gebe
  1. zuzu44

zuzu44 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    18

Zuzu Mutfakta :)

Konu, 'Melekler Cafe' kısmında zuzu44 tarafından paylaşıldı.

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG][​IMG][​IMG]

308545_458912634184228_1424537497_n.jpg

ZUZU'NUN MUTFAĞINA
    HOŞGELDİNİZ

Not: Kendi çapımda yağtığım ufak tefek mamaları paylaşmak istedim sizinle umarım beğenirsiniz...

Köri soslu Tavuk
    Malzemeler:

2 adet tavuk göğsü
    bir tane kırmızı biber
    bir tane kuru soğan...
    3 diş sarımsak
    kimyon,karabiber,tuz
    2 tatlı kaşığı köri
    1 çay bardağı krema
    bir miktar mantar
    isterseniz arpacık soğanda koyabilirsiniz ben koydum

Yapılışı:

ilk önce tavaya sıvı yağ koyun sonra soğanları doğrayın minik minik, sonra sarımsağı biberi bir güzel kavurun.. tavukları koyun karıştırın, kavurun. kimyon karabiber ve tuz koyun. biraz kavrulduktan sonra mantarları koyun (konserve kullanabilirsiniz) sonra 2 tatlı kaşığı köri koyun, kremayı ekleyin. karıştırın 1 dk sonra altını kapatabilirsiniz hazır ve nazırdır:)afiyet olsun...

FIRINDA KIYMALI KABAK DOLMASI

Malzemeler:
    isteğe göre kabak sayısını fazlalaştırabilirsiniz ben 5 tane kabaktan yaptım.
    250 gr köftelik kıyma
    2 tane kuru soğan
    göz kararı kimyon,karabiber,tuz,pul biber,maydonoz
    benim evde daha önce mantarım olduğu için değerlendirdim konserve mantar 15 tane falandı ...
    1 tane kırmızı çarliston

yapılışı:
    kabakları ilk önce bıçak yardımıyla benek yaptım sonra baş kısmında kestim kapak yapmak için daha sonra içini oydum ama içini atmadım
    değerlendirdim mücver yaptım:) sonra kıyma harcını hazırlamak içinde biraz sıvıyağ sonra kuru soğanları doğradım ve kavurdum daha sonra kıymayı koydum ve iyice kavurdum ve baharatlarını koydum biber mantar maydonoz ekledim bir güzel kavurdum ve kıyma harcını mini kabaklarımın içine doldurdum ve kiremit tepsime yerleştirdim normal tepside olabilir borcamda...ve üzerlerine bir dilim kaşar peyniri koydum ve kabak kapaklarını kapattım:) biraz salçalı su yapıp tepsinin içine döktüm ve fırına koydum...hepsi bu kadar harika oldu tadı tavsiye ederim...

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Eylül 2013
    BEYZA21 bunu beğendi.
  2. zuzu44

zuzu44 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    Bamya Kızartması

Malzemeler:
    benim malzemler biraz göz kararı oluyo
    Kisi sayiniza yada goz karari belirleyeceginiz miktarda bamya
    Kizartmak icin sivi yag
    Yogurt...
    Kirmizi pul biber
    Bir miktar daha sivi yag (Biberle birlikte kullanim icin)

Yapilisi:

Bamyalari yikayip ust kisimlarini bicak yardimiyla temizledikten sonra tavaya sivi yaginizi dokerek kizmasini bekleyin. Kizan yaglarin icerisine bamyalari yerlestirin ve on arka cevirerek kizarmasini bekleyin
    Kizaran bamyalari servis tabagina alin ve uzerine yogurdu dokerek karistirin
    Diger sivi yagi tavaya koyup icine pul biberi ekleyin ve kizdirin. Kizan yagi yogurdun uzerine dokerek servis yap

[​IMG][​IMG]

BEYZA21 ve SadmiN bunu beğendi.
  3. zuzu44

zuzu44 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    Ev Yapımı Tavuk Döner

ben denemek için malzemeyi az tuttum

Malzemeler: 4 adet tavuk göğsü
    salça,tuz,yoğurt,karabiber ...
    isteğe göre kekik maydonazda koydum azıcık denemek için.

Yapılışı:Tavuk gögüslerini kasaba incelttirdim sonra streç filime enine koydum üzerine saçla,tuz,karabiber,kekik ve maydonozu karıştırıp tavuk gögüslerinin üzerine sürdüm ve rula şekli sarıp buzluğa koydum 3-4 saat bekletin ama ben bir gün önceden yapmıştım bir gün beklemiş oldu sonra buzluktan çıkartıp ince ince kesip teflon tavaya koyup kızarttım biraz sıvıyap koyun tavaya .....afiyet olsun....

