gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

zeytinyağlı yaprak sarması

Konu, 'Dolmalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler: 4-5 adet kuru soğan
    1 çay bardağı zeytinyağı
    1,5-2 yemek kaşığı çam fıstığı (dolmalık fıstık)
    2 su bardağı pirinç
    1 yemek kaşığı kuru nane
    1-1,5 tatlı kaşığı karabiber
    1 tatlı kaşığı tarçın
    2 kesme şeker
    2 yemek kaşığı kuş üzümü
    yarım limonun suyu
    1 su bardağı kıyılmış maydanoz
    1 tatlı kaşığı tuz
    1 çay bardağı kaynamış su
    yarım kg salamura asma yaprağı
    yarım çay bardağı zeytinyağı
    2 su bardağı kaynamış su

Hazırlanması:

1. 4-5 kuru soğanı yemeklik doğrayıp, 1 çay bardağı zeytinyağı ve 1,5-2 yemek kaşığı dolmalık fıstık ile (fıstıklar pembeleşene kadar) kavurun.

2. 2 su bardağı pirinci yıkayıp soğanlara ekleyin. 1-2 dakika daha kavurun. sonra sırasıyla tencereye 1 yemek kaşığı kuru nane, 1,5 tatlı kaşığı karabiber, 1 tatlı kaşığı tarçın, 2 kesme şeker, 2 yemek kaşığı kuş üzümü, yarım limonun suyu ve 1 su bardağı kıyılmış maydanoz ekleyip karıştırın. tencereye 1 tatlı kaşığı tuzu ve 1 çay bardağı kaynamış suyu ilave edin. çok kısık ateşte pirinçler suyu çekene kadar demlendirin. pirinçler suyu çekince tencerenin altını kapatıp soğutun.

3. diğer tarafta yarım kg salamura asma yaprağını ılık suyla - 4-5 kez suyu değiştirerek - yıkayın. yaprakları iki avucunuz arasında sıkarak sudan çıkartın. her bir yaprağı avucunuz içine alın, ortasına 1 tatlı kaşığı içten koyun. yaprağı sigara böreği gibi sarın.

4. pişireceğiniz tencerenin dibine bir sıra yaprak serin (böylece dibi tutmaz). üzerlerine sarmaları dizin. en sonunda üzerlerine bir sıra daha yaprak kapatıp yarım çay bardağı zeytinyağı gezdirin. (ekşi olsun isterseniz yarım limon suyu da ekleyebilirsiniz)

5. yaprakların üzerine bir tabak kapatın ve 2 su bardağı kaynamış su ekleyin. tencereyi ateşe koyun. su kaynamaya başlayınca ateşi kısıp 30 dakika pişirin. piştikten sonra sarmaları soğutup servis tabağına dizin. limon dilimleri ve maydanoz yaprakları ile süsleyip servis yapın

zeytinyağlı yaprak sarması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zeytinyağlı yaprak sarması ve biber dolması!

zeytinyağlı yaprak sarması ve biber dolması!

zeytinyağlı yaprak sarması biber dolmasına ne kadar su konur yaprak sarmasına ne kadar su konur dolmaya ***ZEYTİN YAĞLI BİBER DOLMASI*** Süresi : 80-90 dk. Malzemeler• 8 tane iri dolmalık biber • 3 orta boy soğan • 1 domates • 1 yemek kaşığı çam fıstığı • 1 yemek kaşığı kuşüzümü • 1 su bardağı pirinç • ½ su bardağı zeytinyağı • 2 su bardağı su • 4-5 dal maydanoz • 4-5 dal dereotu...
  2. Zeytinyağlı patates sarması;

Zeytinyağlı patates sarması;

patates sarması zeytinyağlı patates dolması zeytinyağlı meleklerr!... zeytinyağlı patates sarmasınıda hiç duymadım ,hiç tatmadım diyenler hadi buraya ...laf aramızda bende ilk defa duydumm:D Yapılışı: 2 Adet orta boy patates 1 Su bardağı pirinç 2 Adet soğan 2 Kahve fincanı zeytinyağı 1 Tatlı kaşığı tozşeker Yarım demet taze nane 250 gr asma yaprağı 2 Su bardağı su Tuz,...
  3. Zeytinyağlı taze yaprak sarması (resimli)

Zeytinyağlı taze yaprak sarması (resimli)

zeytinyağlı taze yaprak sarması taze yaprak sarması sarma resimli sarma resimleri Yaprak sarması benim davetlerimin vazgeçilmezidir...Sevmeyen de yok gibidir.Tam mevsimi kızlar.Alın taze yaprakları sarın,afiyetle yiyin... MALZEMELER 500 gram taze yaprak 3 su bardağı pirinç 1 su bardağı zeytinyağı 2 yemek kaşığı salça 2 orta boy kuru soğan 1 orta boy domates 1demet maydonoz 1demet...
  4. Zeytinyağlı Yaprak Dolması

Zeytinyağlı Yaprak Dolması

zeytinyağlı yaprak dolması yaprak sarma nasıl yapılır malzemeleri nelerdir nasıl pişirilir ile ilgili bilgileri buradan bulabilirsiniz Sevgili melekler, Zeytinyağlılar içinde yaprak sarmanın hepimizin gönlünde ayrı bir yeri vardır kuşkusuz.Zeytinyağlı dolma sevmem diyen birine ben henüz rastlamadım.Ufak tefek malzeme farklılıklarıyla genelde aynı şekilde yapılır.Yalnız dikkat ettiğim kimi...
  5. Etli Üzüm Yaprağı Sarması yapılışı hakkında yardım istiyorum

Etli Üzüm Yaprağı Sarması yapılışı hakkında yardım istiyorum

Selam kızlar sizden Etli Üzüm Yaprağı Sarması hakkında yardım istiyorum nasıl yapılıyor bu Etli Üzüm Yaprağı Sarması bieln varsa lütfen bana Etli Üzüm Yaprağı Sarması tarifini versin.

Sayfayı Paylaş