gebe
  1. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0

Zürafalar hakkında ilginç bilgiler

Konu, 'Evcil Hayvanlar ve Hayvanlar Alemi' kısmında büşra.shid tarafından paylaşıldı.

zürafaların ilginç özellikleri haklarında bilinmeyenler hiç duymadıklarınız hepsi burada melekler Meleklerim zürafaların öyle ilginç özellikleri var ki.Lamarck'ın evrim teorisi'ne kurban olmuş bu tür beni en çok 53 cm.lik diliyle kulaklarını temizlemesiyle etkiledi :D.Zürafalar sizleri hangi özellikleriyle etkileyecek bakalım.Şöyle bir araştırdım derledim topladım en ilginçlerini sunuyorum sizlere..

Zürafalar haftada ortalama 230 kg bitki yiyor.
    Günde 1/ 2 saat uyuyor (5 dakikalık kestirmelerle) .Onlar kestirirken sarıgagalı sığırkakan ikaz eder.
    Zürafa 3-4 günde bir su içer. Başını ani kaldırdığında başı dönmez.
    Zürafa saatte 50-70 km hız yaparlar. Kenya’nın 8 bölgesinde yaşarlar,
    Zürafalar 53 cm. uzunlukta siyah bir dile sahiptirler.
    Zürafalar kulaklarını 53 santim uzunluğundaki dilleri ile temizlerler.
    Zürafalar yüzemez.
    Zürafanın kalbi 350 mmHg.’lik bir basınçla kan pompalayacak kadar güçlüdür.Nitekim zürafanın tansiyonu 35’e çıksa bile bu durumun zürafaya bir zararı olmaz.
    Zürafaların Ses Telleri Yoktur.
    Atlanta’da, bir zürafayı telefon direğine bağlamak yasaktır.
    Zürafanın kalbi kafasından daha büyüktür ve yaklaşık 60 cm uzunluğa ve 11.8 kg'lık bir ağırlığa sahiptir.

Uzun boyları ve o şirin deri deseniyle sempatimizi kazanmış hayvanlardan biri olan zürafa hayvanat bahçelerinde yahut normalde de en çok sempati kazanmış hayvanlardandır.Zürafa deyip geçerdiniz heralde ama yapmayın meleklerim.Ne maharetleri ne muhteşem organizmaları var hayvancıkların :tik:

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

o baştaki zürafayı yerim ben

3. ali eren

ali eren Forum Okuru

zürafaların ses telleri vardır ama zayıftır

Zürafalar hakkında ilginç bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hayvanlar hakkında ilginç bilgiler

hayvanlar hakkında ilginç bilgiler

kuşlar hakkında ilginç bilgiler kuşlar ile ilgili ilginç bilgiler moa hayvanı hakkında bilgi Kaptanlar gemileri hareket halindeyken bir yunus gördüklerinde yavaşlarlar. Çünkü yaygın inanışa göre çok duygusal olan bir yunus gemiyle girdiği yarışı kaybederse intihar edebilir. -Ala karga banyo yapacak su bulamadığında bir karınca yuvasının üzerine oturur. Karıncaların davetsiz misafirlerim...
  2. Yeryüzü hakkında ilginç bilgiler

Yeryüzü hakkında ilginç bilgiler

evereste nasıl çıkılır En geniş ülke 17 075 200 Km2 ile Rusya’dır. En küçük ülke 0,44 Km2 ile Vatikan’dır. En zengin 3 ülke Kanada, Norveç,ABD’dir. En fakir 3 ülke Sierra Leone, Nijer, Etiyopya’dır. En çok ülke ile sınır komşusu olan ülke 15 ülke ile Çin’dir. En uzun ve kesintisiz sınır ABDKanada arasındadır En kalabalık şehir, Japonya’nın Tokyo şehridir.26,5 milyon En yüksek yerleşim...
  3. Padişshlar hakkında ilginç bilgiler

Padişshlar hakkında ilginç bilgiler

tarihle ilgili ilginç bilgiler osmanlı hakkında ilginç bilgiler tarih hakkında osmanlı ile ilgili padişahları OSMANLI İMPARATORLUĞU’NUN 36 PADİŞAHI OLMUŞTUR. BAZI PADİŞAHLAR İKİŞER DEFA TAHTA ÇIKTIĞI İÇİN SALTANAT DEĞİŞİKLİĞİ 39'U BULMUŞTUR. İKİŞER DEFA SALTANATTA BULUNANLAR 2.MURAT, 2.MEHMET VE 1.MUSTAFA'DIR. PADİŞAHLARIN İLK 8'İ "HALİFE" SIFATINI TAŞIMAZDI. ONDAN SONRAKİ 28'İ HEM...
  4. Kahkahaçiçeği Hakkında İlginç Bilgiler

Kahkahaçiçeği Hakkında İlginç Bilgiler

Kahkahaçiçeği nedir Kahkahaçiçeğinin özellikleri Kahkahaçiçeğinin yararları nelerdir Doğada bulunan adıyla hayli ilgi çeken kahkahaçiçeği hakkında sizleri bilgilendiriyoruz melekler :) Diğer adları Çit sarmaşığı, Gündüz sefası Boruçiçeği, Sarmaşık, Mahmude otu. Yalı otu, Sabah sefası. Orta ve Güney Amerika kökenli bir senelik, sarılıcı, tırmanıcı, otsu bir bitki türüdür. Hafif tüylü,...
  5. Sevgililer Günü Hakkında İlginç Bilgiler!

Sevgililer Günü Hakkında İlginç Bilgiler!

sevgililer günü hakkında, sevgililer günü, sevgililer günü nedir Sevgili melekler, Sevgililer Gününe 2 gün kala, hediyeler, sürprizler, romantik şiirler havalarda uçuşurken, gelin bir de işin eğlenceli ve ilginç tarafına bakalım ve Sevgililer Günü hakkında pek çoğunuzun bilmediği bilgilere bir göz atalım.. :) Çikolata iyileştirir 1800ler’de doktorlar, hastalarına kalp kırıklığının...

Sayfayı Paylaş