gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Zülfü Livaneli - Kardeşin Duymaz

Konu, 'Y-Z Harfli Şarkılar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Susarlar sesini bogmak isterler Yarimdir kiriktir sirça yüregin Çiglik çigliga yari geceler
    Kardesin duymaz eloglu duyar

Çogalir engeller yürür gidersin
    Yüregin tasiyip götürür seni
    Nice selden sonra kumdan ötede
    Kardesin duymaz eloglu duyar

Yikilma bunlari gördügün zaman
    Umudu kesip de incinme sakin
    Aç yüregini bir merhabaya
    Kardesin duymaz Eloğlu duyar

Zülfü Livaneli - Kardeşin Duymaz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zülfü Livaneli - Kız Çocuğu

Zülfü Livaneli - Kız Çocuğu

Kapıları çalan benim kapıları birer birer Gözünüze görünemem göze görünmez ölüler Hiroşima'da öleli oluyor bir on yıl kadar Yedi yaşında bir kızım büyümez ölü çocuklar Saçlarım tutuştu önce gözlerim yandı kavruldu Bir avuç kül oluverdim külüm havaya savruldu Çalıyorum kapınızı teyze, amca, bir imza ver Çocuklar öldürülmesin şekerde yiyebilsinler
  2. Zülfü Livaneli - Günlerimiz

Zülfü Livaneli - Günlerimiz

çözülen bir yün yumağı akıp giden günlerimiz mezar taşlarından suskun sessiz sitemsiz.. savrulan yapraklar gibi akıp giden günlerimiz cenaze törenlerinde sessiz sitemsiz.. bir suçluyu aklar gibi akıp giden günlerimiz sanki bir sır saklar gibi sessiz sitemsiz.. bir kitaba başlar gibi koşarken yavaşlar gibi ölen arkadaşlar gibi sessiz sitemsiz.. sessiz sitemsiz..
  3. Zülfü Livaneli - Güldünya

Zülfü Livaneli - Güldünya

güldünya güldünya ağla dünya gül dünya güldünyayı vurdular bunu böyle bil dünya güldünya gül dünya ağla dünya gül dünya gül dünyayı vurdular bunu böyle bil dünya istanbul yalı yalı içi beyaz boyalı güldünyayı vurdular kırdılar taze dalı istanbul çarşı pazar içinde cellat gezer töre evin yıkılsın sonu hep kara...
  4. Zülfü Livaneli - Gidelim

Zülfü Livaneli - Gidelim

Ela gözlüm benle gitmek dilersen Eylen güzel eylen bile gidelim Yel vursun erisin dağların karı Koyun kuzu melesin de gidelim Irak derler karaman�ın ilini Köprüsü yok geçemedim selini Menevşe yaylanın perçem belini Lale sümbül bürüsün de gidelim Karacaoğlan der ki ne fayda Merhamet kalmadı yoksula bayda Bu ayda olmazsa gelecek ayda Onbir ayın birisinde gidelim
  5. Zülfü Livaneli - Belalım

Zülfü Livaneli - Belalım

Uçurum uçurum gözlerine baktığım sensin Prangalarca boynuma taktığım sensin Dağ gölleri gibi gibi hasret çektiğim Her gece uyku diye yattığım sensin Yanarım yanarım tutuşur Yanarım kavurur ateşim Seni de beni de belalım Gün değmemiş ormanlarda yittiğim sensin Ömrüme ömür diye kattığım sensin Deli deli boranlarda aç denizlerde Teninin tuzunu canım tattığım sensin Damga damga göğsüme vurduğum...

Sayfayı Paylaş