gebe
  1. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38

zulüm

Konu, 'Z' kısmında HİDOŞ tarafından paylaşıldı.

Bakınız; Zalim.Rüyada iktidar sahibi kimse tarafindan yapilan zulmü görmek, mahvolmaya ve ülkelerin harap olmasina isarettir. Bazen de rüyada, ilim sahipleri veya Kur'an okumasini bilen kimseler tarafindan yapilan zulmü görmek, Allah'in affina isarettir. Bazi tabirciler, rüyada zalim oldugunu gören kimse, fakir olur, dediler. Rüyada, yaptgi zulmü itiraf ettigini gören kimse, Allah'a tövbe eder. Zulmettigi adamin kendisine beddua ettigini gören kimse, Allah (C.C.)'in azabindan sakinsin. Rüyada zulme ugradigini ve kendisine zulmeden zalime de beddua ettigini gören kimse, kendisine zulmeden kisiye galip gelir. Rüyada kendisine zulmeden bir kimsenin kendi aleyhinde beddua ettigini görse bu rüya müjdedir.

zulüm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zulüm ve cimrilik hakkında!

zulüm ve cimrilik hakkında!

cimrilik ile ilgili hikayeler MÜFLİS KİMDİR? 220. Ebü Hüreyre radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre, Rasülullah sallallahu aleyhi ve sellem: "Müflis kimdir, biliyor musunuz?" diye sordu. Ashab: - Bizim aramızda müflis, parası ve malı olmayan kimsedir, dediler. Rasülullah sallallahu aleyhi ve sellem: "Şüphesiz ki ümmetimin müflisi, kıyamet günü namaz, oruç ve zekat...
  2. Baba Zula Biyografi

Baba Zula Biyografi

1996 yılında Levent Akman (vurmalı çalgılar, ritm makinaları, oyuncaklar), Murat Ertel (saz ve telli çalgılar, ses), Emre Onel (darbuka, sampler, ses) tarafından Istanbul'da kuruldu. 2002 yılında Oya Erkaya'nın (bas) gruba dahil olmasıyla grup son halini aldı. Geleneksel Türk müzik aletlerinin kullanımını elektronik öğelerle birleştiren grup, değişik bir tını yaratarak Türk Halk...
  3. Güllü - Zulüm

Güllü - Zulüm

Zulüm ettiğinin adı zulüm Sende vicdan yokki olsaydı görürdüm Yalan sözlerin hep yalan Sende kalp olsaydı Yüzümü güldürürdün Sen vicdansız hayiin gaddar Sen insafsız ardımdan vuran Ama bunu neden sorarsan Sen çok iyisin kıymet bilirsin Seni bir ben bilirim nasılsın nasıl hayinsin Aşk oyunsa ben yokum bu oyunda Tüm oyunlar senin doya doya oyna Bir yazım var anlımın ortasında Ben kölen değilim...
  4. Orhan Gencebay - Zulüm

Orhan Gencebay - Zulüm

yazan acımamış çektiren acırmı orhan gencebay yazan acımamış çektiren acırmı orhan gencebay yaradan zulüm Neden neden tanrım neden Nedir bu zulüm Nedir nedir tanrım bu zulüm Doğmamış dertlerin sevilmemiş kalbin Gülmemiş gözlerin sahibi benim Neden doğar güneş neden batar bilmem Ümit dünyasında hüsranlar benim Yazan acımamış çektiren acır mı Kime uzandıysa boş kaldı elim Yaratmış yaradan...
  5. Kur’an’a göre neler zulümdür?

Kur’an’a göre neler zulümdür?

1-Kadınlara İyi Davranmamak ve Haklarını Gasbetmek Hem kadınları boşadınız da ıddetlerini bitirdiler mi, artık kendilerini ya iyilikle tutun veya iyilikle salın, yoksa haklarına tecavüz için zararlarına olarak tutmayın, bunu kim yaparsa nefsine zulmetmiş olur, Sakın Allahın âyetlerini şaka yerine tutmayın, Allahın üzerinizdeki ni'metini ve size va'zlar vererek indirdiği kitab ve hikmeti...

Sayfayı Paylaş