gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

zeytinyağıyla güzelleşin

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Zeytinyağının faydalarına her gün yenileri eklenmeye devam ediyor. Doğanın bu harika besinini güzelliğinizin devamı için de kullanabilirsiniz. İşte zeytinyağının güzelliğinize katkılarından bazıları: - Tırnaklarınızın kırılmaması için limonla zeytinyağını karıştırın ve akşamları yatmadan önce tırnaklarınızı bu karışımla ovun. - Ayaklarınız çok yorulduysa bir kaptaki ılık suya damlatacağınız zeytinyağı ve limon işinize yarayacaktır. Ayağınızı suyun içinde birkaç dakika bekletin.
    - Saçlarınızın kuru ve yıpranmış olduğundan şikayetçiyseniz badem ve kabak çekirdeği yağı ile zeytinyağını karıştırın. Saçlara banyodan sonra masaj yapın, nemli bir havlu ile sarıp bekleyin ve durulayın.
    - Ağrıyan kaslarınız için biberiye ve zeytinyağı karışımı ile masaj yapın.
    - Kolestrolünüz yüksekse doymuş ve doymamış yağ oranlarının en dengeli olduğu yağ yine Zeytinyağı..
    - Cildiniz matsa da Zeytinyağı yemelisiniz.
    - Zeytinyağı nın şifa verebilmesi için yemeklerden daha çok salata gibi yiyeceklerde çiğ tüketilmesi gerekiyor.
    alıntıdır

2. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: zeytinyağıyla güzelleşin
    paylaşım için sağol canım

zeytinyağıyla güzelleşin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zeytinyağın faydaları!

zeytinyağın faydaları!

bebeklere zeytinyağı içirmek zeytinyağı faydaları zeytinyagi faydalari içmenin faydaları zeytinyağının Karaciğere, sarılığa, kötü kolestrole iyi geliyor. Kan pıhtılaşmasını yok ediyor. Beyin fonksiyonlarını düzenliyor. Şekerinden, zeytin çiçeği kolonyasına, salatasından sabununa kadar birçok ürünü bulunan zeytin, sağlığımızın da en güçlü koruyucularından. Birçok hastalığı önleyici etkisi...
  2. zeytinyağı

zeytinyağı

İlme, berekete, hidayete, batın" nura, helal rızka, göz ve kalp nuruna, Bununla yağlanmak şifaya, Temiz zeytinyağının kötü kokması sözü bozmaya; Zeytinyağı satan kimseyi görmek meliklere yakın olmaya, ilim sahiplerine hizmet etmeye; hidayet ve ilme delallet eder.Berrak, temiz şişede zeytinyağı bolluk ve berekettir.Rüyada görülen zeytin yagi, helal rizktir. Rüyasinda zeytin yagi içtigini...
  3. Zeytinyağının Mucizesi

Zeytinyağının Mucizesi

Herkes tarafından bilinen ama sadece yemeklik olarak kullanılmayan bir mucize:) 1. Saçtan boyayı çıkarır: Evinizin duvarlarını boyarken saçlarınız da mı boyandı? Bir parça pamuğu zeytinyağıyla nemlendirerek ve saçınızı yavaşça ovalayarak saçınızdaki istenmeyen boyayı kolayca çıkarabilirsiniz. Aynı uygulamayı maskaranızı çıkarırken de yapabilirsiniz. 2. Kendi mobilya cilanızı...
  4. Balkonlarımız güzelleşsin :)

Balkonlarımız güzelleşsin :)

Yazın vazgeçilmez yerlerden biride balkonlarımız. Yani özellikle bizim öyle.. yazın diğer odaları unutuyoruz bile :):):) Yavaş yavaş her yerin beton olduğu ülkemizde bahçelere verilen önemde artmaya başlıyor.. Bahçe ve balkon dekorasyon çalışmalarına oldukça önem vermeye başlayan dekorasyon firmaları bu mekanları yaşanılası bir yer kılmayı hedefliyor.. Buyrun meleklerim biraz örneklerle...
  5. Zeytinyağle Bezelye

Zeytinyağle Bezelye

zeytinyağlı bezelye, nasıl yapılır, nasıl pişirilir, malzemeleri nelerdir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Ben küçükken ağzıma bezelye koymazdım nedense.Tabi şimdi nedense diyorum,o zaman hiç sevmezdim.Ne zaman ki okulun yemekhanesinde bezelye yemeye başşladım,yiyiş o yiyiş,artık çok seviyorum ve sevmeyenlere de tavsiye ediyorum.. Malzemeler, 1...

Sayfayı Paylaş