gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Zülfü Livaneli - Hoşçakal Kardeşim Deniz

Konu, 'Y-Z Harfli Şarkılar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

İşte geldik gidiyoruz Hoşçakal kardeşim deniz Biraz çakılından aldık
    Hoşçakal kardeşim deniz
    Biraz masmavi tuzundan
    Hoşçakal kardeşim deniz
    Sonsuzluğundan birazcık
    Hoşçakal kardeşim deniz
    Birazcıkta kederinden
    Hoşçakal kardeşim deniz
    Birşeyler anlattın bize
    Hoşçakal kardeşim deniz
    Denizliğin kaderinden
    Hoşçakal kardeşim deniz

Biraz daha umutluyuz!
    Hoşçakal kardeşim deniz
    Biraz daha adam olduk
    Hoşçakal kardeşim deniz
    İşte geldik gidiyoruz
    Hoşçakal kardeşim deniz

Deniz Gezmiş'i saygıyla anıyorum

Zülfü Livaneli - Hoşçakal Kardeşim Deniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zülfü Livaneli - Kardeşin Duymaz

Zülfü Livaneli - Kardeşin Duymaz

Susarlar sesini bogmak isterler Yarimdir kiriktir sirça yüregin Çiglik çigliga yari geceler Kardesin duymaz eloglu duyar Çogalir engeller yürür gidersin Yüregin tasiyip götürür seni Nice selden sonra kumdan ötede Kardesin duymaz eloglu duyar Yikilma bunlari gördügün zaman Umudu kesip de incinme sakin Aç yüregini bir merhabaya Kardesin duymaz Eloğlu duyar
  2. Zülfü Livaneli - Düşmüş De Gölgesi

Zülfü Livaneli - Düşmüş De Gölgesi

Düşmüş de gölgesi çökmüş de sisi Şu karşı ki toprak Anadolumdur Kesti ışığını paşası beyi İki kaşın arasına ay düştü Palazını şahin gibi konması Dostları ardından varır sanması Yol olmuştur her yiğidin yanması Sana bu ateşten çokça pay düştü Su yürümeyince dağ uçmayınca Sevdiğin Şirin'i sarabilmezdin Genç idin tez idin sıra bilmezdin Bir idin peşine on alay düştü
  3. Zülfü Livaneli - Bir Seni Özledim Bir De Memleketimi

Zülfü Livaneli - Bir Seni Özledim Bir De Memleketimi

zülfü livaneli bir seni özledim birde memleketimi zülfü livaneli bir seni özledim yine hasret duman duman gönlümde memleketi Yine hasret duman duman gönlümde*2 Bir seni özledim bir de memelektimi*2 Ağzımda cigaram yüreğimde sen*2 Bir seni özledim bir de memleketimi*2 Uzandım ranzama boyu boyunca*2 Gardiyan kapıya canım kilit vurunca*2 Duvarda asılı sazım alınca*2 Bir seni özledim bir de...
  4. Zülfü Livaneli - Atlının Türküsü

Zülfü Livaneli - Atlının Türküsü

Ay kocaman at kara Torbamda zeytin kara Bilirim de yolların Varamam kordobaya Ova geçti yel geçti Ay kırmızı at kara Ölüm gözler yolumu Kordoba sularında Yola baktım yol uzun Canım atım yaman atım Etme eyleme ölüm Varmadan kordobaya
  5. Zülfü Livaneli - Adı Aşk

Zülfü Livaneli - Adı Aşk

Dünyayı hiçe satmaktır adı aşk Döküp varlığı gitmektir adı aşk Sendeki şekeri ellere sunup Zehiri kendin yutmaktır adı aşk Bela yağmur gibi gökten yağarsa Başını ona tutmaktır adı aşk Bu dünya bir ateş denizi sanki Ona kendini atmaktır adı aşk Var Eşrefoğlu Rumi bil gerçeği Yaşamayı yok etmektir adı aşk

Sayfayı Paylaş