gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Zeytinyağlı Portakal Sulu Pırasa

Konu, 'Zeytinyağlı Yemek Tarifleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

zeytinyağlı pırasa, portakallı pırasa, nasıl pişirilir, malzemeleri, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz [​IMG]

Sevgili melekler,
    Zeytinyağlı listemizde sırada pırasa var.Pırasa,kıymalısı,böreği,zeytinyağlısı,kavurmasıyla çok ekonomik bir sebze.Ne yazık ki çocuklar pek sevmez ama bir de böyle deneyin bakalım.Rengarenk oluyor..:tik:

Malzemelerimiz,
    1 kg pırasa
    1 büyük soğan
    1-2 havuç
    Şeker
    Tuz
    Pirinç (Ben bulgur tercih ediyorum,daha lezzetli oluyor)
    Zeytinyağı
    3-4 portakal suyu

Yağda küp doğranmış soğanları ve verev doğranmış havuçları pembeleştirelim.
    Pırasaları verev doğrayıp yıkayıp tencereye ekleyelim.Tuzunu,şekerini ve portakal suyunu koyup kaynamaya başlar başlamaz da pirinci ekleyelim.Kısık ateşte pirinçler pişene kadar kaynatalım.
    Limonla servis yapalım.

Eğer portakallı değil de salçalı yaparım diyorsanız.Portakal suyu yerine sade su kullanır,bir de salça kavurursunuz olur biter.O zaman yemeğiniz aşağıda ki gibi olur..

Her iki durumda da afiyet olsun... :tik:

2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Bu senin portakal sulu yemek şeye döndü gecen gün bir patates yemeği yaptım kardeşime karıştır ablacım bunu bende süt getiriyim dedim oda bla ne kadar katıcan dedı 1 cay bardagı kadar dedım ama o arada kurabıye yapıodum oda yemege anlamış sen git onu patates yemeğine dök demıyoda.. yemek pişti bır gusellık yemekte dıyorum bı tuhaf ama neden demesın mı sut kattık ya ondan degısık oldu herhal:D:D:D hahaha

3. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Valla olur mu olur belen,bu kadar yemek tarifi nerden çıkıyor ortaya,sein olay da iyiymiş hani hahaha

ßeLeN bunu beğendi.
Zeytinyağlı Portakal Sulu Pırasa konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zeytinyağlı pırasa dolması

Zeytinyağlı pırasa dolması

MALZEMELER 2 bardak haşlanmış Amerikan Pirinci Yarım kilo pırasa 1 adet havuç (doğranmış) 2 su bardağı yoğurt Yarım demet dereotu 1 adet patlıcan (küp şeklinde doğranmış) 1 domates 2 şeker kaşığı kuru nane 2 yemek kaşığı zeytinyağı Yeterince tuz ve kimyon HAZIRLANIŞI Pirincin pişmesi için 2.5 bardak su ile biraz haşlayın. Bir tavada yağı kızdırıp patlıcan, pirinç, dereotu, kuru nane,...
  2. Pırasa

Pırasa

Pırasa görmek sağır bir kimse tarafından gelecek mala, pırasayı çiy yemek haksızlıkla mal edinmeye, pişmiş pırasa yemek tövbe ederek haram mal kazanmaktan vazgeçmeye, pırasa almak pişman olacağı bir söz söylemeye delalet eder.Rüyada pırasa görmek , kör ve sağır birisi tarafında gelecek olan rızka; kendisinin pırasa yediğini görmesi, kişinin hırsızlıktan gelecek haram malı yiyeceğine işarettir...
  3. pırasa

pırasa

(Porree / Poireau / Leek / Allium porrum) Kök ve gövdesi toprak altinda bulunan, sarmisaga benzeyen bir kis sebzesidir. Yapraklari serit seklinde ve uzun olup, toprak üstünde gelisir. Çiçekler bir sapin tepesinde bulunur. Bitkinin sebze olarak kullanilan kismi, gövdesi ve boru seklindeki yapraklaridir. Pirasanin bilinen ve kullanilan birkaç çesidi vardir. Yöreye göre de isim alirlar. En iyi...
  4. Pırasa

Pırasa

(Porree / Poireau / Leek / Allium porrum) Kök ve gövdesi toprak altinda bulunan, sarmisaga benzeyen bir kis sebzesidir. Yapraklari serit seklinde ve uzun olup, toprak üstünde gelisir. Çiçekler bir sapin tepesinde bulunur. Bitkinin sebze olarak kullanilan kismi, gövdesi ve boru seklindeki yapraklaridir. Pirasanin bilinen ve kullanilan birkaç çesidi vardir. Yöreye göre de isim alirlar. En iyi...
  5. Zeytinyağlı Portakal Aromalı Brüksel Lahanası Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Portakal Aromalı Brüksel Lahanası Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Portakal Aromalı Brüksel Lahanası Tarifi Resimli Merhaba hanımlar sizden bir tarif ricam olacaktı benim. Zeytinyağlı Portakal Aromalı Brüksel Lahanası Tarifi istiyorum resimli tarif verirseniz daha bir ayrıntılı olur. Şimdiden tşklerimi sunuyorum

Sayfayı Paylaş