gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Zülfü Livaneli - Anı (Bir Çift Güvercin Havalansa)

Konu, 'Y-Z Harfli Şarkılar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Bir çift güvercin havalansa Yanık yanık koksa karanfil Değil bu anılacak şey değil
    Apansız geliyor aklıma

Sevdiğim çiçek adları gibi
    Sevdiğim sokak adları gibi
    Sevdiklerimin adları gibi
    Adınız geliyor aklıma

Neredeyse gün doğacaktı
    Herkes gibi kalkacaktınız
    Belki daha uykunuz da vardı
    Geceniz geliyor aklıma

Bir çift güvercin havalansa
    Yanık yanık koksa karanfil
    Değil bu unutulur şey değil
    Çaresiz geliyor aklıma

Zülfü Livaneli - Anı (Bir Çift Güvercin Havalansa) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zülfü Livaneli - Bir Seni Özledim Bir De Memleketimi

Zülfü Livaneli - Bir Seni Özledim Bir De Memleketimi

zülfü livaneli bir seni özledim birde memleketimi zülfü livaneli bir seni özledim yine hasret duman duman gönlümde memleketi Yine hasret duman duman gönlümde*2 Bir seni özledim bir de memelektimi*2 Ağzımda cigaram yüreğimde sen*2 Bir seni özledim bir de memleketimi*2 Uzandım ranzama boyu boyunca*2 Gardiyan kapıya canım kilit vurunca*2 Duvarda asılı sazım alınca*2 Bir seni özledim bir de...
  2. Zülfü Livaneli - Bir İnsan Ömrünü Neye Vermeli

Zülfü Livaneli - Bir İnsan Ömrünü Neye Vermeli

Bir insan ömrünü neye vermeli Harcanıp gidiyor ömür dediğin Yolda kalan da bir yürüyen de bir Harcanıp gidiyor ömür dediğin Yüreğim ürperir kapı çalınsa Esleyen yelimden hile sezerler Künyeler kazınır demir sandıkta Savrulup gidiyor ömür dediğin Dışı eli yakar içi de seni Sona eklenmeli sözün incesi Ayrılık gününü kör dereleri Bölünüp gidiyor nehir dediğin Bir insan ömrünü neye vermeli Para...
  3. Zülfü Livaneli - Bir Çift Turna

Zülfü Livaneli - Bir Çift Turna

Bir çift turna geldi Kars illerinden Öter garip garip bizim ellerde Evrilir çevrilir de göle konmaya Korkar ki avcı var göllerde Sakın ey sevdiğim Urum kışıdır Yağmur yağar cıgaların üşüdü Konup göçmek erenlerin işidir Konup göç ki söylenesin dillerde Eşinden mi ayrıldın nedir firkatin Çık yıldız dağına bir semah tutun Orda Pir Sultan var ervah-ı zatın O seni geçirir coşkun...
  4. Zülfü Livaneli - Atlının Türküsü

Zülfü Livaneli - Atlının Türküsü

Ay kocaman at kara Torbamda zeytin kara Bilirim de yolların Varamam kordobaya Ova geçti yel geçti Ay kırmızı at kara Ölüm gözler yolumu Kordoba sularında Yola baktım yol uzun Canım atım yaman atım Etme eyleme ölüm Varmadan kordobaya
  5. Zülfü Livaneli - Adı Aşk

Zülfü Livaneli - Adı Aşk

Dünyayı hiçe satmaktır adı aşk Döküp varlığı gitmektir adı aşk Sendeki şekeri ellere sunup Zehiri kendin yutmaktır adı aşk Bela yağmur gibi gökten yağarsa Başını ona tutmaktır adı aşk Bu dünya bir ateş denizi sanki Ona kendini atmaktır adı aşk Var Eşrefoğlu Rumi bil gerçeği Yaşamayı yok etmektir adı aşk

Sayfayı Paylaş