gebe
  1. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38

ziyaret

Konu, 'Z' kısmında HİDOŞ tarafından paylaşıldı.

Varlık sebebimiz, Peygamberimiz Hazret-i Muhammed'i (s.a.v.) ziyaret ettiğini görmek salih amel işlemeye, Allah -c.c.- sevgisine, şan ve şerefe, Efendimizin şefaatine, din büyüklerine, mürşid olan zatlara uymaya, ehl-i beyti ve onları sevenleri sevmeye; Mübarek yerleri ziyaret hayır ve bereket meydana gelmesine; Dostları ziyaret etmek sevgi ve sadakate, vefa ve hayırlı fıtrat üzere olmaya, Akrabayı rizaret etmek uzun ömre ve rızık bolluğuna delalet eder.Rüyada birini ziyaret etmek, mutluluk demektir. İstemediğiniz bir ziyaret ise, sevmediğiniz insanlarla aynı ortamı paylaşacaksınız demektir. Mutluluğun habercisidir. Ziyaret rahatsızlık verdiyse pek hoşlanmadığınız kişilerle muhatap olmak zorunda kalacağınızın işaretidir. Rüyada Peygamberimizi ziyaret, salih amellerle korkudan emin olmaya ve halkin büyüklerine yaklasmaya, sanin yücelmesine, alim ve büyük kimselere muhabbet etmeye isarettir. Peygamberimizi görmek, bazen de hidayet ilim ve olgunluga isarettir. Rüyada Beytü-i Mukaddesi ziyaret, berekete, illmlere, sirlara muttali olmaya isarettir. Hz. ibrahim (A.S.)'i ziyaret, ana babaya itaat ve onlara iyilige, söz ve isle kendini onlara sevdirmeye isarettir. Bazen de bu rüya, ilim talebinde çalismaya, hayirli ve itaatkar kimselere sevgi bagiamaya, dünya ve ahiret hayrindan arzu ettigi seye erismeye isarettir.Rüyada birini ziyaret etmek, mutluluğun habercisidir. Rahatsızlık veren bir ziyaret ise, pek hoşlanmadığınız kişilerle muhatap olmak zorunda kalacağınızın işaretidir. Etrafınızda kötü ve ikiyüzlü insanların sayısı artabilir.Rüyada birini ziyaret etmek, mutluluğun habercisidir. Rahatsızlık veren bir ziyaret ise, pek hoşlanmadığınız kişilerle muhatap olmak zorunda kalacağınızın işaretidir. Etrafınızda kötü ve ikiyüzlü insanların sayısı artabilir

ziyaret konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mürşidimi ziyaret

Mürşidimi ziyaret

Üzüntü içinde evime gittim, Mürşidi görmeyi çok arzu ettim. Elime alıp bir parça nebatı, Ölmüş cismime vereyim hayatı. Gidip görsem var mı bir ihtiyacı, Çünkü tâ canıma değdi bu acı. Onu ziyaret için çıktım yola, Şu mahzun gönlüme bir çare ola. Evinin önüne varınca durdum, Kapının eşiğine yüzümü sürdüm. Artık bundan sonra kapıyı çaldım, Evden “kim o” diye bir cevap aldım. Dedim “Hani...
  2. Bayram ziyaretleri

Bayram ziyaretleri

Bayram ziyaretleri Sual: Bayram ziyaretlerinde neye dikkat edelim, önce kimleri ziyaret edelim? CEVAP:Fasık olan, günah işlememize sebep olacak akrabayı ziyaret lazım değildir. Fakat salih olan akrabayı ziyaret gerekir. Salih arkadaşları ziyaret de çok sevaptır. Ziyaret, yalnız Allah rızası için olmalıdır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Bir kimse, köydeki arkadaşını ziyarete gider. Hak...
  3. Profilinizi ziyaret edenleri Sizde ziyaret edermisiniz ?

Profilinizi ziyaret edenleri Sizde ziyaret edermisiniz ?

Profilinizi ziyaret edenleri Sizde ziyaret edermisiniz ? Profilime kim girmiş mutlaka bakarım :) Pek bakmam tanımadığım varsa girer bakarım:) Profilime mesaj gelmedikçe girmiyorum :)
  4. Hasta ziyareti kuralları

Hasta ziyareti kuralları

hasta ziyaretinin kuralları hasta ziyareti nasıl olur ziyaretinde dikkat edilmesi gereken kurallar ziyaretinde dikkat edilmesi gereken kurallar nelerdir Türk halkı olarak nerde yasak varsa onlar nedense çiğnenir.Genelinde ne yazıkki bu kurallara uymamak vardır özellikle değinmek istediğim nokta hasta ziyareti sizlerde bilirsiniz ki hasta ziyaretlerine bazen sülale konu komşu kim varsa gelinir...
  5. Hastayı ziyaret farz mıdır?

Hastayı ziyaret farz mıdır?

Hasta ziyareti sünnettir. Hastanın bakacak kimsesi yoksa vacib-i kifaye olur. Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki: (Müslümanın, Müslüman üzerinde beş hakkı vardır: Selamını almak, hastalanınca ziyaret etmek, cenazesine gitmek, davetine icabet etmek, aksırıp da elhamdülillah dediği zaman, yerhamükallah demektir.) [Müslim] (Biriyle arkadaş olunca, kimliğini öğren! Hasta olursa ziyaretine, ölürse...

Sayfayı Paylaş