gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Zuhaha ve Puhaha'nın sırrı

Konu, 'Bilgi Hayattır' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

msn ve heryerde görmeye duymaya alıştığımız zuhaha ve puhah sözcüklerinin nerden geldiğini araştırmaya başlayan Oxford University, uzun araştırmalar sonucu akıl almaz sonuçlar elde etti.. ZUHAHA nın bir kabile olduğunu!!!.....Ve tabi PUHAHA nın !!!

M.Ö 70 yılında; dünyanın çeşitli bölgelerinde hüküm süren bu iki kabile aynı anda yıkıldı....ne zaman kuruldukları ise bilinmiyor...
    Oxford University bu iki kabilenin birbiriyle hep çekişme içinde olduğunu söylüyor...Bunun bir diğer nedenide stratejik konumları...

cümleler 8 dilbilimci tarafından 2 yılda tercüme edilmişdir...)

olay balık tutarken karşılaşan iki farklı kabile üyesi arasında gerçekleşmişdir...

----**##selam zuhahalı...

----------selamda benim mekanda balık tutuyon ne iş

----**##yok be kardeş ben sen yokken yerini tutuyodum..

---------zuhahahahahahahahahah güleyim bari....sen kimi kandırıyon len kanı bozuk puhahalı

----**##puhahahahahahaha asıl ben güleyim...

(burda geçen zuhaha ve puhaha sözcükleri kabilelerin geleneklerinden dolayıdır, kızgınken konuşurken cümlelerin başına
    zuhaha ve puhaha koyuyorlar...)

---------gül de bak ne yapıyom seni...

----**##puhahahahahaha yeter uleyn gel buraya puhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!

---------neeeeeeee puhaaaaaaaaaaaa mı ulen sen bana nasıl...heytttt zuhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

----**##puhahahaha

---------zuhahahahaha

----**##puhahahaha

Bundan sonra olayın nasıl geliştiği bilinmiyor iki kişi arasında, ama iki kabilenin birbirine düşmanlığı böyle basit bir olaydan başlıyor...

Birbiriyle savaşmaya başlayan iki kabile arasındaki savaş, azuhalara kumahaha guahahalara kadar sıçrıyor ama bu saydığımız

kabileler puhaha ve zuhaha lar kadar bilinmiyor oxfordun yaptığı araştırmalara göre o zamanki dağılımları şöyle bu kandaş kabilelerin...

Bu kabileler arasındaki son savaşda (M.Ö 69) iki kabile kanlı bir savaş yapmış ve 2 yıl süren savaşın bitmeyeceğini anlayan Türk
    devletleri zuhahahah puhahahah seslerine dayanamayıp iki kabileyide yok etmtiştir...Zaten dilimize yerleşmesidende bu olayın etkisi büyüktür...

Ve sesleri duyan Türkler artık kendi aralarında şakalaşırken ağızlarını kocaman açıp zuhaha puhaha seslerini çıkarmaya başlamışlardır

2. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: Zuhaha ve Puhaha'nın sırrı
    çok ilginç bir paylaşım emeğine sağlık canım..

3. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Çok ilginçç :D:D zuhahahhhaaa :D:D:D

4. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    muhaha yı çok esgeçmeyelim benim favorim puhaha ve muhaha dır kabilelerimin namını her daim yaşatacağım :D:D:D:D:D

5. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Benim favarim nihahahahaha :DBunun kökenini de araştırırsan sevinirim limonum :D

6. ..αѕi_мєℓєk..

..αѕi_мєℓєk.. Banned

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    zuhahahaha :D çok ilginç ya kimin aklına gelirdi kökenınde böle bişey yatacagı :D puhahaha :D

7. ece_ece

ece_ece Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok ilginç ama bence
    HAHAHA

8. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

hahaha çok ilginç ya :D
    bende çok kullanırım bide buaralar yuhahaha diyorum o neyse hahaha
    tşkler...

9. La Noyee

La Noyee Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Çok ilginç :S
    Okurken bile güldüm yaauu bir an asparagas bilgi gibi geldi sırf şu zuhaha ve puhaha kelimelerinden dolayı :zuha:

emeğine sağlık :D

Zuhaha ve Puhaha'nın sırrı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mutlu Ve Uzun Yaşamın Sırrı

Mutlu Ve Uzun Yaşamın Sırrı

İş yaşamında önemli yerlere gelmiş aynı okul mezunu arkadaş grubu, üniversite yıllarından unutamadıkları hocalarından birini yıllar sonra ziyaretine giderler. Sohbet bir ara, iş hayatındaki strese ve hayatın zorluklarına gelir. Sohbetin derinleştiği ve eski hatıraların konuşulduğu bir sırada artık yaşlanmış olan hocaları misafirlerine kahve ikram etmek üzere mutfağa gider. Biraz sonra da,...
  2. Burnunu Karıştırırken Yakalanlar..zuhaha

Burnunu Karıştırırken Yakalanlar..zuhaha

Burnunu Karıştırırken Yakalanlar..zuhaha Burnunu Karıştırırken Yakalanlar 1.Elini burnundan hızlı bir hareketle yanağa,ardından da yavaş yavaş farketmedi galiba diye düşünen kişilik... 2.İlk yakalanışından sonra bir eliyle burnunun alt kısmını kapatığ diğer eliyle alttan burnunu karıştırıp bunun farkedilmeyeceğini düşünen kişilik......
  3. PİRAMİTLERİN ve SFENKSİN SIRRI

PİRAMİTLERİN ve SFENKSİN SIRRI

Piramitler ve Gize sfenksi sırlarını bize ne zaman açacak ? Gezegenimizin her yanında piramit veya piramide benzeyen yapılara rastlamak mümkündür. Onların yapılışıyla ilgili sırlar bizleri hala şaşkınlığa düşürmekte… Piramit denince aklımıza neresi gelir Mısır'ın Kahire'deki piramitleri gelir değil mi?Keops-Kefren-Mikerinos Piramitleri Bu piramitler...
  4. Makyajın Sırrı Işık, Renk ve Gölge

Makyajın Sırrı Işık, Renk ve Gölge

Makyajda amaç, yüzün kusurlarını gizlemek, güzel bölümlerini ise ortaya çıkarmaktır. Bu da ancak ışık, gölge ve rengin doğru olarak kullanılmasıyla gerçekleşir. Öncelikle, sanatta “chiaroscuro” olarak adlandırılan ışık ve gölge tekniğinin iki basit kuralını bilmek gerekir. *Açık renkler ışık verir ve hacim kazandırır. * Koyu renkler gölge yapar ve hacmi küçültür. Bunu makyaja...
  5. Yüzük ve İşaret Parmağının Sırrı

Yüzük ve İşaret Parmağının Sırrı

Dün akşam haberlerde izledim bunu çok dikkatimi çekti ve sizlerlede paylaşmak istedim meleklerim.Araştırmalar yapılmış ve parmak uzunluğuna göre kişilik belirlenmiş.Bende haberi ilk duyduğum zaman hemen parmaklarımı kontrol ettim:Dsağ elimle sol elimdeki parmaklarım birbirini tutmadı:Ssağ elimdeki işaret parmağım uzun iKen sol elimdeki işaret parmağım kısa ben nasıl bir kişileğe sahibim...

Sayfayı Paylaş