BEYZA21, SadmiN ve Asena_Sule bunu beğendi.
  4. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    ellerine sağlık en baştaki köri soslu güzelee beziyor baharatalı ben vejeteryandım ama mecburne et yemem gerekiyor sadece tavuğu soslu olur sa baharatlı yiyebiliyorum

BEYZA21 ve zuzu44 bunu beğendi.
  5. zuzu44

zuzu44 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    TEL ŞEHRİYELİ TAVUK SALATASI

malzemeler : kızlar ölçü veremicem göz kararı yaptım
    tavuk göğsü,yoğurt ,göbek,mayonez,mısır,bezelye,dereotu, tel şehriye
    ,

yapılışı:tavuk göğsünü haşlayın haşlandıktan sonra didikleyin elde daha sonra mayonezle yoğurdu karştırın tavukları içine koyun, sonra doğradığınız göbekleri,bezelyeyi,mısırı,dereotunu daha sonrada haşlanmış şehriyeyi koyun ve karıştırın.....afiyet olsun.

not: Tel şehriyeyi yanmaz tavada biraz kavurun sonra bir çay bardağı su dökün altını kısın demlensin...

kızlar bunun adına bişiy diyemicem komşuda yemiştim çok hoşuma gitmişti herhalde çerkez tavuğuna benziyo ya da o bilmiyorum siz karar verin ama ben bunu sık sık yaparım çok seviyorum....

BEYZA21 bunu beğendi.
  6. zuzu44

zuzu44 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim asena ...evet tadı oldukça güzel ve lezzetli canım vejeteryan olduğun için ne desem bilemedim :)

7. zuzu44

zuzu44 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    Mini Pizzalar
    Tos ekmeğine biraz yağ ve salça sürüp üzerine kaşar rendesi ve istediğiniz malzemeyi koyup fırına koyabilirsiniz...

not: salça,biraz sıvıyağ nane ve kekik karıştırın tost ekmeğine sürün...

BEYZA21 ve SadmiN bunu beğendi.
  8. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Yahu tam öğlen vaktinde gördüm konuyu simit yerken :D:D utanıyorum kendimden yaa ben bunlardan istiyorum :D:D

BEYZA21 ve zuzu44 bunu beğendi.
  9. zuzu44

zuzu44 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    Patates Dolmam

benim meşhur her zaman listemin 1 numarası patates dolmam

malzemeler: kıyma dilediğiniz kadar
    isteğe göre patates
    biraz kaşar peynir
    biraz salça...
    sivri biber
    arpacık soğan
    kırmızı biber çarliston
    kurusoğan 2 tane,maydonoz,karabiber ,kimyon,tuz,birazcık sıvıyağ

patatesleri soyun ortadan kesin normal dolma gidi oyun içini ve kızartın tavada sonra içini kıyma harcıyla doldurun salçalı su yapıp üzerine döküp fırına verin kızlar

BEYZA21 bunu beğendi.
  10. zuzu44

zuzu44 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    gel yaparım canım :)))))simite labne sür bari daha zevkli hale getir:)

BEYZA21 bunu beğendi.
  11. zuzu44

zuzu44 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    Patetes Mantısı

bende herşey göz kararı genelde patatesi haşladım sonra soyup çatalla ezdim maydonoz doğradım biraz çok az karabiber ve tuz koyup karıştırdım sonra ufak bir parça alıp elimde köfte gibi yuvarladım ortasına baş parmağımla bastırıp çukur yaptım içine daha önceden hazırladığım sarımsaklı yoğurdu koydum ve pul biberle yağ gezdirdim üzerine

BEYZA21 bunu beğendi.
  12. zuzu44

zuzu44 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    Mini Kumpirler

Patatesi haşlayın, size adet veremicem göz kararı yaptım. Haşlanmış patatesleri tereyağ ile ezin ama ben yine sole margarin kullandım sonra kaşar peyniri koyup karıştırin.. Muffin icin olan mini kaplara koyun ve üzerine mısır bezelye ekleyin. Isteğe göre ketçap mayonez, işte bu kadar

NİLDA ve BEYZA21 bunu beğendi.
  13. zuzu44

zuzu44 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    EV YAPIMI KÜNEFE

Malzemeler Ve Yapilisi:

Bir paket tel kadayıf ama ben 2 tanesi için yarısını kulandım, Kunefe tabağina margarin sürdüm isterseniz bol tereyağda sürülebilir ama ben sole margarin kullandım.. sonra ekmek tahtasında kadayıfları bir güzel doğradım sonra bir kısmını tabağa eşit miktarda yaydım sonra içine dil peyniri deld...im 2 tane. Sonra diğer kalan kadayıfı üzerine yerleştirdim ve kısık ateşte pişirdim kızarınca ekmek tahtası yardımıyla ters çevirdim diğer tarafıda pişirdim kısık ateşte..

