Aynur Abla Evde İç Çamaşırı Satarak Bir Yıl İçinde Kendi Evini Satın Aldı

Konuyu Paylaş

Evde İç Çamaşırı Satma İşi, Ev Hanımlarına İş, Evde Ek İş, Evde Çamaşır Satma – Bayanların kendi ayakları üstünde durması için evde yapılabilecek en özel yazılar ve iş fikirleri ile karşınızdayız. Zaman artık ev hanımlarının helalinden para kazanma devri. Ablalarımız, Annelerimiz, Teyzelerimiz ve Kız Kardeşlerimiz, günde 3 -5 saatlerini çalışma hayatına ayırdığında; çarşı, pazar tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Hatta eşinden daha yüksek para kazananlar bile var. Bizlerde gelir getiren evde yapılacak ek işleri sizlere sunmaya çalışıyoruz.

KULAKLARIMA İNANAMADIM AMA AYNUR ABLA EV SATIN ALMIŞ

Bu yazımızda kar marjı çok yüksek ve çok iyi gelir elde edebileceğiniz bir işten söz edeceğiz. Bunu yaparken de Aynur Ablamızdan yardım talebinde bulunacağız. Zira Ben ilk duyduğumda kulaklarıma inanamadım ama işi biraz sorgulayınca gerçeği gördüm. Aynur Abla, bu işe eşini de dahil etmiş ve bir yıl içerisinde kendi evini almış. Helal olsun. İşte bu insandan Faydalanılır diye kendisine sorularımızı yönelttik. Kendisi de sağolsun bizleri kırmadı ve sorularımızı teker teker cevapladı. Detaylar yazımızın devamında.EVDE İÇ ÇAMAŞIRI SATMA İŞİNİ OKURLARIMIZA TAVSİYE EDER MİSİNİZ?
  • Melekler Mekanı: Aynur Abla, Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?
  • Aynur Abla: Emekli Ebe olduğumu belirtmek isterim. Eşimde emekli öğretmen. oğlum Elektrik Elektronik Mühendisi. Kızım ise Edebiyat öğretmenliği okuyor. Antalya da yaşıyoruz.

 

  • Melekler Mekanı: Dilerseniz ilk sorumuzdan başlayalım. Ablacım, okurlarımız bu işi çok fazla merak ediyor. Bu iş karlı mıdır? Okurlarımıza tavsiye eder misiniz? Gerçi kısa sürede evinizi almışsınız ama yinede sizin ağzınızdan duyalım. 
  • Aynur Abla: Ben yalan konuşmayı sevmem. Çocuklar şehir dışında okuyunca bizim de canımız çok fazla sıkıldı. Bende bu işe giriştim. Tavsiye eder misiniz? diye sordunuz. Elbetteki tavsiye ederim. Çünkü her bayan dilediği gibi ihtiyaçlarını karşılamalı. Bu açıdan tavsiye edebileceğim bir iş.

 


BU İŞİN İNCELİKLERİ NELERDİR? NELER YAPMALIYIZ?
  • Melekler Mekanı: Peki Aynur Ablam, bu işi yapacak okurlarımız, ne yapmalı? Nelere dikkat etmeli? Nereye gitmeli? Nasıl sonuç almalı? İzlenmesi gereken yolları anlatırsanız oldukça fazla memnun kalacağız.
  • Aynur Abla: Öncelikle bu işi yapacak olanların tam ve kesin bir şekilde karar vermesi gerekiyor. İşi başladı, öf satış olmuyor deyip bir ayın sonunda pes etmemeli. Ben açıkça söyleyeyim. İlk ay ki kazancım 200 lira bile değildi. Ama sabırla bu işi yapınca mükemmel kazancım oldu.

 

SERMAYE İÇİN BİRAZ PARANIZIN OLMASI GEREKİYOR

Ben bir iki bileziğim vardı. Bozdurdum ve 5 bin lira para yatırdım ilk başta bu işe. Ardından Gaziantep’te ve İstanbul’da bir firma ile anlaştım. İsim verip yönlendirmek istemiyorum. İnternet sitesinde zaten bir sürü toptancı firmalar var. Ürünleri görüp, siparişimi verdim. 5 Bin liraya da dünyanın ürününü aldım. Çocuk, erkek, bayan, boy boy, beden beden ürünlerimi aldım. tabi iç çamaşırına ek olarak çorap vb şeylerde ekledim. Çeşit artınca gelirim de arttı.

