gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

zihinsel engelli genç 17 yıldır kafeste yaşıyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Şu anda 26 yaşında. Tam 17 yıldır küçücük bir kafesin içinde yaşıyor. Yunus Çelik'in dramı göz yaşartıyor.

Adıyaman'da ''kendisine zarar vermemesi'' için evin bahçesindeki küçük bir kulübenin tel örgülü bölümünde tutulan zihinsel engelli gencin annesi yardım bekliyor.

Anne Hayriye Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlu 26 yaşındaki Yunus Çelik'in, dokuz yaşında menenjit hastalığı, ardından trafik kazası geçirdiğini ve bir müddet sonra akli dengesini yitirdiğini söyledi. ​

BAHÇEDEKİ KULÜBEDE YAŞIYOR
    Giydirilen kıyafetleri çıkaran veya parçalayan oğlunun zaman zaman bayıldığını ve bu nedenleyaralandığını ifade eden Çelik, bu nedenle kendisini evin içinde tutamadıklarını ve bahçeye kulübe yaptıklarını anlattı.

YARDIM BEKLİYOR

Ancak, oğlunun kulübede yanan sobaya çarparak yaralanma ihtimali olduğunu, bu nedenle kulübe içinde de tel örgülü bölüm yaptıklarını belirten Çelik, ''Sobayı bilmiyor. Yaralanmasından korktuğumuz için ona tel örgülü bölümde bakmaya çalışıyoruz'' dedi.

Çelik, birçok yetkili ve yardım derneğinin kendilerini ziyaret edip, yardım sözü verdiğini ama ''kimseden ses çıkmadığını'' öne sürerek, kendi maddi imkanları doğrultusunda böyle bir çareye başvurduklarını savundu.

Hayriye Çelik, ''Ben anneyim, elimden geldiğince oğluma bakmaya çalışıyorum ancak bundan fazlasını yapamıyoruz'' diye konuştu.

Odun pazarında çalışarak geçimini sağladığını dile getiren Baba Mehmet Çelik yıllardır rahatsız olan oğluna ellerinden geldiğince bakmaya çalıştıklarını ifade etti.

Çelik, yeşil kartları olduğunu sözlerine ekledi.

internethaber

2. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: zihinsel engelli genç 17 yıldır kafeste yaşıyor
    yazik.o kadin ne yapsin...herkes evladini en iyi sekilde bakmak ister,ama yoksa ne yapsin kadincagiz bu kadarini yapabilmis.....fakirligin gozu kor olsun....

3. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Cevap: zihinsel engelli genç 17 yıldır kafeste yaşıyor

allah acil şifalar versin nedim yazık valla ikisinede

zihinsel engelli genç 17 yıldır kafeste yaşıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zihinsel Engelliler Kimlerdir?

Zihinsel Engelliler Kimlerdir?

1 .ZİHİNSEL ENGELLİLER Bu tür engele sahip çocuklar 3 grupta ele alınmaktadır; A-İleri Derecede zihinsel Engelliler: Bu çocuklar; klinik bakıma muhtaç, zeka bölümü sürekli olarak 0-25 arasında olup da hayata kesinlikle uyum sağlayamayan ve sağlık kurumlarında devamlı klinik bakıma ihtiyacı olan engellilerdir. Aileye öneriler 1) İleri derecede zihinsel engelli çocuklarda yaralayıcı...
  2. Zihinsel Engellilerin Eğitimi

Zihinsel Engellilerin Eğitimi

zihinsel engellilere uygun etkinlik örnekleri zihinsel engellilerin eğitimi engelliler için oyun örnekleri engelliler icin etkinlik için etkinlikler Zihin engelli çocuklar, özel eğitime muhtaç çocuklar içerisinde oldukça önemli bir grubu oluşturmaktadır. Zihin engelli çocuklara ilişkin ilk tanımların 1800’lü yıllara dayandığı; (Simon, Binet, 1939; Çağlar, 1979) daha açıklayıcı tanımların...
  3. Zihinsel Engelliler Nasıl Sınıflandırılır?

Zihinsel Engelliler Nasıl Sınıflandırılır?

Zihinsel Engelliler sınıflama Öğretilebilir Zihinsel Engelliler Zeka bölümleri 25 – 49 arasında olan zihinsel engellilerdir. Zihinsel engellilerin %10’unu oluştururlar. Bu gruptakiler okul öncesi dönemde fark edilebilirler. Okul öncesinde konuşma ve iletişim kurmayı öğrenebilirler. Sosyal kuralları algılamaları zayıftır. Okul döneminde sosyal ve beri yönünden özel eğitimden...
  4. Zihinsel Engellilerin Eğitim Amaçları

Zihinsel Engellilerin Eğitim Amaçları

Zihinsel Engellilerin Eğitim Amaçları Giriş Zihin engelli çocuklar, özel eğitime muhtaç çocuklar içerisinde oldukça önemli bir grubu oluşturmaktadır. Zihin engelli çocuklara ilişkin ilk tanımların 1800'lü yıllara dayandığı; (Simon, Binet, 1939; Çağlar, 1979) daha açıklayıcı tanımların ise 1900'lü yıllarda yapıldığı gözlenmektedir (Eripek, 1996). Son olarak AAMR (American Assocation...
  5. Zihinsel engelli çocuklarda obezite

Zihinsel engelli çocuklarda obezite

Obezite, vücutta aşırı yağ depolanmasıyla ortaya çıkan, fiziksel ve ruhsal sorunlara neden olabilen bir enerji metabolizması bozukluğudur. Obezite, çoğunlukla erişkinlerin bir sorunu olarak kabul edilse de, son yıllarda hem gelişmiş, hem de gelişmekte olan ülkelerde çocukluk ve ergenlik döneminde görülme sıklığının giderek arttığı saptanmış durumdadır. Obezite ciddi,yaygın ve hızla...

Sayfayı Paylaş