gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Zülfü Livaneli - Güneş Topla Benim İçin

Konu, 'Y-Z Harfli Şarkılar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Seher yeli çık dağlara Güneş topla benim için Haber ilet dört diyara canım
    Güneş topla benim için

Umutların arasından
    Kirpiklerin karasından
    Döşte bıçak yarasından canım
    Güneş topla benim için

Seher yeli yar gözünden
    Havadaki kuş izinden
    Geceleyin gök yüzünden canım
    Güneş topla benim için

Zülfü Livaneli - Güneş Topla Benim İçin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zülfü Livaneli - Kal Benim İçin

Zülfü Livaneli - Kal Benim İçin

Ela gözlerini sevdiğim dilber,sevdiğim dilber Dikerler ağacı dal benim için,dal benim için Sılamın yolları uzyıp gder uzayıp gider Yağıyor yollara kar benim için,kar benim için Sazımızı ele alıp çalalım ,alıp çalalım Çaresiz dwertlere çare bulalım çare bulalım Sabahta seherde yoldaş olalım yoldaş olalım Bugün de burada kal benim için kal benim için Yağan yağmur esen yeller dosta karşı giden...
  2. Zülfü Livaneli - Günlerimiz

Zülfü Livaneli - Günlerimiz

çözülen bir yün yumağı akıp giden günlerimiz mezar taşlarından suskun sessiz sitemsiz.. savrulan yapraklar gibi akıp giden günlerimiz cenaze törenlerinde sessiz sitemsiz.. bir suçluyu aklar gibi akıp giden günlerimiz sanki bir sır saklar gibi sessiz sitemsiz.. bir kitaba başlar gibi koşarken yavaşlar gibi ölen arkadaşlar gibi sessiz sitemsiz.. sessiz sitemsiz..
  3. Zülfü Livaneli - Güldünya

Zülfü Livaneli - Güldünya

güldünya güldünya ağla dünya gül dünya güldünyayı vurdular bunu böyle bil dünya güldünya gül dünya ağla dünya gül dünya gül dünyayı vurdular bunu böyle bil dünya istanbul yalı yalı içi beyaz boyalı güldünyayı vurdular kırdılar taze dalı istanbul çarşı pazar içinde cellat gezer töre evin yıkılsın sonu hep kara...
  4. Zülfü Livaneli - Gidelim

Zülfü Livaneli - Gidelim

Ela gözlüm benle gitmek dilersen Eylen güzel eylen bile gidelim Yel vursun erisin dağların karı Koyun kuzu melesin de gidelim Irak derler karaman�ın ilini Köprüsü yok geçemedim selini Menevşe yaylanın perçem belini Lale sümbül bürüsün de gidelim Karacaoğlan der ki ne fayda Merhamet kalmadı yoksula bayda Bu ayda olmazsa gelecek ayda Onbir ayın birisinde gidelim
  5. Zülfü Livaneli - Belalım

Zülfü Livaneli - Belalım

Uçurum uçurum gözlerine baktığım sensin Prangalarca boynuma taktığım sensin Dağ gölleri gibi gibi hasret çektiğim Her gece uyku diye yattığım sensin Yanarım yanarım tutuşur Yanarım kavurur ateşim Seni de beni de belalım Gün değmemiş ormanlarda yittiğim sensin Ömrüme ömür diye kattığım sensin Deli deli boranlarda aç denizlerde Teninin tuzunu canım tattığım sensin Damga damga göğsüme vurduğum...

Sayfayı Paylaş