gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Zülfü Livaneli - Düşmüş De Gölgesi

Konu, 'Y-Z Harfli Şarkılar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Düşmüş de gölgesi çökmüş de sisi Şu karşı ki toprak Anadolumdur Kesti ışığını paşası beyi
    İki kaşın arasına ay düştü

Palazını şahin gibi konması
    Dostları ardından varır sanması
    Yol olmuştur her yiğidin yanması
    Sana bu ateşten çokça pay düştü

Su yürümeyince dağ uçmayınca
    Sevdiğin Şirin'i sarabilmezdin
    Genç idin tez idin sıra bilmezdin
    Bir idin peşine on alay düştü

Zülfü Livaneli - Düşmüş De Gölgesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zülfü Livaneli - Mapushane

Zülfü Livaneli - Mapushane

Mapusun içinde 3 ağaç incir Elimde kelepçe boynumda zincir Oy zulum zulum başımda zulum uzak git ölüm Zincir sallandıkça her yanım sancır Düştüm bir ormana yol belli değil Oy zulum zulum başımda zulum uzak git ölüm Mapusun içinde mermerden direk Kimimiz 15lik kimizimiz kürek Oy zulum zulum başımda zulum nedir bu halım İnsanın zulmüne dayanmaz yürek Yatarım yatarım gün belli değil Oy zulum...
  2. Zülfü Livaneli - Hoşçakal Kardeşim Deniz

Zülfü Livaneli - Hoşçakal Kardeşim Deniz

İşte geldik gidiyoruz Hoşçakal kardeşim deniz Biraz çakılından aldık Hoşçakal kardeşim deniz Biraz masmavi tuzundan Hoşçakal kardeşim deniz Sonsuzluğundan birazcık Hoşçakal kardeşim deniz Birazcıkta kederinden Hoşçakal kardeşim deniz Birşeyler anlattın bize Hoşçakal kardeşim deniz Denizliğin kaderinden Hoşçakal kardeşim deniz Biraz daha umutluyuz! Hoşçakal kardeşim deniz Biraz daha adam olduk...
  3. Zülfü Livaneli - Bir Seni Özledim Bir De Memleketimi

Zülfü Livaneli - Bir Seni Özledim Bir De Memleketimi

zülfü livaneli bir seni özledim birde memleketimi zülfü livaneli bir seni özledim yine hasret duman duman gönlümde memleketi Yine hasret duman duman gönlümde*2 Bir seni özledim bir de memelektimi*2 Ağzımda cigaram yüreğimde sen*2 Bir seni özledim bir de memleketimi*2 Uzandım ranzama boyu boyunca*2 Gardiyan kapıya canım kilit vurunca*2 Duvarda asılı sazım alınca*2 Bir seni özledim bir de...
  4. Zülfü Livaneli - Atlının Türküsü

Zülfü Livaneli - Atlının Türküsü

Ay kocaman at kara Torbamda zeytin kara Bilirim de yolların Varamam kordobaya Ova geçti yel geçti Ay kırmızı at kara Ölüm gözler yolumu Kordoba sularında Yola baktım yol uzun Canım atım yaman atım Etme eyleme ölüm Varmadan kordobaya
  5. Zülfü Livaneli - Adı Aşk

Zülfü Livaneli - Adı Aşk

Dünyayı hiçe satmaktır adı aşk Döküp varlığı gitmektir adı aşk Sendeki şekeri ellere sunup Zehiri kendin yutmaktır adı aşk Bela yağmur gibi gökten yağarsa Başını ona tutmaktır adı aşk Bu dünya bir ateş denizi sanki Ona kendini atmaktır adı aşk Var Eşrefoğlu Rumi bil gerçeği Yaşamayı yok etmektir adı aşk

Sayfayı Paylaş