigina ve islerinin kiskanildigina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen zeytinyagi, rizik ve helal mal, onunla yagianan kimse için de sifadir. Rüyada zeytinyagini içtigini gören kimse, sihire veya hastaliga yakalanir. Zeytinyagi, ilim, bereket ve hidayet, batinî nur ve helal riziktir. Bazen zeytinyagi göz veya kalp nuruna, bazen de yeni çocuga isarettir. Rüyada temiz ve güzel zeytinyaginin çirkin olarak görülmesi sözü bozmaya, kötüsünün güzel veya hos oldugunun görülmesi ise, güzel muamele ve güzel itikada isarettir.

zeytinyağı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zeytinyağın faydaları!

zeytinyağın faydaları!

bebeklere zeytinyağı içirmek zeytinyağı faydaları zeytinyagi faydalari içmenin faydaları zeytinyağının Karaciğere, sarılığa, kötü kolestrole iyi geliyor. Kan pıhtılaşmasını yok ediyor. Beyin fonksiyonlarını düzenliyor. Şekerinden, zeytin çiçeği kolonyasına, salatasından sabununa kadar birçok ürünü bulunan zeytin, sağlığımızın da en güçlü koruyucularından. Birçok hastalığı önleyici etkisi...
  2. zeytinyağıyla güzelleşin

zeytinyağıyla güzelleşin

Zeytinyağının faydalarına her gün yenileri eklenmeye devam ediyor. Doğanın bu harika besinini güzelliğinizin devamı için de kullanabilirsiniz. İşte zeytinyağının güzelliğinize katkılarından bazıları: - Tırnaklarınızın kırılmaması için limonla zeytinyağını karıştırın ve akşamları yatmadan önce tırnaklarınızı bu karışımla ovun. - Ayaklarınız çok yorulduysa bir kaptaki ılık suya damlatacağınız...
  3. Zeytinyağı ve Şeker hastalığı

Zeytinyağı ve Şeker hastalığı

Zeytinyağı ve Şeker hastalığı Şeker hastalığı, vücudumuzda insülin hormonunun eksikliğine bağlı olarak kan şekeri dengesinin bozulmasına ve kandaki şeker düzeyinin ani olarak yükselip düşmesine yol açan bir hastalıktır. Son yıllarda yürütülen bazı araştırmalar, zeytinyağının, şeker hastalığının vücutta neden olduğu bazı rahatsızlıkları önlemede yardımcı olduğunu ortaya koymuştur. Bunlardan...
  4. Zeytinyağının Mucizesi

Zeytinyağının Mucizesi

Herkes tarafından bilinen ama sadece yemeklik olarak kullanılmayan bir mucize:) 1. Saçtan boyayı çıkarır: Evinizin duvarlarını boyarken saçlarınız da mı boyandı? Bir parça pamuğu zeytinyağıyla nemlendirerek ve saçınızı yavaşça ovalayarak saçınızdaki istenmeyen boyayı kolayca çıkarabilirsiniz. Aynı uygulamayı maskaranızı çıkarırken de yapabilirsiniz. 2. Kendi mobilya cilanızı...
  5. Zeytinyağle Bezelye

Zeytinyağle Bezelye

zeytinyağlı bezelye, nasıl yapılır, nasıl pişirilir, malzemeleri nelerdir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Ben küçükken ağzıma bezelye koymazdım nedense.Tabi şimdi nedense diyorum,o zaman hiç sevmezdim.Ne zaman ki okulun yemekhanesinde bezelye yemeye başşladım,yiyiş o yiyiş,artık çok seviyorum ve sevmeyenlere de tavsiye ediyorum.. Malzemeler, 1...

Sayfayı Paylaş