şerbeti içinde bir bardak şeker bir bardak su bir tatlı kaşığıda limon sıktım ve ılık şerbeti künefenin üstüne döktüm, samfıstığıyla süsledim…

Afiyet olsun

BEYZA21 bunu beğendi.
  14. zuzu44

zuzu44 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    KREMALI PATATES
    Malzemeler:

isteğe göre patates
    1 paket krema
    biraz kaşar peynir
    1 çay bardağı süt çok azda sıvıyağ...

Yapilisi:

istediğiniz kadar patatesden yapabilirsiniz.. Patatesleri yuvarlak yuvarlak kesin, tepsiye yerleştirin.
    Sonra üzerine bir paket krema, süt, biraz sıvıyağ ve tuzu koyup karıştırin.
    Patateslerin üzerine dökun ve üzerine kaşar rendesi serpin ve firina verin

BEYZA21 bunu beğendi.
  15. zuzu44

zuzu44 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    Havuç Topları

dilediğiniz kadar havuçla yapabilirsiniz ben 4-5 tane havuçtan yaptım havuçları rendeledim 1 bardak şekerle ocakta kavurdum...sonra içine bir paketin yarısı kadar petibör bisküvi ufaladım biraz ceviz fındık koydum tarçın koydum 3-4 tatlı kaşığı ve elimde küçük toplar yapıp yuvarladım hindistan cevizine bandırıp tabaklara dizdim afiyet olsun.. [​IMG]

BEYZA21 bunu beğendi.
Zuzu Mutfakta :) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sagopa Kajmer - Zuzum

Sagopa Kajmer - Zuzum

işte geldim hani özledim demiştin ya dayanamadım geldim hayallerimi süsleyen sevgisiniyüreğine kazıyan sevgiliye geldim sana geldim zuzu sana geldim zuzu kokunu elimi sımsıkı tutuşunu gözlerindeki sevda ateşini özledim zuzu aşkım zuzum benim birtanem bi bi bi birtanem bi sana geldim sana hsretiyle yandığım yare hayallerimdeki o hep rüyalarımda gördüğüm prensime geldim işte geldim...
  2. mutfak

mutfak

Mutfak insanların şansını doğrudan etkileyen bir mekandır. Bu mekanı düzenlerken dikkat edilecek en önemli noktalardan biri elementlerin dengesidir. Ateş elementini temsil eden ocak veya fırın; su elementini temsil eden lavabo, buzdolabı ve bulaşık makinaları ile yanyana veya karşılıklı olmamalıdır. Ateş ve su kesinlikle karşı karşıya gelmemelidir. Lavabo(su) ve Ocak(ateş) yanyana...
  3. Zuzu Geliyor Zuzu

Zuzu Geliyor Zuzu

. özel istek üzerine zuzu geliyor zuzu http://zuzu65xzuzu65.googlepages.com/gllgeliyohoronzuzumelek.swf Konu: Köyde bir aile kan davası için erkekleri kalmadığından kızları ZUZU yu görevlendirir. ZUZU silahını bohçasına koyup kanlısını aramaya Istanbul’a gelir. Taka Nuri çok zengin bir adamdır aynı zamanda yakışıklıdırda. ZUZU kanlısını bulur fakat Taka Nuri ondan köşe...
  4. ((zuzu-angel))

((zuzu-angel))

zaman ne cabuk gecmis anne daha dun oyunlar oynardik simdi ise hayat bizimle oynuyor daha dun gulucukler sacardik simdi ise gozyasi zaman ne cabuk geciyor anne anne zaman bizi yipratiyor yasamak ne zor alismak ne zor hayata zorluklara gogus germek guclu olmak ne zor ogrenemedim anne ben hayata yenildim eser yok artik benden ben bedenden gitmisim haberim yok anne...
  5. Zuzuyla Geyik Sohbetine Buyrun !

Zuzuyla Geyik Sohbetine Buyrun !

Melekler buyrun sohbete her telden her konudan Aklınıza gelebeilecek herşeyden hahaha şimdiden hoşgeldiğiniz topiğe,hadi Melekler bakalım neler neler hangi konular .......

Sayfayı Paylaş