gebe
  1. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38

zindan

Konu, 'Z' kısmında HİDOŞ tarafından paylaşıldı.

Bakınız; Hapishane.Çok güvendiğiniz bir işte hayal kırıklığına uğrayacaksınız demektir. Çok güvendiğiniz bir işte hayal kırıklığına uğrayacaksınız demektir. Sıkıntıdır.Rüyada zindan görmek, ömür kisaligina, salgin hastaliga, büyük bir felakete delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada zindana girmek veya görmek, üzüntü, keder, zarar ve ziyana isarettir.Zindan rüyaları genellikle hapishane rüyaları gibi yorumlanır. Zindana atıldığını gören durup dururken büyük sıkıntı alır. Karanlık bir zindan büyük dert ve beladır. Zindan rüyaları genellikle hapishane rüyaları gibi yorumlanır. Zindana atıldığını gören durup dururken büyük sıkıntı alır. Karanlık bir zindan büyük dert ve beladır.Rüyada zindanda mahkum olduğunu görmek; bir konu hakkında yanılgıya düşerek üzüleceğinize, el ve ayaklarınızın zincirle bağlı olduğunu görmek; kedere düşmeye, bu zincirleri çözdüğünüzü görmek; sıkıntılardan kurtulmaya işarettir.

zindan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düş Sokağı Sakinleri - Zindan Masalları

Düş Sokağı Sakinleri - Zindan Masalları

Bir mavi türkü kabarırken göğsümde Vurur dudaklarıma masallar Tütsülenmiştir artık bölüştüğümüz akşamlar O mavi türkünün içinde bir kuyu Dibinde bir adam gizlenir O saklanır ben gizleyemem Sızar dudaklarımdan zindan masalları Bir gün olsun içimde kalsın yüzün O sonsuz kuyular rehberin olsun Acılardan ben çoktan vazgeçtim Nasıl olsa hiç paylaşılmıyor Küçük bir sevince bile orta karar oldum Bir...
  2. İmkansızlığı yokluğun zindanda asıp Vuslatı senin yüreğinde yaşamaya geliyorum.. "

İmkansızlığı yokluğun zindanda asıp Vuslatı senin yüreğinde yaşamaya geliyorum.. "

imkansızlıkla ilgili sözler Sana geliyorum umut tarlalarına " sevdamızın " güneşini ekerek. Vuslat kelimelerini tozlu raflardan indirip sana geliyorum. Biliyorum, avuçlarında hasretin alazları yanıyor.. Külleniyor vuslatın kelimeleri yüreğinde.. Bekle beni, avuç içlerindeki kör olası yangınları ıslak kirpiklerimle söndürmeye geliyorum. Yürüyorum zifiri uçurumları aşarak. Gözlerin...
  3. Nerede seni görsem bir zindan ayrılığı...!

Nerede seni görsem bir zindan ayrılığı...!

Gözlerimin rengine çevirdin gecenin karanlığını.Nereye baksam sen, nerede seni görsem bir zindan ayrılığı. Herkes senin adın her surat senin yüzün . Herkes susmuş sanki.Konuşanlarınsa dediklerini zaten ben anlamıyorum. Bazıları yüzüme bakarak bir şeyler anlatıyor ama ben nedense duyamıyor sadece kafamı anlamış gibi sallıyorum.Hatta bazen güldüklerini farkediyorum bende espiri yaptılar...
  4. Evli kadın hayatını zindan etti

Evli kadın hayatını zindan etti

Televizyon kanalındaki arkadaşlık ilanıyla tanıştı. Kadın evli çıktı. Hayatı karardı.. Televizyon kanalındaki arkadaş ilanıyla tanıştığı 3 çocuk annesi kadının evinde kocasına yakalanan, kocayı bıçakla yaraladığı iddiasıyla yargılanan kişi 16 yıl 3 ay hapse mahkum edildi. Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, yaklaşık 8 ay önce, Hasköy Mahallesi’nde, bir televizyon...
  5. Afgan kadınının hayatı ''zindan''

Afgan kadınının hayatı ''zindan''

afgan kadınlarının giydiği afganistan kıyafetleri afgan kıyafetleri afganistan kadınları kadınları AFGAN KADINININ HAYATI ''ZİNDAN'' Afganistan'da kökten dinci hükümetin iktidara gelmesiyle birlikte Eylül 1992'de başkentin büyük parkında "İslam'a uygun davranışlarda bulunmadıkları için" toplu idamlar gerçekleştirildi. Bu tarihlerde Afganistan kadını da bütün haklarını kaybetti. Oy...

Sayfayı Paylaş