Adet Düzensizliğinde Hamilelik Nasıl Hamile Kalınır?

Adet Düzensizliğinde Hamilelik– Adet düzensizliği vücudumuzda bazı şeylerin yolunda gitmediğini gösteren durumdur. Hormonların az ya da fazla çalışması durumu söz konusu olabilir. Sadece hamile kalmak isteyen kadınlar değil normalde de adet düzensizliği yaşayan kadınların bu durumu tedavi ettirmeleri gerekmektedir. Mutlaka hormon kontrolü sayımı yaptırmalarında fayda var çünkü dediğim gibi düzenli adet görmek vücudun doğru düzgün çalıştığının göstergesidir. Aslında bir sistemde sorun çıkaran kısım eğer düzeltilmez ise diğer parçaların da zarar göreceğini unutmayınız. Dolayısı ile adet düzensizliği olan bir kadının da mutlaka bunu tedavi ettirmesi gerekir.

Özellikle bu durumdan en çok da hamile kalmak isteyenler muzdariptir. Yani doğal olarak adet günü belli olmadığı için yumurtlama gününü de tespit edemediğinden ilişkiye girilecek günler bilinemiyor bunun kolay yolu var elbette ama bir de şu durum var adet düzensizliğine bağlı olarak yine hamile miyim acaba diye her ay bu sorularla kafanızı doldurabiliyorsunuz test üstüne test yaptırıyor ama sonuç hayal kırıklığı olabiliyor ne yazık ki hanımlar. Dedim ki adet düzensizliğinde yumurtlama günleri bilinemediğinden ötürü ne zaman hamile kalınacak uygun günler bilinemiyor bunun kolay yolu adet bitiminden itibaren gün aşırı ilişkiye girmek sizin o yumurtlama gününü yakalayabileceğinizi gösterir. Büyük olasılıkla da eğer yumurtalar tam olduğunluğa erişip çatlama oluyorsa adet sonrası her gün aşırı ilişkide hamile kalma olasılığınız da artacaktır. Yani adeti düzensiz olan bir kadın hamile kalamaz diye bir düşünceye yer yok.

Bir diğer yumurtlama belirtileri size ipucu verecektir. Nasıl mı? Yumurtlama olurken ya da olmadan birkaç gün önce bazı belirtilere yer verir. Örneğin vücut ısısı artar vajinal akıntınız daha fazla yoğunlaşır ve yapışkan kıvamda olur. Ama bu belirtileri herkes farkedemeyebilir dediğim ilk yöntemi uygularsanız hamile kalmak için şansınız artacaktır. Aslında tabii 28 günde ya da 30 günde bir adet olanlar daha avantajlıdır ki adet gününü bilebilir buna bağlı yumurtlama gününü de hesaplayabilirler. 28 günde adet olan bir kadın zaten 14-15 gün sonra yumurtlaması gelir. Ama düzensiz adette bu söz konusu olamıyor. Kafada deli sorular acaba acaba soruları cevapsız kalan sorularla başbaşa kalabiliyorsunuz. Dediğim yöntemlerle hala adet kalınamıyorsa mutlaka jinekologla görüşmelisiniz ultrasyon yöntemleri ile yumurtlama takibi yapılarak uygun günler daha kolay seçilecektir. Ayrıca hormonlarda düzensizlik varsa ilaçlı tedavi ile bu da tedavi edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir