gebe
  1. ARWEN

ARWEN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Zülfü Livaneli - Yangın Yeri

Konu, 'Yerli Şarkı Sözleri' kısmında ARWEN tarafından paylaşıldı.

Yaşamak bu yangın yerinde Her gün yeniden ölerek Zalimin elinde tutsak
    Cahile kurban olarak
    Yalanla kirlenmiş havada
    Güçlükle soluk alarak
    Savunmak gerçeği çoğu kez
    Yalnızlığını bilerek
    Korkağı döneği suskunu
    Görüp de öfkeyle dolarak

Toplanır ölü arkadaşlar
    Her biri bir yerden gelerek
    Kiminin boynunda ilmeği
    Kimi kanını silerek
    Kucaklıyor beni Metin Altıok
    Aldırma diyor gülerek
    Yaşamak görevdir yangın yerinde
    Yaşamak insan kalarak

Kucaklıyor beni Metin Altıok
    Aldırma diyor gülerek
    Yaşamak görevdir yangın yerinde
    Yaşamak insan kalarak

Yaşamak bu yangın yerinde
    Her gün yeniden ölerek

Zülfü Livaneli - Yangın Yeri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Zülfü Livaneli - Mapushane

Zülfü Livaneli - Mapushane

Mapusun içinde 3 ağaç incir Elimde kelepçe boynumda zincir Oy zulum zulum başımda zulum uzak git ölüm Zincir sallandıkça her yanım sancır Düştüm bir ormana yol belli değil Oy zulum zulum başımda zulum uzak git ölüm Mapusun içinde mermerden direk Kimimiz 15lik kimizimiz kürek Oy zulum zulum başımda zulum nedir bu halım İnsanın zulmüne dayanmaz yürek Yatarım yatarım gün belli değil Oy zulum...
  2. Zülfü Livaneli - Düşlerin Parlayıp Söndüğü Yer

Zülfü Livaneli - Düşlerin Parlayıp Söndüğü Yer

Düşlerin parlayıp söndüğü yerde Buluşmak seninle bir akşam üstü Umarsız şarkılar dudağımda bir yarım ezgi Sığınmak gözlerine sığınmak bir akşam üstü Gözlerin bir çığlık bir yaralı haykırış Gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi Bir orman bir gece kar altındayken Çocuksu uçarı koşmak seninle Elini avucumda bulup yitirmek yitirmek Sığınmak ellerine sığınmak bir gece vakti Ellerin bir...
  3. Zülfü Livaneli - Doğdukları Yerde Ölenler

Zülfü Livaneli - Doğdukları Yerde Ölenler

Bozkırda bir kasabadan geçerken Tozlu yolda iki sıralı kahveler Öyle sakin kıpırtısız Otobüsü süzerler Doğdukları yerde ölenler Sıcak öğle sonları, kan uykularda Serinliği dipsiz kuyuların Soğutulmuş testilerde sızıntı Güneş birden devrilir gider Ve geceleri titrek fenerler Hiç şıkayet etmezler Doğdukları yerde ölenler Dağ başında bir köyde Kar altında dal gibi bir kız Munzur dağı gibi köye...
  4. Zülfü Livaneli - Atlının Türküsü

Zülfü Livaneli - Atlının Türküsü

Ay kocaman at kara Torbamda zeytin kara Bilirim de yolların Varamam kordobaya Ova geçti yel geçti Ay kırmızı at kara Ölüm gözler yolumu Kordoba sularında Yola baktım yol uzun Canım atım yaman atım Etme eyleme ölüm Varmadan kordobaya
  5. Zülfü Livaneli - Adı Aşk

Zülfü Livaneli - Adı Aşk

Dünyayı hiçe satmaktır adı aşk Döküp varlığı gitmektir adı aşk Sendeki şekeri ellere sunup Zehiri kendin yutmaktır adı aşk Bela yağmur gibi gökten yağarsa Başını ona tutmaktır adı aşk Bu dünya bir ateş denizi sanki Ona kendini atmaktır adı aşk Var Eşrefoğlu Rumi bil gerçeği Yaşamayı yok etmektir adı aşk

Sayfayı Paylaş