KAR MARJI ÇOK ÇOK YÜKSEK

Kar oranı da çok iyi. Zaten kar oranı iyi olunca sizin kazancınızda çok iyi oluyor. bir de merak etmeyin, konu komşu herkes sizi tercih ediyor. Neden mi? Çünkü geçen kendi sattığım bir ürünün çarşı merkezdeki bir mağazada 22 lira olduğunu gördüm. Ama ben 7 – 8 liraya satıyorum. Birde çok iyi kar elde ediyorum. Tamam çarşıdaki kişinin elektriği, işçisi, yemeği, kirası var. Dolayısıyla fiyat yüksek. Ama komşum ise fazla para vermek istemiyor. Birde ev hali daha iyi ürünler seçilebiliyor.

ALIŞVERİŞE GELEN BİR KİŞİ A’DAN Z’YE İHTİYAÇLARINI ALIYOR

Bir kişi geldiği zaman Bebeğinden, çocuğuna, eşinden kendisine kadar alışverişine yapıyor. Geceliğinden tutunda, sabahlığına kadar aklınıza gelecek tüm ihtiyaçları alıyorlar. Ben şimdi pijama falan da ekledim. Bunlarda iyi satılıyor. Bu işi yaparken de ilk önce konu komşu, eş dost ve tanıdık herkese duyurdum. Mahalleli duyunca zaten akın etti. Bu şekilde zaten işiniz yayılıyor. Bu iş için ayrı bir de telefon hattı aldım. 6 ay boyunca bu şekilde çalıştım ve kazandığım paranın haddi hesabı yoktu. En azından emekli maaşımdan çok kazanıyordum.

EŞİME DE İŞ YÜKLEDİM

Tabi ben kendime meşgale bulunca eşim garip yalnız kadı. Sonra şöyle yapmaya karar verdik. Arabamızın arkasına çamaşırlarımızı attık. Sonrasında ise haftada 2 – 3 gün köy köy dolaşmaya başladık. Sonra baktık ki bu iş de de çok büyük kar var. Araçta bu tip şeyler satılıyor. Ona göre de ruhsat alıyorsunuz. çok bir gideri yok. Muhasebeci hallediyor. Bu sayede jandarma falanda belgeleri görünce bir şey demiyor. İş yasal ve helalinden kazanç elde ediyorsunuz.

HEM ARABAYI YENİLEDİK HEMDE EVİMİZİ ALDIK

Allah’a şükürler olsun, çok iyi kazançlar elde ettik. Özellikle de köy falan da çıkınca hem evimizi aldık. hemde arabamızın bir üst modelini aldık. Şimdilerde köye gitmiyoruz. Çok fazla hırs iyi değil. Zaten emekli maaşlarımız var. Çok şükür ev araba da var. Evimden sattığım çamaşırlardan elde ettiğim gelir emekli maaşımın katı kadar. Bizde eşimle gençliğimizde gitmediğimiz yerleri geziyoruz.

KOSGEB’İ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?
  • Melekler Mekanı: Kendi iş yerinizi açmak için KOSGEB’i düşündünüz mü?
  • Aynur Abla: Çok duydum ama inceleyebilme fırsatım olmadı. Esasen güzel bir mağaza açabilirim. Peki Kosgeb ile ilgili bilgiye nereden ulaşabilirim? Şimdiye kadar siz sordunuz ben cevapladım. Şimdi siz bana yardımcı olun bakalım 🙂

 

  • Melekler Mekanı: Bayanlar özellikle de ev hanımları KOSGEB sayesinde kendi işlerini kurabiliyorlar. Üstelik geri ödemesiz olarak kredi alıyorsunuz. Buna da hibe kredi deniyor. Karşılıksız para ile iş yerinizi kuruyorsunuz. Arzu ederseniz KOSGEB’den Nasıl Para Alınır ve Başvuru Yapılır? konulu yazımızı okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu arada Aynur Ablacığım, bizlere bu değerli bilgileri paylaştığınız için ne kadar teşekkür etsem azdır.
  • Aynur Abla: Allah herkese gönlüne göre versin. Bol kazançlar nasip etsin. Düşünüp değerlendirme artık okurlarınızın bileceği bir iş.

 

Hanımlar Evde 4 Ay Çalışıp 30 Bin Lira Kazanmaya Ne Dersiniz

Türkan Hanım Evde Çocuk Bakarak Ayda 2.600 TL Para Kazanıyor Söyleşi Tadında

Evde Ütü Yaparak Ayda 2.500 TL Kazanan Hatice Hanım İle Söyleşi

One Reply to “Aynur Abla Evde İç Çamaşırı Satarak Bir Yıl İçinde Kendi Evini Satın Aldı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares