gebe
  1. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38

zilhicce

Konu, 'Z' kısmında HİDOŞ tarafından paylaşıldı.

Hacca gitmeye, borçlardan kurtulmaya, tövbe ve hidayete; Devlet adamlarının azledilmesine, yönetimin el değiştirmesine delalet eder.

zilhicce konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zilhicce ayı

zilhicce ayı

Zilhicce ayinda görülen rüya, yolculukla yorumlanirsa yolculuk hayirlidir. Bütün islerini yoluna koyup sefere çikabilir. Çünkü bu ay çok mübarek bir aydir. Bu ayin içinde kurban bayrami vardir. Rüyada bu ay içinde bulundugunu ve kurban kestigini veya kurban bayrami namazini kildigini görmek, borçlari varsa ödeyecegine, adaklari varsa, yerine getirmesi için uyariya ve tövbe etmesi gerektigine...
  2. Zilhicce ayı ve orucu  nedir?

Zilhicce ayı ve orucu nedir?

Zilhicce ayı nedir orucu ne zaman tutulur fazileti nelerdir sorularına cevaplar burada meleklerim Sevgili meleklerim Rabbimiz biz kullara hatalarımızı günahlarımızı affetmek için bazı fırsatlar vermiştir.Bunlar namaz oruç zekat hac ibadetinin dışında sadaka vermek yetim başı okşamak cömert olmak gibi ibadetlerdir...Her biri günahlarımıza kefarettir.Hayat öyle kısaki zaman geçiyor ve adım adım...
  3. Zilhicce Ayında Oruç Tutmanın Faziletleri

Zilhicce Ayında Oruç Tutmanın Faziletleri

Bu konu; zilhicce orucunun faziletleri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kurban bayramının içinde bulunduğu aya zilhicce ayı denir. Yani şu anda zilhicce ayı içindeyiz. Bu ayın ilk 10 gününde yapılan ibadetlerin çok faziletli olduğunu günümüze ulaşan hadislerden anlıyoruz. Bu sayfamızda sizler bu ayda yapılan ibadetlerin önemi ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz......

Sayfayı Paylaş