Çok kolay yemek tarifleri (Zuzu Mutfakta )

RULO PATATES PASTASI

Malzemeler:
1 kg patates
*1 limon
*1 çay bardağı zeytinyağı küçük bardakla
*1/2 şişe garnitür...
*3 kaşık kadar mayonez
*5 adet küçük sosis
*karabiber,kırmızı biber,pulbiber,tuz
*1/2 demet maydonoz

Yapılışı:
Ben bu tarifi blog sitelerini dolanırken tesadüf denk geldim ve yaptım
İlk önce haşlanan patateslerimizi soyup bir güzel çatal yardımıyla eziyoruz daha sonra ben birkaç kere elimde yoğurdum sonra içine yağı limonu pul biberi ve tuzu koy yoğur daha sonra daha önce hazırladığımız streç filmin üzerine ince kıyılmış maydonuzu koy ve yoğurulmuş patatesi yay biraz zor yayılıyo hafif elinizi ıslatabilirsiniz yayarken daha rahat oluyo patetesimizi yaydıktan sonra mayanez sür her tarafına eşit miktarda daha sonra garnitürü koy eşit miktarda yine sosiste koyabilirsiniz minik minik dilip içine ya da kornişon turşusuda koyabilirsiniz benim elimde sadece garnitür vardı.sonra rula şeklinde sarın ve buzdolabında bir saat bekletin afiyet olsun....

Moderatör tarafında düzenlendi:
TUZLU KOLAY KURU PASTA

1 çay bardağı yoğurt
1 çay bardağı sıvı yağ
bir tatlı kaşığı şeker
bir çay kaşığı tuz
bir fincan sirke(isteğe göre)
alabildiğince un ....şekil ver istediğin gibi üzerine yumurta sarısı sür susam veya çörek otu serp ben pul biberde serptim...afiyet olsun cicişler:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Rouladen Fleisch (Alman Et Yemeği)

antrikot et kullandım… Isteğe göre ne kadar alırsanız..

Malzemeler:
...

isteğe göre antrikot et
bezelye ,havuç ben bir konserve bezelyenin hepsini kullanmadım yarısını kullandım iki tanede havuç kullandım haşladım havuçları. bezelyenin diğer kalan yarısını buzluğa koydum…
4-5 tane patates
karabiber ,kimyon,tuz,kızartmak için sıvıyağ
et’e sürmek için hardal

Harcı için:

göz kararı köftelik kıyma karabiber,kimyon, kurusoğan, tuz
ve bu karışımı yoğur bir güzel…

Yapılışı:
kıyma harcını koydum içine aynen yaprak sarması gibi işlem uyguladım sonra sardım ve ip yardımıyla doladım etrafını açılmasın diye..

daha sonra sıvı yağda kızarttım ve düdüklüye koydum patatesde doğradım ve haşladım.antrikot et kullandım… Isteğe göre ne kadar alırsanız..
hepsi harika görünüyor ellerine sağlık. bende kendimi marifetli zannediyordum :D

teşekkür ederim..kendi çapımda yapıyorum ufak tefek şeyler:)

Zuzu mutfağını,ve paylaşımlarını çok beğendim..Eline emeğine sağlık.Bamya kızartması ilgimi çekti mutlaka deniycem.Bu arada ilk sayfaya resim ekledim Sevgiler ..

Geri