gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi

Konu, 'Zeytinyağlı Yemek Tarifleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Portakallı Kereviz Yapılışı, Portakallı Kereviz Tarifi

Kışın en sağlıklı ve lezzetli yemeklerinden biri olan portakallı kereviz tarifini sizlerle paylaşmak istiyoruz melekler :)

Malzemeler

2 adet kereviz(yapraklarını atmayın)
    1 adet büyük soğan
    1 adet havuç
    6-7 adet portakal
    1 tatlı kaşığı tuz
    1 tatlı kaşığı şeker
    1 kahve fincanı kadar zeytin yağı

Hazırlanışı

Tencereye yağ ay şeklinde doğranmış soğan ve halka halka doğranmış havuçları koyun.Şekeri atın karamelize yaptığı için soğan lezzetli oluyor.Yarım ay şeklinde doğradığınız kerevizleri de ekleyin 5 dakika kadar kavurun.Portakal suyunu ekleyin tuzunu atın.Portakal suyu kerevizlerin bir parmak altında olsun.15 dakika pişirin.Kereviz yapraklarını kesmeden yemeğe katın 5 dakika pişirin ve ocağın altını kapatın.Yemek soğuduğu zaman servis yapın.Afiyet olsun..

Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Portakallı kereviz

Portakallı kereviz

zeytinyağlı kereviz, portakallı kereviz, nasıl pişirilir, malzemeleri nelerdir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Pek çok zeytinyağlıda olduğu gibi kerevize de portakal suyu çok yakışıyor,lezzet veriyor.Zeytinyağlı kereviz ,sebzeler sırayla kavrularak yapıldığı gibi çiğden pişirilerek te çok güzel oluyor.Ben çiğden yapmayı tercih ediyorum.Yalnız...
  2. Portakallı Kereviz Tarifi Resimli

Portakallı Kereviz Tarifi Resimli

Portakallı Kereviz Tarifi Resimli - Selam kızlar sizden acil olarak Portakallı Kereviz Tarifi istiyorum.
  3. Zeytinyağlı Kereviz Dolması

Zeytinyağlı Kereviz Dolması

Zeytinyağlı Kereviz Dolması Malzemeler: 1/2 çay zeytinyağı 15 adet arpacık soğan, soyulmuş 10 sarımsak, soyulmuş 2 ortaboy havuç, soyulmuş & küp küp doğranmış 3 adet kereviz (orta boy) 2 ortaboy patates, soyulmuş & küp küp doğranmış 1 limonun suyu kaynamış su 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay bardağı konserve bezelye 5-6 dal kereviz yaprağı...
  4. Kolay Zeytinyağlı Kereviz tarifi var mı

Kolay Zeytinyağlı Kereviz tarifi var mı

Merhaba arkadaşlar eşim kereviz yemeklerini çok seviyor ve bende sizden Kolay Zeytinyağlı Kereviz yemekleri tarifi istiyorum bu isteğimi yerine getirirseniz çok sevinirim.
  5. Zeytinyağlı Cevizli Kereviz Tarifi

Zeytinyağlı Cevizli Kereviz Tarifi

Zeytinyağlı Cevizli Kereviz Tarifi – Zeytinyağlı Cevizli Kereviz Yemeğinin Yapılışı 4 iri kereviz 2 soğan 1 çay bardağı zeytinyağı 1 limon suyu 2 yemek kaşığı tozşeker Yarım demet dereotu 2 diş sarımsak Tuz Ceviz İçi tarifi Baklaları akşamdan ılık suda ıslatın. Soğan ve sarımsağı ince kıyın. Zeytinyağının yarısını tencereye alıp soğan sarımsak bakla 1 yemek kaşığı tozşeker ve tuzu...

Sayfayı Paylaş