gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Zorunlu Eğitim 9 Yıla Çıkıyor - İşte 32 ilin listesi

Konu, 'Okul ve Öğretmenler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Alıntı penceresindeki yazılar haberturk.com'dan.
    Okul öncesi eğitimin önemini geç de olsa idrak etmek çok önemli gerçekten, birçok karakteristik ve zihinsel özelliğin şekillendiği bu yaşlar öğrencilerin ileriki yıllardaki başarılarını en fazla etkileyen zamanlar. Bu nedenle, okul öncesi eğitime herkesin dikkat etmesi gerekli, bilinçli veliler ve bilinçli bir sistemle çocukların geleceği çok daha farklı bir şekilde şekillenebilir.

Bu illerde gerekli alt yapısal sayının yeterli olduğu gözlenmiş olsa gerek. 9 yıla çıkarınca okullardaki sınıf ve öğretmen sayısının bu sisteme denk olması gerekiyor. Lakin her şehirde, hatta bazı merkezlerde bile bu alt yapı mevcut değil ne yazık ki.

O nüfus gerçekten çok kalabalık, eğitime en erken alınması gereken topluluk da 5 yaş grubu kesinlikle.

% 33 gelişmesi gereken Türkiye için gerçekten çok düşük bir rakam. Umarım bu düzenlemeler hedefine ulaşır ve çocuklar erken yaşta etkili bir eğitim alarak hem okul yaşantılarında hem de sosyal ilişkilerinde çok daha verimli ve başarılı olabilirler. Erken yaşta verilen bilgiler ve eğitim uygulamaları ilerleyen zamanlarda oluşabilecek sorunlar için de önleyici nitelik taşımaktadır çünkü.

Zorunlu Eğitim 9 Yıla Çıkıyor - İşte 32 ilin listesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 32 ilde zorunlu eğitim 9 yıla çıkıyor....

32 ilde zorunlu eğitim 9 yıla çıkıyor....

Kadınlarımız için önemli bir bilgi .... Okul öncesi eğitim, gelecek eğitim-öğretim yılından itibaren 32 ilde 5 yaş grubundan itibaren zorunlu olacak. Okul öncesi eğitimin zorunlu olmasının planlandığı 32 il belirleyen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu illerin valileri ve milli eğitim müdürleriyle yarın bir araya gelerek, görüşlerini alacak. Alınan bilgiye göre, MEB, okul öncesi eğitimin...
  2. Zorunlu Eğitim 12 Yıla Çıkarılıyor

Zorunlu Eğitim 12 Yıla Çıkarılıyor

Zorunlu Eğitim 12 Yıla Çıkarılıyor bu doğrumu gerçekten de? Ne olur acil cevap verin haberiniz bilginiz varsa tabi
  3. Zorunlu Eğitim 12 Yıla Çıkacakmı

Zorunlu Eğitim 12 Yıla Çıkacakmı

Zorunlu Eğitim 12 Yıla Çıkacakmı Zorunlu Eğitime 12 Yıl Teklifi Merhaba Sevgili Melek'ler ve zorunlu eğitim 12 yıla mı çıkacak diyen tüm misafir arkadaşlar, sizler için bu yazımızda zorunlu eğitim hakkında bilgiler aktarıyoruz. AK Parti’nin, zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasını öngören, mesleki eğitim tercihini ilköğretim 4’üncü sınıfa çektiği için “İmam Hatip Liseleri’nin önü...
  4. Öğretmenlerin Zorunlu Görev Süresi 4 Yıla Çıkıyor!

Öğretmenlerin Zorunlu Görev Süresi 4 Yıla Çıkıyor!

öğretmen mecburi hizmet, öğretmenler için mecburi hizmet süresi 2014, 2014 öğretmen mecburi hizmet süresi Sevgili melekler, Milli Eğitim Bakanlığının rotasyon sistemi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Milliyet'in haberine göre, MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, "rotasyon" çalışması dershanelerin kapatılması yasa tasarısı ile beraber Meclis gündemine gelecek. İşte detaylar......
  5. Windows 9 Ne Zaman Çıkıyor?

Windows 9 Ne Zaman Çıkıyor?

windows 9, windows 9 çıkış tarihi, windows 9 ne zaman çıkacak Sevgili melekler, hızla gelişen teknolojiyle birlikte Windows ailesi de gelişmeye devam ediyor. Bu yılın sonlarına doğru deneme amaçlı ilk versiyonunu tanıtacak olan Windows 9 hakkında henüz ayrıntılı bilgi bulunmuyor. Öyle ki yeni işletim sisteminin Windows 9 adıyla mı anılacağı yoksa farklı bir isim mi seçileceği bile henüz...

Sayfayı Paylaş