Zorunlu Eğitim 12 Yıla Çıkacakmı

M

Misafir

Forum Okuru
Zorunlu Eğitime 12 Yıl Teklifi

Merhaba Sevgili Melek'ler ve zorunlu eğitim 12 yıla mı çıkacak diyen tüm misafir arkadaşlar, sizler için bu yazımızda zorunlu eğitim hakkında bilgiler aktarıyoruz.

EGITIM-27e.gif

AK Parti’nin, zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasını öngören, mesleki eğitim tercihini ilköğretim 4’üncü sınıfa çektiği için “İmam Hatip Liseleri’nin önü açılıyor” tepkilerine neden olan yasa teklifi dün TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği’nin Başbakan Tayyip Erdoğan’ı ziyaretinde gündeme gelen “İlköğretim 4’ten sonra herkese açıköğretim imkanı sunulsun” önerisi gibi çok tartışılacak düzenlemeler yer alıyor teklifte. Ak Parti’nin 5 grup başkanvekilinin imzasını taşıyan teklif üzerindeki çalışmalar son 2 ayda hız kazanmıştı. Grup başkanvekilleri ve Milli Eğitim Bakanlığı bürokratları zorunlu eğitimle ilgili teklife son şeklini vermek için 8 ayrı toplantı gerçekleştirdi. Teklifin, 23 Şubat Perşembe günü TBMM Milli Eğitim Komisyonu’nda görüşülmesi, gelecek hafta TBMM Genel Kurulu’nda ele alınarak yasalaşması planlanıyor.

Geri