2016 ilkbahar/Yaz Renkleri

Konuyu Paylaş

ilkbahar yaz moda renkleri
ilkbahar yaz moda renkleri

Havaların çok soğuk seyrettiği son günlerde, içinizi bir nebze ısıtacak olan 2016 ilkbaharına ve yaz aylarına hangi renklerin damgasını vuracağı bilgisini vermek istiyorum..

Pantone 2016 yazı için iki rengi resmi olarak açıklamıştı.Pastel renkler etkisini kaybedecek mi diye konuşulurken,büyük markalar koleksiyonlarında pastel tonlarada yer verdi. Pantone’nin 2016 ilkbahar ve yazı için açıkladığı resmi renkler,bebek mavisi ve soluk pembe oldu sevgili takipçilerimiz.Korkulduğu gibi pastel renkler hakimiyetinide kaybetmedi.Yeşil ve sarılar podyumlarda görücüye çıkmaya devam etti. Geçmiş yıllar da ilkbahar yaz ayların da genellikle açık renkleri görmeye alışmıştık. Artık ister yaz ister kış olsun farklı renk tonları her mevsim moda dünyasının trendleri arasın da yer alarak bayanlara sunuluyor. 2016 ilkbahar/yaz moda renklerine damgasını vuracak tonlardan biri de şeftali tonları olarak yer alıyor. Şeftali renginin farklı tonlarını yeni sezon koleksiyonlar da sıklıkla göreceğimiz bir sezona girmiş bulunmaktayız.2016 ilkbahar ve yaz aylarında soluk pembe ve bebek mavisi gibi,çöl renkleri dediğimiz,kum beji,koyu kahve ve kiremit renkleride oldukça revaçta olacak.Yaz aylarının güneşine eşlik eden ,pırıl pırıl bizleri parlatan füme ve dore tonlarıda trendlerde kalmaya devam edecek.

yaz modasının renkleri


Hermes yaz koleksiyonu’nda turuncu ve şronkel mavi rengine oldukça ağırlık veren markalardan oldu.Roberto Cavalli ise şeftali tonlarının yoğun olduğu bir koleksiyon ile karşımıza çıktı.

Parlak yeşil ,cezayir menekşesi,koyu ördek başı yeşili,ameteist gibi iddalı renklerde 2016 ilkbahar ve yazında ne çıkan renkler olacaklar,dikkat etmeniz gereken yeşil denildiğinde bildiğiniz düz yeşil değil parlak ve koyu ördek başı yeşili anlayacağınız tonlar fazlasıyla önem arz ediyor.

ilkbahar yaz pastel tonlar

Dünyaca ünlü modacıların düzenlemiş olduğu defileler de ilkbahar yaz ayları için trend olacak renklerden biri de kiremit renkleri olarak yer alıyor. Günlük kıyafetlerinizden abiye giyim modellerine kadar kiremit renginin farklı tonlarını bu yaz sıklıkla görmemiz mümkün olacak. İnsanın içinin kıpır kıpır olduğu bir sezona girmiş bulunmaktayız. Günlük ve özel günler için en moda renkler ve tasarımlardan mahrum kalmamak adına bizi takip etmeye devam ediniz.

2016 ilkbahar/yaz modası hakkın da daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir