gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Zülfü Livaneli - Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Konu, 'Y-Z Harfli Şarkılar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

zülfü livaneli eşkiya dünyaya hükümdar olmaz eşkiya dünyaya hükümdar olmaz zülfü livaneli Sene 1341 mevsime uydum Sebep oldu şeytan bir cana kıydım
    Katil defterine adını koydum
    Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz

Çok zamandır çektim kahrı zindanı
    Bize de mesken oldu Sinop'un hanı
    Firar etmeyilen buldum amanı

Bir yanımı sardı müfreze kolu
    Bir yanımı sardı Varilcioğlu
    Beşyüz atlıylan kestiler yolu

Zülfü Livaneli - Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zülfü Livaneli - Sevdalı Başım

Zülfü Livaneli - Sevdalı Başım

Ah benim sevdalı başım Ah benim şair telaşım Ah benim sarhoşluğum Ah çılgın yüreğim Sus artık uslandır beni Kaç okyanus geçtim böyle Kaç denizde yitip gittim Kırılmış direkler yırtık yelkenlerle Kaç seferden yorgun döndüm Ah benim yaralı ruhum Ah benim insan kusurum Ah benim isyanlarım, ah yalnızlıklarım Gel artık uslandır beni Ah benim iyimser yanım Ah benim aldanışlarım Ah benim...
  2. Zülfü Livaneli - Mapushane

Zülfü Livaneli - Mapushane

Mapusun içinde 3 ağaç incir Elimde kelepçe boynumda zincir Oy zulum zulum başımda zulum uzak git ölüm Zincir sallandıkça her yanım sancır Düştüm bir ormana yol belli değil Oy zulum zulum başımda zulum uzak git ölüm Mapusun içinde mermerden direk Kimimiz 15lik kimizimiz kürek Oy zulum zulum başımda zulum nedir bu halım İnsanın zulmüne dayanmaz yürek Yatarım yatarım gün belli değil Oy zulum...
  3. Zülfü Livaneli - Atlının Türküsü

Zülfü Livaneli - Atlının Türküsü

Ay kocaman at kara Torbamda zeytin kara Bilirim de yolların Varamam kordobaya Ova geçti yel geçti Ay kırmızı at kara Ölüm gözler yolumu Kordoba sularında Yola baktım yol uzun Canım atım yaman atım Etme eyleme ölüm Varmadan kordobaya
  4. Zülfü Livaneli - Adı Aşk

Zülfü Livaneli - Adı Aşk

Dünyayı hiçe satmaktır adı aşk Döküp varlığı gitmektir adı aşk Sendeki şekeri ellere sunup Zehiri kendin yutmaktır adı aşk Bela yağmur gibi gökten yağarsa Başını ona tutmaktır adı aşk Bu dünya bir ateş denizi sanki Ona kendini atmaktır adı aşk Var Eşrefoğlu Rumi bil gerçeği Yaşamayı yok etmektir adı aşk
  5. Zülfü Livaneli - Ada (Dünyayı Güzellik Kurtaracak)

Zülfü Livaneli - Ada (Dünyayı Güzellik Kurtaracak)

dünyayı güzellik kurtaracak video zülfü livaneli dünyayı güzellik kurtaracak video Bir kıyıdan baktım dünyaya Ellerimde tuz avucumda sedef Bir mavilik bir açıklık Özgürlük hasreti Yüreğime vuruyor Nerede nerede insanlar Dünyayı güzellik kurtaracak Bir insanı sevmekle başlayacak her şey 0 üzüntü birden gelir Yağmurlu havalarda Yeniden kurarım dunyayı ben Kederlerle Kimseler aşık değil mi bu...

Sayfayı Paylaş