gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Zorunlu Eğitim 12 Yıla Çıkacakmı

Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Zorunlu Eğitim 12 Yıla Çıkacakmı Zorunlu Eğitime 12 Yıl Teklifi

Merhaba Sevgili Melek'ler ve zorunlu eğitim 12 yıla mı çıkacak diyen tüm misafir arkadaşlar, sizler için bu yazımızda zorunlu eğitim hakkında bilgiler aktarıyoruz.

AK Parti’nin, zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasını öngören, mesleki eğitim tercihini ilköğretim 4’üncü sınıfa çektiği için “İmam Hatip Liseleri’nin önü açılıyor” tepkilerine neden olan yasa teklifi dün TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği’nin Başbakan Tayyip Erdoğan’ı ziyaretinde gündeme gelen “İlköğretim 4’ten sonra herkese açıköğretim imkanı sunulsun” önerisi gibi çok tartışılacak düzenlemeler yer alıyor teklifte. Ak Parti’nin 5 grup başkanvekilinin imzasını taşıyan teklif üzerindeki çalışmalar son 2 ayda hız kazanmıştı. Grup başkanvekilleri ve Milli Eğitim Bakanlığı bürokratları zorunlu eğitimle ilgili teklife son şeklini vermek için 8 ayrı toplantı gerçekleştirdi. Teklifin, 23 Şubat Perşembe günü TBMM Milli Eğitim Komisyonu’nda görüşülmesi, gelecek hafta TBMM Genel Kurulu’nda ele alınarak yasalaşması planlanıyor.

Zorunlu Eğitim 12 Yıla Çıkacakmı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Kutlu olsun

Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Kutlu olsun

İlköğretim ve liselerde 2008-2009 eğitim-öğretim yılının ilk ders zili bugün çaldı. İlköğretim ve liselerde okuyan toplam 14 milyon öğrenci ve 662 bin öğretmen 3 aylık yaz tatilinin ardından ders başı yaptı. Okulların açıldığı gün öğrencilere ders ve çalışma kitapları ücretsiz dağıtılacak. Öğretmenlere de kılavuz kitaplar verilecek. Bu yıl öğrenci ve öğretmenlere toplam 165 milyon...
  2. Zorunlu Eğitim 9 Yıla Çıkıyor - İşte 32 ilin listesi

Zorunlu Eğitim 9 Yıla Çıkıyor - İşte 32 ilin listesi

Alıntı penceresindeki yazılar haberturk.com'dan. Okul öncesi eğitim, gelecek eğitim-öğretim yılında bazı illerde artacak. Okul öncesi eğitimin zorunlu olmasının planlandığı 32 il belirleyen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu illerin valileri ve milli eğitim müdürleriyle yarın bir araya gelerek, görüşlerini alacak. Alınan bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul öncesi eğitimin ileri...
  3. 32 ilde zorunlu eğitim 9 yıla çıkıyor....

32 ilde zorunlu eğitim 9 yıla çıkıyor....

Kadınlarımız için önemli bir bilgi .... Okul öncesi eğitim, gelecek eğitim-öğretim yılından itibaren 32 ilde 5 yaş grubundan itibaren zorunlu olacak. Okul öncesi eğitimin zorunlu olmasının planlandığı 32 il belirleyen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu illerin valileri ve milli eğitim müdürleriyle yarın bir araya gelerek, görüşlerini alacak. Alınan bilgiye göre, MEB, okul öncesi eğitimin...
  4. Zorunlu Eğitim 12 Yıla Çıkarılıyor

Zorunlu Eğitim 12 Yıla Çıkarılıyor

Zorunlu Eğitim 12 Yıla Çıkarılıyor bu doğrumu gerçekten de? Ne olur acil cevap verin haberiniz bilginiz varsa tabi
  5. Öğretmenlerin Zorunlu Görev Süresi 4 Yıla Çıkıyor!

Öğretmenlerin Zorunlu Görev Süresi 4 Yıla Çıkıyor!

öğretmen mecburi hizmet, öğretmenler için mecburi hizmet süresi 2014, 2014 öğretmen mecburi hizmet süresi Sevgili melekler, Milli Eğitim Bakanlığının rotasyon sistemi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Milliyet'in haberine göre, MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, "rotasyon" çalışması dershanelerin kapatılması yasa tasarısı ile beraber Meclis gündemine gelecek. İşte detaylar......

Sayfayı Paylaş