gebe
  1. TÜLSÜ35

TÜLSÜ35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

ZİMBABVE'YE karşı sert önlemler geliyor

Konu, 'Çöplük' kısmında TÜLSÜ35 tarafından paylaşıldı.

ABD Dışişleri Bakanı CONDOLLEZZE RİCE ABD ve İngiltere'nin Zimbabve hükümetine karşı sert önlemler çağrısında bulunulan bir karar tasarısını BM Güvenlik Konseyine sunmaya hazırlandığını belirtti. Rice, G-8 toplantısına katıldığı Japonya'dan Güney Kore'nin başkenti Seul'e geçerken gazetecilere yaptığı açıklamada, karar tasarısının konseye en erken pazartesi günü sunulacağını söyledi.

"Uluslararası toplumun harekete geçmesinin zamanı geldi" diyen Rice, gelişmeler yüzünden Zimbabve'ye gerçekten sert bir mesaj vermek gerektiğini ifade etti.
    Taslakta neler olduğunu belirtmeyen Rice, ancak Zimbabve'deki şiddetin daha ileri boyutlara taşınmasını engellemek için caydırıcı etkisi olacak bir karar gerektiğini kaydetti.
    Hazırlanan taslak metnin hafta sonunda gayri resmi olarak konsey üyelerine dağıtılması ve pazartesi günü de konseye resmen sunulması bekleniyor. Zimbabve'de tüm uluslarararası çağrılara rağmen, devlet başkanlığı seçiminin, muhalefet liderinin çekildiği ikinci turu dün yapılmıştı. Devlet Başkanı Robert Mugabe, halkı kendisine oy vermeye zorlamak için şiddet kullanmakla suçlanıyor.

23 dakika önce..
    kaynak:haberler.com

Son düzenleme: 28 Haziran 2008
ZİMBABVE'YE karşı sert önlemler geliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sırt Ağrısına Karşı Önlemler

Sırt Ağrısına Karşı Önlemler

sandalye için sırtlık sandalye sırtlığı bel sırtlığı Çalışma yaşındaki yetişkinlerin %60-80’i zaman içinde sırt ağrısından şikayetçi olurlar. Sırt ağrısı çok yaygındır ve çalışma performansını etkileyebilir ancak, akut ağrı krizleri hızla geçer, birkaç gün veya hafta içinde; en azından günlük aktiviteleri yapmaya başlayabilecek kadar. Çoğu kişi ağrılarına rağmen çalışmaya devam edebilir veya...
  2. saç dökülmesine karşı önlemler

saç dökülmesine karşı önlemler

sac dokulmesine karsi onlemler saç dökülmesine karşı önlemler saç dökülmelerine karşı önlemler dökülmesine önlem beslenme Mevsim değişiklikleri beraberiyle bir çok şey getirir,bunlardan biride anlamsız saç dökülmeleridir.Peki saçımız mevsim değişikliklerinden hariç başka neden dökülür ve nasıl önlem almalıyız,evde bakım yapabilirmiyiz yada dökülmeye karşı bir tedavi uygulayabilirmiyiz?İşte tüm...
  3. Zehirlenmelere karşı alınacak önlemler

Zehirlenmelere karşı alınacak önlemler

tuvalet taşı nasıl beyazlatılır zehirlenmelerde ilk yardım zehirlenme belirtileri, zehirlenmelerde ilk yardım, zehirlenmeler, zehirlenme belirtileri nelerdir, zehirlenme çeşitleri, zehirlenmenin belirtileri, zehirlenmeler ve ilk yardım, zehirlenmeye ne iyi gelir, zehirlenme nedir gibi sorularınızın cevapları bu yazıda arkadaşlarım. Zehirlenmelerde en önemli neden ailelerin bilgisizliği veya...
  4. Elektrik Çarpmasına Karşı Önlemler

Elektrik Çarpmasına Karşı Önlemler

elektrik çarpması, ilk yardım, önlemleri, sonucu, koruma yolları nelerdir diye merak ediyorsanız yazımıza buyrun. hayatta başımıza herşey gelebilir. elektirik çarpması da öyle. hayatımızın byük bir kısmında elektrikli aletleri kullanıyoruz. o yüzden bir elektrik çarpmasına karşı nasıl müdahale etmeliyiz ne yapmak gerekir bu yazımızda sizlere sunulmuştur melekler. Elektrikle...
  5. Zehirlenmelere Karşı Alınacak Önlemler

Zehirlenmelere Karşı Alınacak Önlemler

zehirlenmek, alınacak önlemler, nelerdir, sebebleri, aranacak telefonlar,hakkında bilgiyi buradan bulabilirsiniz Zehirlenmelere karşı ne gibi önlemler alınması gerektiğini biliyor musunuz ? Mesela zehirlenmeler durumunda ne yapılması gerektiğini ücretsiz olarak danışabileceğiniz Zehir Danışma Merkezi'nden haberdar mısınız? 0 800 314 79 00 No'lu telefondan ulaşabileceğiniz zehir Danışma...

Sayfayı Paylaş