Adetlerim Çok Düzenli Ama Hamile Kalamıyorum Yardım Lütfen

Konuyu Paylaş

Adetlerim Çok Düzenli Ama Hamile Kalamıyorum– Adet düzeni demek vücudumuzun normal seyirde çalıştığını her şeyin yolunda gittiğini anlayabiliriz. Normal seyir nedir peki? Ergenliğe geçişle birlikte adet kanaması başlayan genç kızların ta ki yaşın ilerlemesi ile birlikte artık yumurtası biten kadınların menopoza girmesi ile biten bir süreçtir adet görme durumu. Adete ilk başladığınızda adet düzeninde bozulmalar olabilir ama bu sonra normal seyirine devam etmelidir. Doğanın kuralı diye bir şey var hani bu da kadınlar için önemli bir konu olan adet düzeni. Adet düzeniniz normal seyirde mi düzensiz mi evlenmeden önce belki de hiç dikkat etmediniz takvim tutmadınız. Ama evlendikten sonra adetinizin düzeni her ay takip ettiğiniz bir konu olacak evlendikten sonra gebe kalmak isteyeceksiniz belki deneyeceksiniz olmayacak hatta şöyle bir konu var ki bebek sahibi olamayanlar hep sorunlu ya da adetleri düzensiz kadınlar değil. Hiç bir sorunu olmayan adetleri aksamayan kadınlar dahi hamile kalamıyor.Doktora gittiğinizde bebek için doktorunuz hemen hormon tahlili ister ve yumurta takibi yapar size. İlk olarak aslında adet düzenine bakılır  sorun olup olmadığı tahlillerle ortaya çıkar ama işte adet düzeni rayında hormon tahlilleri çok iyi olan bir kadın bile hamile kalamıyor. Peki adetleri düzenli hormon tahlilleri iyi hiç sorunu olmayan kadınlar neden hamile kalamaz? Bu konu üzerinde düşünelim ki eğer evlendikten sonra bebek düşünmeyip korunuyorduysanız bu korunmayı bıraktıktan hemen sonra hamile kalmak mümkün olmayabilir yani genel olarak aldığımız yorumlarda da korunmayı bıraktıktan 3-5-6 ay sonra hamile kalabildiklerini yazanlar var. Dolayısı ile korunuyorduysanız ve bebek sahibi olmaya karar verdiyseniz rahim kendini hemen hamile kalmaya alıştıramaz biraz rahime kendine gelmesi için zaman tanımanız gerekmektedir diyebiliriz.


İkinci bir seçenek ise eğer siz de hiçbir sorun yoksa eşinizde olabilir bu da hamile kalmanızı engelleyebilir. Erkekte üreme ile ilgili sorunlarda sperm hareket azlığı, sperm sayısının yetersizliği, hiç sperm olmaması, varikosel gibi sorunlara değinebiliriz. Muayeneye gittiğinizde yalnız olmayın mutlaka eşinizde bulunsun ve gerekli tahlil ve muayeneler yapılsın. Yine bir durumdan daha bahsedecek olursak adetleriniz çok düzgün ama hamile kalamamanızın sonucu doğru ilişki olmamasıdır. Ya yumurtlama günlerini değerlendiremiyorsunuz ya doğru ilişki olmuyordur. Yumurtlama gününü mutlaka iyi tespit etmelisiniz ki eğer konu için konuşacak olursak adetiniz düzenli ve yumurtlamayı tespit etmeniz daha kolay avantajınıza bu da. Yumurtlama gününü tespit edip o günün 3 gün öncesi 3 gün sonrası da olmak üzere gün aşırı ilişkiye girmek hamile kalmanızı kolaylaştıracaktır. Ama siz de sorun yoksa eşinizin de mutlaka muayene olup her iki tarafta da sorun olmadığı bilinmeli.

4 Replies to “Adetlerim Çok Düzenli Ama Hamile Kalamıyorum Yardım Lütfen”

  1. ikinci çizginin silik çıkması hamileliğin olabileceğinin göstergesi kesin sonuç için kan testi yaptırın derim

  2. İnternetten flo’yu indirin orda yumurtlama takvimimlerinize göre ilişkiye girin yumurtalarınızı çoğaltmak için ise sabah aç karınla soğan suyu için allah kimsenin kucağını boş bırakmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares