gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ziya Gökalp Eserleri

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhabalar arkadaşlarım, ziya gökalpin yapmış olduğu eserlerin ne olduğu konusunu araştırmaktayım. Baktım ki sorulara cevap veriyorsunuz. Bende sorayım dedim. Bu hususta bana yardımcı olurmusunuz

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    ZİYA GÖKALP'İN ESERLERİ ŞU ŞEKİLDEDİR.
    Kızıl Elma (1914)

Türkleşmek, İslamlaşmak,

Muasırlaşmak (1918)

Yeni Hayat (1918)

Altın Işık (1923)

Türk Töresi (1923)

Doğru Yol (1923)

Türkçülüğün Esasları (1923)

Türk Medeniyet Tarihi (1926, ölümünden sonra)

Kürt Aşiretleri Hakkında Sosyolojik Tetkikler (ölümünden sonra)

3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
  4. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

mükemmel

merhaba bende bu bilgileri arıyordum, siz bir harikasınız :) çok saolun ya nasıl yardımcı oldunuz anlatamam. bu siteye çok teşekür ediyorum başarınız bol olsun meleklermekani selamlar:)

Ziya Gökalp Eserleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ziyan

ziyan

Bakınız; Zarar.Bir olay nedeniyle ziyana uğrayan insan, emeğinin karşılığını mutlaka alacak demektir. Bir olay nedeniyle ziyana uğrayan insan, emeğinin karşılığını mutlaka alacak demektir. Rüyada herhangi bir sekilde ziyan ettigini gören, sevinecegi bir haberin esiginde bulunur, is hayatinda tecrübesi artar.
  2. Tan - Ziyan

Tan - Ziyan

Gitme diye mi kavgam Yasamayi mi sectim Askta gurur olmazmis Yalnizlik kötü bir secim Sensizlik aci bi bicim Aglarsa anam aglar Yalan olur gerisi beni anlamaz Hic olmazsa nasibim olur Beni de vur yaban ellere güven olmaz Bu kalbin hep sesi kesik sana ezik Boyu gayri civan durmaz Bir sey daha var düzeni bozuk Yarasi derin icinde de can durmaz Susarim sözünü tutarim Nefesinle hayat bulurum...
  3. Nazmi Ziya Hayatı ve Eserleri

Nazmi Ziya Hayatı ve Eserleri

nazmi ziya eserleri nazmi ziya güran eserleri güran hayatı ın hayatı kal ve Ünlü ressamımız Nazmi Ziya Güran'ın geçmişi tarihin derinliklerinden gelen bir kültür ailesine dayanmaktadır. Fatih Sultan Mehmed'in hocası "Molla Gürani" Nazmi Ziya'nın soyağacının başlangıcını oluşturur. O dönemden itibaren İstanbul'un kalburüstü ailelerinden oluşan bu soydan gelenler, daha çok,...
  4. Ziya Gökalp Kimdir ?

Ziya Gökalp Kimdir ?

Ziya Gökalp kimdir, biografisi, eserleri hakkında sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz. Ünlü fikir adamı ve şairlerimizden olan Ziya Gökalp, 1876'da Diyarbakır'da doğdu. II. Meşrutiyet'ten başlayarak Türkçülük akımının en büyük temsilcisi sıfatıyla Türk düşünce ve siyaset hayatını kuvvetle etkilemiş, Milli Edebiyat akımı içinde verdiği eserlerle Türk edebiyatının biçim ve dil yönünden...
  5. Ziya gökalp’ın hayatı, eserleri, kitapları

Ziya gökalp’ın hayatı, eserleri, kitapları

ziya gökalp,hakkında, eserleri, kitapları, hayatı, ziya gökalp hakkında merak ettikleriniz burada Ziya Gökalp hakkında merak ettiklerimizi paylaşıyorum meleklerim.. Ziya Gökalp (1876-1924) öncelikle Türkiye'yi Sosyoloji ile tanıştıran kişiydi ve ateşli bir Türk Milliyetçisi olarak sosyolojiyi entellektüel bir temel oluşturmada esas aldı. Mahallî,resmî bir gazetede mesul müdür bir...

Sayfayı Paylaş