gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Zihinsel Güç

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

ZIHINSEL GUC İki cocuklu bir aile hafta sonunu piknik yaparak gecirmeye karar veriyor. Piknik yerine vardiklarinda
    anne yemegi hazirlarken, cocuklar babalariyla birlikte yuruyuse
    cikiyor. Uzun bir yuruyusten sonra oldukca yorulan kucuk
    cocuk yalvarircasina bakan gozlerle, "Babacigim cok yoruldum.
    Lutfen beni kucaginda tasir misin?" diyor.
    Baba; "Ben de yorgunum oglum"' der demez cocuk aglamaya
    basliyor. Baba tek kelime etmeden agactan bir dal kesiyor. Dali
    bicakla bicimlendirip, cocuga zarar vermeyecek bicimde
    yontuyor. Sonra dali ogluna verir. "Al oglum, sana guzel
    bir at" diyor. Cocuk sevincle dal parcasindan yontulmus
    ata biniyor ve sevincle sicrayarak, ata vurarak
    annesinin yanina dogru gitmeye basliyor. Babasini ve
    ablasini geride birakmistir bile...

Baba gulerek kizina:
    "Iste yasam budur kizim. Bazen zihnen ya da bedenen kendini cok
    yorgun hissedeceksin. Iste o zaman kendine degnekten bir at bul
    ve nese ile yoluna devam et. Bu at bir arkadas, bir sarki, bir
    cicek, bir siir yada bir cocugun tebessumu olabilir."

Degnekten atiniz hic eksik olmasin

Zihinsel Güç konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zİhİnsel Uyarmalar

Zİhİnsel Uyarmalar

ZİHİNSEL UYARMALAR Çocuklar okul öncesi dönemlerinde, zekalarını geliştirecek uyarılara çok açık bir devreyi yaşarlar. Gerekli uyarılar yapıldığı takdirde, çocuk yaşamının sonuna dek sürdüreceği temel becerileri geliştirecek ve öğrenme karşısındaki genel tavrı bu yolla biçimlemektir. Çocuğunuzun bu dönemde en yüksek oranda zeka uyarıları içinde bulunmasını nasıl sağlarsınız? Bunu sağlamanın en...
  2. Güç

Güç

Bakınız; Kuvvet.Rüyasında kuvvetlendiğini gören kimse gerçek yaşamında da kuvvetli olacak demektir. Rüyasında kuvvetlendiğini gören kimse gerçek yaşamında da kuvvetli olacak demektir. Güç rüyaları olduğu gibi alınır.Rüyasında güçlendiğini gören gerçek hayatta da güçlü olur. Güç rüyaları olduğu gibi alınır.Rüyasında güçlendiğini gören gerçek hayatta da güçlü olur. Güç rüyaları olduğu gibi alınır.
  3. Düşünce, zihinsel güç...

Düşünce, zihinsel güç...

ZİHİNSEL GÜÇ İki çocuklu bir aile hafta sonunu piknik yaparak geçirmeye karar veriyor. Piknik yerine vardıklarında anne yemeği hazırlarken, çocuklar babalarıyla birlikte yürüyüşe çıkıyor. Uzun bir yürüyüşten sonra oldukça yorulan küçük çocuk yalvarırcasına bakan gözlerle, ´Babacığım çok yoruldum. Lütfen beni kucağında taşırmışın?´ diyor. Baba, ´Ben de yorgunum oğlum´ der demez çocuk ağlamaya...
  4. Zihinsel engellilik

Zihinsel engellilik

Tarih Penceresinden Bakış * Zihinsel Engellilik Nedir? * Zihinsel Engelliliğin Teşhis ve Derecelendirilmesi * Zihinsel Engelliliğin Nedenleri * Görülme Sıklığı * Zihinsel Engellilik Önlenebilir mi? * Ne yapılabilir? TARİH PENCERESİNDEN BAKIŞ Zihinsel engellilik, birçok aileyi şaşırtan ve sıkıntılara sokan bir durumdur....
  5. Zihinsel Engellilerin Eğitim Amaçları

Zihinsel Engellilerin Eğitim Amaçları

Zihinsel Engellilerin Eğitim Amaçları Giriş Zihin engelli çocuklar, özel eğitime muhtaç çocuklar içerisinde oldukça önemli bir grubu oluşturmaktadır. Zihin engelli çocuklara ilişkin ilk tanımların 1800'lü yıllara dayandığı; (Simon, Binet, 1939; Çağlar, 1979) daha açıklayıcı tanımların ise 1900'lü yıllarda yapıldığı gözlenmektedir (Eripek, 1996). Son olarak AAMR (American Assocation...

Sayfayı Paylaş