gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası

Konu, 'Zeytinyağlı Yemek Tarifleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

brüksel lahanasi brüksel lahanası bruksel lahanasi zeytinyağlı brüksel lahanası, nasıl pişirilir, nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

Sevgili melekler,
    Haşlanmışı dışında brüksel lahanasını hiç yemedim.Bu tarifi buldum ve boş bir zamanımda deneyeceğim,sizlerle de paylaşmak istiyorum..

Malzemeler:
    * 1 paket brüksel lahanası
    * 1 tane küp doğranmış patates
    * 1 tane küp doğranmış havuç
    * 1 tane yemeklik doğranmış kuru soğan
    * 4-5 diş sarımsak
    * 2 yemek kaşığı zeytinyağı
    * 1 yemek kaşığı domates salçası
    * 1 tatlı kaşığı toz şeker
    * Tuz

Kuru soğan bir tencerede zeytinyağ içinde salça ile kavrulur, sonra bütün sebzeler yıkanıp süzüldürülüp içine ilave edilir. Sebzeler iyice öldürülür.Tuzu, şekeri ve suyu ilave edilip pişirilir. Maydanozla süsleyerek servis yapılır.
    Afiyet Olsun...:tik:

NOT:
    * Brüksel lahanalarının kök kısımları kesilip, bıçakla bir artı işareti yapılır.
    * Zeytinyağlı yemekler fazla sulu olmaz suyunu kendinize göre ayarlayabilirsiniz.
    * İstenirse içine çok az pirinç de konulabilir.
    * Zeytinyağlı yemeklerin püf noktasını daha önce yayınlamıştım.
    * Üzerine bol limon sıkarak yiyebilirsiniz.

Zeytinyağlı Brüksel Lahanası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Brüksel Lahanası -Zeytinyağlı

Brüksel Lahanası -Zeytinyağlı

zeytinyağlı brüksel lahanası yemeği brüksel lahanası zeytinyağlı yemeği yemek tarifi ZEYTİNYAĞLI BRÜKSEL LAHANASI malzemeler: 1 paket brüksel lahanası 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı 10-15 arpacık soğan 1 yemek kaşığı domates salçası 2 havuç 2 patates 1-1,5 litre kaynamış su tuz karabiberhazırlanması: brüksel lahanalarının sararmış yapraklarını ve sap kısımlarını kesip atın....
  2. Patatesli ve havuçlu brüksel lahanası

Patatesli ve havuçlu brüksel lahanası

bebeklere brüksel lahanası Melişlerim bu diyet yemeğini çok beğeneceksiniz..:) Malzemeler 1 paket brüksel lahanası 2 yemek kaşığı zeytinyağ 10_15 adet arpacık soğan 1 yemek kaşığı domates salçası 2 adet havuç 2 adet patates 1_1,5 kaynamış su tuz karabiber Hazırlanışı Bir tencerye yağı ve arpacık soğanları koyun.Soğanları hafif kavururken patatesleri ve havucu soyun.Kalınca küpler...
  3. Zeytinyağlı Portakal Aromalı Brüksel Lahanası Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Portakal Aromalı Brüksel Lahanası Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Portakal Aromalı Brüksel Lahanası Tarifi Resimli Merhaba hanımlar sizden bir tarif ricam olacaktı benim. Zeytinyağlı Portakal Aromalı Brüksel Lahanası Tarifi istiyorum resimli tarif verirseniz daha bir ayrıntılı olur. Şimdiden tşklerimi sunuyorum
  4. Zeytinyağlı Portakallı Brüksel Lahanası

Zeytinyağlı Portakallı Brüksel Lahanası

zeytinyağlı brüksel lahanası portakallı brüksel lahanası Mutfaklarımızda çok da fazla yer bulamamış ancak bir o kadar da faydalı bir sebzeden bahsedeceğiz sizlere melekler :) Brüksel lahanası. Görüntüsüyle dikkatimizi çeken bu sevimli sebzeden çok güzel zeytinyağlı oluyor, hele de portakal suyuyla yapılırsa :) İşte portakallı brüksel lahanası, deneyin pişman olmazsınız.. :tik: 450 gr...
  5. Patatesli Ve Havuçlu Brüksel Lahanası...

Patatesli Ve Havuçlu Brüksel Lahanası...

Patatesli Ve Havuçlu Brüksel Lahanası Malzemeler: 1 paket brüksel lahanası 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı 10-15 arpacık soğan 1 yemek kaşığı domates salçası 2 havuç 2 patates 1-1,5 litre kaynamış su tuz karabiber Hazırlanması: brüksel lahanalarının sararmış yapraklarını ve sap kısımlarını kesip atın. lahanaları bol suyla yıkayın. soğanları soyun....

Sayfayı Paylaş