Acilen Para bulmam lazım ne yapmalıyım ?

Konuyu Paylaş

Acil para lazım, acil nakit lazım, hızlı para lazım, acil para bulma yolları- Değerli okurlarımız, meleklermekanı olarak herkesin ihtiyaç duyabileceği özel bir yazı ile sizleri selamlıyoruz. Malumunuz parasız işler yürümüyor. Her ihtiyacımızda para da devreye giriyor. Bazı zamanlarda da çok acil nakite ihtiyaç duyabiliyoruz. Bir çok kişinin başına gelmiştir. İnsanoğluyuz. Bizlerinde acil olarak para ihtiyacımız olabilir.

ACİL PARA BULMA YOLLARI VE TÜYOLARI

İşte böyle zamanlarda insanın gerçekten de eli ayağı bir birine karışıyor. Kendi derdime mi yanayım yoksa para mı bulayım derken bir karmaşa hali yaşanabiliyor. Çünkü acil sağlık harcaması gerektiren bir durumunuz olabilir. Yada bir iş yapıyorsunuz ve bu iş ile ilgili ayağınıza müthiş bir fırsat geldi. Bu fırsatı kaçırmak istemiyorsunuz. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Ama sizin değerli vaktinizi bunlarla almak istemiyoruz.Yazımızın devamında, nakit ihtiyaçlarınızda başvurabileceğiniz tüm yolları teker teker anlatmaya çalışacağız. Bu sayede aklınıza gelemeyen yolları da bu yazımızda bulabileceksiniz. Bu yönüyle de yazımız bir deniz feneri misali sizlere ışık tutacaktır. Dilerseniz ilk başvuracağınız yolla yazımıza devam edelim.

İYİ Kİ BANKALAR VAR HALİYLE KREDİLERİ DE

Acil para lazım ama kimseye de minnet etmek istemiyorsunuz. O halde bankaların hızlı kredileri oluyor. Hatta şuan tüm bankalar online olarak kredi başvuru imkanı tanıyor. Bankaya gitmenize bile gerek kalmıyor. Kredi başvuru sonucunuz hemen 5 dakika içerisinde size mesaj olarak geliyor. Kendi çalıştığınız banka ise hemen hesabınıza yatırılıyor. Başka bir banka ise gidip imza atıp paranızı alıyorsunuz. Ha bu seçenek bana uymadı diyorsanız diğerine geçebilirsiniz.


AKRABA VE ARKADAŞ YOLUNU DENEMELİSİNİZ?

Acil para lazımsa, durumu iyi olan akrabalarınızdan veya arkadaşlarınızdan talep edebilirsiniz. Bu açıdan akrabalık ilişkileri her zaman önemlidir. Böyle durumlarda genelde babalar veya kardeşler ilk olarak yoklanır. Ardından kankiler. Bu yolla faiz ödemezsiniz. 3- 5 aylığına borç alırsınız ve durumunuz olursa erkenden kapatırsınız borcunuzu. Böyle arkadaş bulursan bana da haber diyorsanız, diğer maddeye geçmenizi tavsiye ederim 🙂

EK HESAP VEYA KREDİ KARTI NAKİT AVANS SEÇENEĞİ

Düşük limitli para arıyorsanız bu yolları deneyebilirsiniz. Genelde ek hesaptan 3 – 4 bin lira kadar para alabilirsiniz. Ayrıca kredi kartlarından da 2 -3 bin liraya kadar nakit avans alabilirsiniz. Bir kaç kredi kartınız varsa zaten 10 bin lirayı kısacık zamanda toplarsınız. Yalnız burada günlük faiz işler. Bu açıdan genelde en fazla 30 günlük borç verilir. Sizlerde bir ay sonra borcunuzu öderseniz. Bu seçenekte ilinize yaramadıysa diğerine geçelim.

YASAL FİNANS KURULUŞLARI

Sevgili okurlarımız, yetki belgesine sahip factoring firmaları ve ikrazatçılar var. Sizlerde yetki belgeleri ve izin belgelerini görerek buralardan senet karşılığında borç para alabilirsiniz. Sizlerde ricam yetki belgesini görmediğiniz yasal olmayan kuruluşlara bulaşmamanız. Ayrıca Tefecilik yapmakta anayasal bir suçtur.

2. EL EŞYA SATMA YÖNTEMİNİ DENEDİN Mİ?

Evinizde fazladan TV olabilir. Tüplü olanlarından bahsetmiyorum elbetteki. LED ve LCD olanlarından söz ediyorum. Ayrıca Akıllı telefon yada tablet gibi değerli olan eşyalarınızı satışa çıkarabilirsiniz. Bu tip satış yerleri var. Hani bir kaç hafta vaktiniz varsa ve çok büyük bir rakamda aramıyorsanız bu seçeneği deneyebilirsiniz.

ARABANIZA ELVEDA DEMEYİ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

Bu seçeneğe kadar geldiyseniz artık arabanıza elveda demenin de vakti geldi demektir. Anlaşılan yüksek limitli bir paraya ihtiyacınız var. Banka vermedi. Akrabalardan da alamadınız. Doğal olarak yapılacak şey arabanızı piyasanın az altında satılığa çıkarmak. 30 bin liralık arabayı 27 bin liraya verdiniz mi herkes almak için sıraya girer merak etmeyin. Arabam yok diyorsanız diğer seçeneğe geçelim.

SON ÇARE EV, ARSA, DÜKKAN

Arkadaşlar artık son maddeye de geldik. Acil yüklü bir miktar paraya ihtiyacınız var. Geriye yapılacak tek şey kalıyor. O da gayrimenkul satışı. Eviniz olabilir yada yazlığınız. Babadan kalma bir arsanız. Belkide iş yeriniz yani dükkanınız. Mecburen piyasa değerinin altında vermeniz gerekecektir. Acil para için bu şart. Arsanın değeri 60 bin liramı 50’ye verdiğinizde çabucak elinizden çıkarırsınız.

DUA

Arkadaşlar duadan başka da pekte yapacak bir şey kalmadı. Allah yardım etsin ama bol bol dua etmelisiniz. Allah’tan ümit kesilmez. Mal mülk onun. Dilediğine verir. Dilediğinden alır.

Saygıdeğer okurlarımız, sizler için acil para bulma yollarını teker teker açıklamaya çalıştık. Sizlerinde bildiği farklı yollar varsa ve bizler ile paylaşırsanız seviniriz. Yeni bir ekonomi haberinde buluşmak dileğiyle. Bu arada yeni çıkarılan ve herkesin merak ettiği Sicil Affı Detaylarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares